» »

Asus P5B + ATA133 disk/ata cdrom

Asus P5B + ATA133 disk/ata cdrom

tx-z ::

Torej kupu sm nov računalnik, Asus P5B, Intel E4400,...SATA disk in vse deluje tko kt more. Problem je pa da k cdrom/dvdrom(k ma ata prklučk) ali pa ata133 disk, mi jih pa ne zazna. Kakšna ideja kako bi lahko to naredil da dela?
tx-z

tx-z ::

A noben ne ve? :\
tx-z

Han ::

- Je v biosu zadeva aktivirana?
- Si prav povezal napravo (master, slave, cable select, napajanje)?

tx-z ::

Hja vse sm prklopu tko kt bi na navadnm ne-sata matični... V nastavitvah pa nism nč opazu da bi blo izklopln kej. Razn če je kj k nima najbl logičnga imena al pa kej:\
tx-z

_GiZmO_ ::

vklopi jmicron v biosu!

Vuli ::

jaz mam isto plato in podoben primer. mam diske WD 80JD, WD250KS in Seagate 250 Baracuda ES vsi so pač sata II in priklopljeni na ICH8 . Samo v biosu lahko naštimam največ UDMA 5 . CD rom imam proklopjen pa na Jmicron čip. Vem da diski WD podpirajo največ UDMA5 (100mb/s), ampak disk Seagate ima UDMA6 (133mb/s). Čudno se mi zdi, da v Bios-u ni opcije SATA I ali II.
V starjšem računalniku sem mel pa PCI SATA I kontroler in so mi diski delali v UDMA 6 načinu.

tx-z ::

Men je zdej čudežno zaznal cd pogon, diskov še nism probavu. Ta Jmicron je biu pa že prej vklopln,...Tko da lah da je kj blo narobe prklopln al pa kej.

Vuli, reku si da so vsi SATA diski, kko jim lah pol štelaš UDMA hitrost..A ni udma sam za ATA?
tx-z

amigo_no1 ::

Misliš da je med UDMA 5 in 6 kakšna razlika ?

Vuli ::

ja kolikor vem je udma za ata, ja. sam v biosu, tam kjer štimaš uro in datum, pod IDE nastavite maš diske in jaz lahko naštimam samo udma do 5-ke. mam pa najnovejsi bios. ne vem ni mi jasno. razlika, če se ne motim, me udma 5 in udma 6 je pač taka, udma 5 je 100mb/s udma 6 pa 133mb/s. Če se motim naj me kdo popravi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s DVD-ROM

Oddelek: Strojna oprema
81121 (1041) Vuli
»

Kopiranje iber počasno

Oddelek: Pomoč in nasveti
162093 (1775) brdi
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332262 (1499) DrSulcDJ
»

HD in UDMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
61082 (1022) StratOS
»

Kako spraviti SATA disk v Sata 155mb/s delovanje?

Oddelek: Strojna oprema
10999 (897) Racunalnik

Več podobnih tem