» »

Spremeni IP

Spremeni IP

kobilica ::

Zivijo,imam sledec problem.Jaz in en racunalnik na istem routerju imava ISTI ip.Ne morem se connectat prijatelju,ce je ze drugi racunalnik in obratno.Prosim pomagite :D.

ales85 ::

V možnostih LAN povezave, pri TCP/IP protokolu nastavi tebi en IP, njemu pa drugačen pa bo šlo.

DolLoad ::

v cmd (start-> run-> napišeš cmd in hokus pokus odpre okno aja pa ok klikneš da se hokus pokus aktivira)
v to okno napiši:
ipconfig/release

zatem pa še napiši
ipconfig/renew
vmes se povezava prekine da se neboš ustrašu
to velja če maš dinamičn IP

Ziga Dolhar ::

Če bi imel dinamičen IP, najverjetneje ne bi prišlo do te težave?
https://dolhar.si/

DolLoad ::

sam pišem kuko ip spremenit
drgač pa kliči na siol al karkol da ti spremenijo nastavitve
sej ponavad sam traja par mesceu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DolLoad ()

kobilica ::

Imam dinamičnega.Hvala

kobilica ::

Na /release mi napise This require elavation or nekaj takega...kaj to pomeni?

DolLoad ::

probi to nardit
tam k maš cmd ikonco jo klikneš z desnim gumbom na miški in izbereš Run as..
v tem oknu označiš run as administrator
nato znova vpiši ipconfig/release v cmd

imagodei ::

Dva "mojstra" sta se našla skupaj... >:D

Povej, kobilica, a razumem prav, da imate s prijatelji vzpostavljen LAN? Se pravi, nekdo od vas ima internet, potem ste pa prek Routerja povezani v lokalno omrežje?
- Hoc est qui sumus -

'FireSTORM' ::

Ne vem kaj eni motate ISP zraven? Pa naj je ŽBLJ ISP če ima on preko routerja vse povezano. Če bi bil zunanji IP enak z kom bi bila druga pesem, ne pa da router dodeli dva enaka IPja ali pa ima na dveh računalnikih nastavljen enak IP.

Odpreš lastnosti povezave in nastaviš vsakemu drug IP pa bo. Ali pa še bolje, obema vklopiš DHCP in tega problema nikoli več ne bo.
Those penguins.... They sure aint normal....

BorutOoo ::

Naj samo to povem, da IPja ne spremeni nišče na tem planetu, razen kakšni ex hekerji ki se s tem obadajo vsak dan. Glede spreminjanja, spreminjaj ga kolikor hočeš, naj ti internet kaže še nevem kakšen ip, vedi da je tvoj IP shranjen - S H R A N J E N - na internetnem operaterju. Se pravi Siol, Amis, T2, ... Če želite da spremenite IP, preprosto, stane vas nič ne, samo zavrtite telefonsko številko vašega operaterja, in vam brezplačno po vaši želji spremenijo IP! ... Ne nasedajte ljudem, ki govorijo da se da!!!
In še to, vi kao spremenite IP ... če ga bi, se več ne bi mogli povezati na internet, ker ima vaš ponudnik uporabniško ime in geslo pod tem IPjem kot vam je dal. Če bi ga spremenili, se več ne bi mogli povezati nazaj na internet, ker se vaš novi IP ne bo ujemal z njihovim (vašim starim) IPjem.
Če ni res, pa vprašajte strokovnjake, ki vam bodo z veseljem pomagali.

Obstaja pa plačljiva možnost, da se vaš IP skrije. Kar pomeni, da vas nihče ne bo videl s kod točno se nahajate. Vidijo na primer da je nekdo gori, ampak brez IPja.

In ne pozabite, IP vam lahko spremeni samo vaš internetni ponudnik in nihče drug na tem planetu, niti Drnovšek in Bush!

BorutOoo ::

Aja, da nebo pomote, govoril sem o spreminjanju internetnega IPja. Hvala za ogled in si ne belite več glave s tem kako v dosu ali z nečim drugim spremeniti IP. Danes obstajajo telefoni in vaši internetni ponudniki, samo združite ju, pa bo ip takoj drug.

imagodei ::

Kaj, maš ego trip? Tema je mesec pa pol mrtva, zdaj si nas pa prišel razsvetlit z nekimi informacijami, ki jih niti ne razumeš čisto dobro?

Pa ne me razumet narobe, saj maš kar prav... Ampak, kaj je namen odgovarjat v temi, ki je že mesec pa pol mrtva?

EDIT: Poleg tega pa nikdar ni bilo čisto jasno, a gre za LAN ali WAN problem, ker se kobilica pač ni potrudil, da bi to napisal. Zato ne mešat med sabo zadev, ki jih ne kapiraš.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

overlord_tm ::

Borut, zanimivo ... jaz si lahko spremenim IP vsak moment ko se mi zapaše, samo izbirat ne morem. Kar dobim pač dobim :D .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve interneta

Oddelek: Omrežja in internet
371793 (1344) Daniel
»

No internet connection

Oddelek: Pomoč in nasveti
141260 (1008) broken/link
»

Kako spremeniti IP naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
383541 (2737) MrStein
»

Teleing: Sprememba IP-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
51165 (1090) Frenckie
»

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Oddelek: Omrežja in internet
222952 (2546) StratOS

Več podobnih tem