» »

Kaj prihaja za visto

Kaj prihaja za visto

HIP_HOP ::

Zanima me če že ima kdo kakšne informacije, kateri bi naj bil naslednji OS pri microsoftu ali Linuxu?

jperc21 ::

Ej Vista še se ni prav začela uporabljat ( oziroma se zelo malo uporablja ) ti že študiraš kateri bo naslednji sistem.

Joj.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

'FireSTORM' ::

Linux je že dolgo en in isti le dopolnjuje se.
Če bo pa katera nova distribucija prišla pa nevem, morda.
Those penguins.... They sure aint normal....

kixs ::

Pri Microsoftu pride za Visto okoli leta 2010 Windows "Vienna". Vienna je kodno ime in ne uradno. Kot je bilo kodno ime za Visto "Longhorn".

Za Linuxom, pride Linux ;) Imena so odvisna od raznih distribucij in kaj bodo vkljucile v paket.

bluefish ::

Nekaj se govori tudi, da naj bi bila Vienna pozneje Windows Seven (7).

destroyer2k ::

kixs97

Mogoče bo malo prej prišla že mogoče v letu 2008 ali pa v 2009. To je microsoft povedal samo niso še sigurni, ker vienna, bo samo veliko bolj dopolnjena vista in nič druga. Ker v visti so samo glavne stvari vgradili, niso pa dali vse katere so hoteli, ker ni bilo časa.

hdx ::

No če je microsoft rekel da bo Vienna leta 2009, potem jo lahko pričakujemo enkrat 2013:)

StratOS ::

ja, posebej še kakšen stable in izpiljen release.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

kixs ::

Tole je po Microsoft Roadmapu - vemo pa, da raje dodamo se kaksno leto za ziher ;)

August - December 2007
Windows Vista Service Pack 1
The first service pack with security fixes, updates on vulnerabilities and other updates to patch and protect from malware and other nasties. Available before Christmas 2007.

Windows Server “Longhorn”
The latest server operating system to be released from Microsoft, being the perfect accompaniment to Windows Vista - will be available either at the very end of 2007 or the very start of 2008.

2008
Vista “Fiji” (previously codenamed “Blackcomb”)
This will be an additional part of Vista which updates Windows Media Center. This won’t be a service pack, more of an additional feature pack for the current software.

Windows XP Service Pack 3
Yet another service pack for Windows XP, adding more security features, hotfixes and other corrections that have arisen or were missed out in the first two.

Windows Internet Explorer 8
The even newer Internet web browser, packed with more features to combat new malware and new protection systems for the time.

Windows Server “Longhorn” Service Pack 1
The first service pack with security fixes, updates on vulnerabilities and other updates to patch and protect from malware and other nasties. Available before Christmas 2007.

2009
Windows Server “Longhorn” R2
A new feature pack (release 2) of which provides this server software with extra features, much like Windows “Fiji” and Windows Server 2003 R2

2010
Windows “Vienna”
Previously codenamed “Blackcomb”, this is the new codename for the new client operating system after Vista. Expected around 2010-ish time. Likely to change.

2011
Windows Server “Vienna”
The new server product after “Longhorn” Server and “Longhorn” Server R2 which will provide even more features and technologies that we haven’t even heard of yet! Expected around 2011-ish time but likely to change.

Spc ::

Nekje maja 2008 pa še pride Windows Server 2008, ki je baziran na vista kodi.
 

opeter ::

Na Apple-ovega MacOS X 10.5 Leoparda ste pozabili? :\

kixs ::

Na Apple-ovega MacOS X 10.5 Leoparda ste pozabili?


Itak 8-) :P

darkolord ::

> Nekje maja 2008 pa še pride Windows Server 2008, ki je baziran na vista kodi.

To je Windows Server "Longhorn"

Spc ::

je ja .. trenutno.
Ob izidu pa bo preimenovan v Windows Server 2008.
:)
 

Ibex ::

HIP_HOP ::

To vprašanje sem predvsem dal zato, ker me zanima če zopet napovedujejo, kaj revolucionarnega za kaksen novi windows sistem. Ker ce gledas windows vizualno se niso kaj veliko spremenili od leta 1995.

Gledu sm pa slike od Aplleovega Leoparda, ki pa ima popolnoma drugacno opravlino vrstico.

HIP_HOP ::

To vprašanje sem predvsem dal zato, ker me zanima če zopet napovedujejo, kaj revolucionarnega za kaksen novi windows sistem. Ker ce gledas windows vizualno se niso kaj veliko spremenili od leta 1995.

