» »

tih 500 GB disk: Seagate ali WD?

tih 500 GB disk: Seagate ali WD?

Highlander ::

Iscem cimtisji 500 GB SATA disk, performanse pa mi niso prioriteta. Internet (npr. AnandTech) glede tisine zelo hvali Samsungove SpinPointe, posebej 500 GB HD501LJ, zato sem kupil tega... spin ima v resnici zelo tih, me pa ni preprical seek, ki se ga jasno slisi... Sedaj razmisljam o zamenjavi tega diska s 500 GB Seagatovim ali Western Digitalovim, pa me zanima, ce ima kdo od vase kaksno bliznje srecanje s katerim od teh in kako se kaj slisijo?

DJ MartiNi ::

Mam WDja 3200AAKS in Seagatea ST3500630NS pa moram rečt, da je WD tišji.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

pivo ::

Sicer ti bo vsak rekel drugače ampak tukaj gre še en glas za WDja, imam zun. 500 GB in dela super, hiter, tih, pa ne pregreva se.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

jan01 ::

Samsunga lahko dodatno stišaš. Funkciji se reče aam. Rabiš Hitachi Feature Tool. download-cd image

Stvar preverjeno deluje!

Highlander ::

Hvala vsem za odgovore in mnenja!

Hitachijev Feature Tool (2.07) izgleda izredno zanimiv in sem ga pogledal, pa zal ne dela: takoj po zagonu oz. kliku "I Agree" javi exception 0D (al neki takega) in error code 0000.

Mislim, da bom kar WD 5000AAKS vzel. Po speficikacijah se mi zdi sicer zanimiv tudi Seagate iz serije 7200.11 z oznako ST3500620AS, vendar ga pri nas nisem zasledil - in gnile rac. trgovine se zmisljujejo kar ene debilne opise, namesto da bi prepisal osnovno oznako od izdelka :(.

Edit: dodatek o WD in Seagate

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Čudno, da ne dela. Pri meni dela z ravno tem samsungom in še z wdjem...
Katero matično(nabor) pa imaš? ->probaj preklopniti na drug sata priklop
Morda slab cd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Maximus ::

Mam WD 500ABYS in dela k urca. Sliši se ga zelo malo (ko presnemavam večje datoteke), drugače pa ga ne slišim.

OZZY ::

serija 7200.11 je komi vn prišla--bo treba še malo počakat da pride k nam. Sicer pa bo ta serija zelo zanimiva, saj ma 250GB plošče in začetno hitrost prenosa cc 105MB/s
Go with the flow.

pinx ::

Imam dva Samsunga 501LJ in sta dobesedno neslišna. Pograjal bi le "le" triletno garancijo.

Highlander ::

Sem kupil in sprobal WD 5000AAKS: spin je res tolk glasnejsi od Samsunga, da se ga slisi, ce se da blizu uho. Ampak je se vedno tih, in zato ni motec. Je pa seek bistveno tisji in bolj prijeten zvok od Samsunga, tako da bom tega obdrzal, Samsunga pa naj majo kar Korejci oz. ce ga hoce kdo za 80 eur... :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih in zanesljiv trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
101472 (1114) McMallar
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910550 (6723) kmetek
»

Kupljeni gadgeti za tišanje diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91483 (1178) The B
»

Utišanje trdega diska ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101714 (1546) AngelOfDeath
»

Hitachi disk

Oddelek: Strojna oprema
151107 (898) WhiteWolf

Več podobnih tem