» »

UPS Mercury 1.2 KVA RS232

UPS Mercury 1.2 KVA RS232

Tomson ::

Imam nekaj vprašanj glede dotičnega UPSa, se pravi Mercury 1.2 KVA


Prvo kot prvo me zanima kakšna bi bila zaščita pred nihanjem napetosti ter udara strele v okolici med tem UPS-om in prenapetostno zaščito Belkin Surgemaster ?

- Potem pa me zanima kako je s temle UPSom, kaj to je ves čas v zagonu ali se vklopi samo ob potrebi?

- Kako je z samo glasnostjo, povezano verjetno s tem ali je OnLine ali ne, pač ko dela kako je to glasna zadeva?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

K0K0 ::

Ta ups se vklaplja po potrebi. Pri nas ga imamo slabe 2 leti pa smo kr zadovoljni. Letos smo imel 42 izpadov električne energije stem da sem štel samo dneve (včasih je več izpadov na dan), pa se ni pc nikol resetirov.
Ko je online se sliši rahlo brenčanje in opozorilno piskanje, drugače pa je neslišen.
Edini minus je neznosno glasen alarm, katerega se neda izklopit.

koyotee ::

preščipneš kabl pa je ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tomson ::

Aha, drugače praviš dobro funkcionira, predlagaš nakup?

Kdaj pa se sploh sproži tisti alarm, vedno ko je on-line, al ko je prazna baterija al kako?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

K0K0 ::

Ko je online dela PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP...
Men je po kakem mesecu dop. tko da sm uzel spajkalnik in odlotal zvočnik.
Zdej nevem če je res najboljši za ta denar sam men je všeč. Ko gredo akumulatorji proti koncu mi samodejno zapre vse programe in ugasne računalnik.

Tomson ::

Hahahaha .... ok, to je bilo nazorno povedano. Skratka tuli ko mona vedno ko je online.

To zna biti "rahlo moteče" .... :D


Bom premislil o alternativi, ker če se piskanja ne da ugasnit vedno ko je online .... Sicer pa da si lahko zvočnik odlotal si ga verjetno moral odpret in adijo garancija al kako?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

die_hart ::

Piskanje je zelo nadležno ja, vendar če nimaš veliko izpadov, ali pa le kratkotrajne ne moti preveč. Edino nadležno je če ponoči zmanjka elektrike, takrat te pa ima da bi imel kladivo pri postelji. :P

Sicer jaz ga imam že 4 leta in do zdaj mi je vredu služil. Sedaj pa grejo akumulatorji rakom piskat. :P Iz začetka mi je brez problema držal tudi pol ure, sedaj pa so akumulatorji res že čisto pri koncu, tako da mi računalnik in dva katodna monitorja ne prenese več.

lp

K0K0 ::

Ja treba ga je odpret.
@die_hart nova akumulatorja prideta 40€.

Tomson ::

Tole me še zanima. Ko je UPS off-line se pravi ko deluje smo kot prenapetostna zaščita ali oddaja kakšen zvok ali je čisto tiho?

In še to, koliko ima sam UPS priključkov za štrom in koliko jih je pod prenapetostno zaščito?




TNX!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

K0K0 ::

Če prisloniš uho slišiš rahlo zumenje. Jest ga mam direk pod mizo pa ga ne slišim.
Ups ima 4 izhode, sam z malo iznajdljivosti lahko nanj priklopiš navaden razdelilec za elektriko :D.

DEFA ::

mene pa zanima kater software uporabljate za omenjen ups ker priložen je totalno zanič.

sam imam tudi ta ups in sem z njim zelo zadovljen je pa res da piskanje pa je zelo glasno in moteče!

LP
[AMD Athlon 64 3200+ | 2 x 1024 Mb 400Mhz Patriot | MSI K8N Neo platinum |
Leadtek WinFast A400 TDH GF6800 |
WD 250 GB SATA II & Hitachi 120Gb 8Mb SATA | XASER III 1000 black & LC 550W]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DEFA ()

jurre ::

se opravičujem, da sem potegnil na plano starejšo temo, vendar govori ravno o tem UPSu.

Pojavil se je en problemček, ta UPS imam približno 1,5 leta in je deloval OK. Parkrat sem na forumu prebral, da ga je dobro vsake toliko časa izklopiti, da se baterija malo sprazne in vštekati nazaj v elektriko.. To sem nekajkrat uspešno prakticiral, ob včerajšni ponovitvi tega pa sem doživel neprijetno presenečenje - ob izklopu UPSa iz elektrike se je ugasnilo vse skupaj, kakor da računalnik ni vezan na UPS in bi ga izštekal direktno iz elektrike8-O. Nobenega piska od UPSa, kakor ponavadi, nič...samo PUF tišina..in malo klikanja ko sem vklopil nazaj v elektriko.
Ima kdo idejo kaj je narobe? Pa če kdo ve koliko garancije ima...če je mogoče 2leti? Nikjer ne najdem tega podatke - ne na računu, ne na garanciji, ne na mimovrste, kjer ga ne prodajajo več, ne na Techtrade, kjer moraš biti registriran kot firma..

jurre ::

hm, sem vprasal malo na servis - garancija 1 leto, na baterijo 3 mesece. Zgleda da ga je pobralo :'( Baterije se baje ne splaca menjat, ker je en kup dela in ni nujno da bo pomagalo, tako da so mi svetovali nakup novega...
Nisem si mislil, da tole tako hitro crkne...

koyotee ::

če hočeš kvaliteten ups in si vsaj malo štromarja si ga naredi sam
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ender ::

Če si UPS kupil kot zasebnik, uveljavljaj stvarno napako, kar lahko storiš dve leti od dneva nakupa.
Sicer pa, če kupuješ nov UPS, predlagam kakšen SmartUPS od APCja - pri tem išči modele, ki se začnejo z DLA, ker so le-ti identični modelom, ki se začnejo s SUA, le da so 30% cenejši, ker so delani za Dell.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

levaky ::

Ja, pri nakupu novega definitivno svetujem APC ali kakšno drugo priznano firmo (MGE(baje so dobri),General Electrics(sam imam slednjega in je odlična mašina, je pa moj model iz malo višjega cenovnega reda(1000€), ne vem kako je z cenejšimi). Nekaj časa nazaj so imeli pri midesu(www.mides.si) neko akcijo UPSov. Velja preverit, če se vedno velja.

lp, Matej

jurre ::

no, sem nasel krivca - slaba akumulatorja. Je bila tako nizka voltaza, da sploh ni moglo preklopit na baterije. Sem kupil prejle 2 nova in se je ze takoj vklopil alarm, ko sem dal kontakt, tako da bo zgledal delalo. Zdaj jih polnim, bom jutri probal odklopit strom. Strosek je bil sicer 50EUR, vendar bi za ta denar dobil nek cenejsi in slabsi UPS s samo 2 izhodoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

jurre ::

stvar funkcionira, sem odklopil strom prejle in je drzalo 12min 2 racunalnika, monitor, modem in 2 switcha. Tako da je bil problem res samo v bateriji:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027200 (8611) Vuli
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628246 (12528) ender
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809107 (6368) ender
»

UPS (uninterruptable power suply) - nekaj vprašanj?

Oddelek: Strojna oprema
171830 (1386) Brane2
»

Kateri UPS

Oddelek: Kaj kupiti
453973 (2957) Muzo

Več podobnih tem