Gledu sm pa slike od Appleovega Leoparda, ki pa ima popolnoma drugacno opravlino vrstico.

kixs ::

Zakaj bi spreminjal, ce deluje.

Je pa vseeno razlika med W95 in Visto. Ceprav se mi v Visti nekatere zadeve ne dopadejo.

Sicer, ce ti gre samo za GUI, task bar in podobno... obstajajo raznorazni drugi desktopi za Windows (Npr. Talisman, Winstep, DesktopX, Litestep ... )

lp

darkolord ::

> Ker ce gledas windows vizualno se niso kaj veliko spremenili od leta 1995.

Gledam, pa kar nekako ne vidim tega.

KTr1sk ::





jaz bi kar probal že kakšno pre-alpho verzijo, saj imam dost diska heh, tolk da mal brskam in raziskujem, čeprav še nekaj let ne bodo delale vse naprave heh

ne vem kje najdejo te verzije





i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Roadkill ::

Kje jih najdejo? Fake so. :)

hehe, predzadnja je najboljša: Malo si poglej, kako zgledajo screenshoti od KDEja :))
Drugače so pa to malo napiljeni Vista skini, ali pa kaki povsem drugi window managerji (kot naprimer tistle KDE, ki se skriva vmes).
Ü

opeter ::

To vprašanje sem predvsem dal zato, ker me zanima če zopet napovedujejo, kaj revolucionarnega za kaksen novi windows sistem. Ker ce gledas windows vizualno se niso kaj veliko spremenili od leta 1995. Gledu sm pa slike od Appleovega Leoparda, ki pa ima popolnoma drugacno opravlino vrstico.


Če gledam Apple-ov sistem, se razen "Eye-Candy" Aqua gumbkov in animacij ni dosti spremenilo od MacOS 1.0.





Razlika med ta zadnjo verzijo (10.5.x) in staro MacOS verzijo:

- 100% podpora transparence (sicer delovalo že do 10.2, ampak zdaj so jo docela izkoristili)
- vizualna sprememba docka, ki je bil do zdaj bolj ali manj neuporaben (meni sicer nova oblika ni všeč, na srečo pa se da to spremeniti)
- v MacOS X so se gumbi preselili na levo stran (v prejšnjih MacOS sistemih so bili na desni strani)
- Stacks ipd. bedarije - za nekatere uporabno, za druge ne
- iTunes pogledi datotek v oknih
- prikaz thumbnailov (KONČNO!) za raznorazne format - to so imeli Winsi itengrirano že od Windows 98 (sicer je nekaj podobnega delovalo tudi v Tigru, vendar le za nekatere datoteke - PDF, JPG ipd. samo v primeru, da si ikono povečal na 256x256 pik

Sicer neke spremembe so bile, ampak v principu je delo ostalo isto.

Meni osebno je do zdaj najbolj revolucionaren Nintendo Wii-jev vmesnik, predvsem zaradi daljinca in svojevrstne interaktivnosti.
V osnovi sicer ni 3D, vendar če pogledamo npr. Weather kanal (prikaz/napoved vremena) bodo tisti razumeli, ki si lastijo tole konzolo.

Youtube Video.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dzinks63 ::

:)) Trenutno je še veliko uporabnikov na 32 bitni varianti (xp-vista). Do res nekaj novega bo morala zadoščat vista 64bit in lahko pokneš v računalnik tudi npr 8GB rama (ram se je zelo pocenil - 4x2GB cca 200€), če ga seveda potrebuješ. Gonilniki se doteravajo in je zadeva že kar sprejemljiva. Tudi sam razmišljam o dobri novi nadgradnji in z nameščeno 64bitno visto. Kako pa vizuelno zgreda novi os , mi pa ni primarnega pomena , samo da tisto za kar je predviden dela gladko in brezhibno.

Frenky ::

A naj ne bi kmalu izšel tudi Home Server?
LINK

Atos ::

home server ni v prosti prodaji. Dobiš ga lahko samo zraven namenske mašine.

Mavrik ::

Poleg tega pa je Home Server samo Windows 2003 SBS z dodatnim softwarom.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista Service Pack 2 kmalu na voljo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
316174 (3618) Master Chief
»

Windows XP Service Pack 3

Oddelek: Programska oprema
283159 (2127) d0rK
»

Kaj sledi Visti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15714493 (8851) CCfly
»

Windows Vista preložen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13515025 (9673) Jst
»

Naslednik Viste ima novo kodno ime (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
628517 (5491) darkolord

Več podobnih tem