» »

Router - vprašanje

Router - vprašanje

urban27 ::

rabim router, ki ima vsaj 1 izhod za LAN kabel in Wireless LAN hkrati, s tem, da se da WLAN izklopit in LAN dela normalno naprej. Rešitev vidim tudi v 2 routerjih, ki sta povezana skupaj, s tem da brezžičnega izklopim in drugega pustim priklopljenega.
Prosim, svetujte!!


[Napiše se ROUTER]

#000000 ::

Kokr sem jest gledu ima večina žičnih in brezžičnih routerjev vgrajen 4 portni switch, pa wireless se da izklopt pri vsakemu, s tem da dela po žici normalno. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

urban27 ::

Router ima možnost izklopa wirelessa, vendar le prek nastavitev. Jaz bi želel imeti router, ki bi imel možnost fizičnega izklopa (stikalo). Gre se za to, da živim v hiši kot podnajemnik. Lastnik želi uporabljati wireless, jaz bi pa imel internet prek LAN-a. LAstnik internet uporablja zelo malo, zato želi, da se da wireless izklopit (sevanje). Prosim, povejte mi, če je možno povezati router v drugi router oz če poznate model routerja, ki ima (fizično) stikalo za izklop wirelessa.
Hvala za odgovore!

Keyser Soze ::

Reci lastniku, da je mal smotan. Pa je problem rešen.

Preprosto v routerju naštimaš, kdaj naj ti deluje WiFi in to je od. Recimo vsak vikend od 10.00 pa do 20.00 in med delavniki od 17.00 do 20.00. In to je to. Če ga pa tako zelo moti sevanje... Potem pa kar avtomat vn vrečt vsak dan.

P.S.: Pa še moč oddajanja daj na minimum. Da bo moral praktično zraven routerja sedet, da mu bo kišta delala.
OM, F, G!

Spc ::

zato želi, da se da wireless izklopit (sevanje).

Boljše da ne ve kako seva gsm omrežje in TV/RA oddajniki ker potem se bo pa res začel sekirat.
|O
 

OmegaBlue ::

na linksys WRT54GL se lahko tisti CiscoSystems knof nastavi da izklopi wireless.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517909 (7420) Frenckie
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
127396 (6988) Leet1337
»

Linksys BEFSR41 router - (pre)pogost restart?

Oddelek: Strojna oprema
232124 (1933) patriot10
»

led za wireless na routeju mi ne sveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
7696 (658) su37
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473890 (2816) mihec87

Več podobnih tem