» »

Produktiven CMS in učenje linuxa

Produktiven CMS in učenje linuxa

urko99 ::

Zanima me kateri cms se vam zdi najbolj pripraven (enostaven, hiter, učinkovit) za izdelavo spletnih strani po naročilu, večinoma predstavitve podjetij in podobno, pa da je možna kolikor toliko enostavna izdelava lastnih predlog.
In pa še kakšen knjižnji predlog za uvod in začetek učenja ubuntuja oz linuxa v splošnem, html-ja in pa izdelave spletnih strani s pomočjo predlaganega cms-ja (po možnosti s pomočjo ubuntuja, ni pa pogoj).
Namreč planiram delo ob študiju pri nekem "popoldanskem privatniku" smile kjer bi rad ponujal podporo za ubuntu, izdeloval spletne strani po naročilu ipd. in bi rad nekoliko bolj naštudiral ta področja. Sem pa že izdelal dve spletni strani s pomočjo joomle (že izdelane, malenkost prilagojene predloge) in sem že skoraj eno leto ponosni uporabnik ubuntuja.
Hvala!
lp Uroš

bluefish ::

ubuntu ima le malo veze z urejanjem CMS-ja saj večino administracije opraviš znotraj le tega. Je pa za urejanje spletnih strani na voljo ogromno brezplačnih in odličnih programov za linux (torej tudi Ubuntu). Je pa odvisno od tega, kaj hočeš, WYSIWYG urejevalnik, urejevalnik kode ali oboje v enem?

Knjig za "učenje linuxa" pa je kar nekaj, izključno Ubuntuju sem naše recimo tole. Seveda pa ti bo pri učenju osnov pomagala vsaka knjiga, ki se ukvarja z linuxom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BluPhenix ::

Informacije o spletnih straneh lahko ostanejo tukaj, kar se tiče operacijskih sistemov, pa naj se preseli v oddelek Operacijski sistemi. Hvala.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

CaqKa ::

če se ne motim je quanta najbolj izpopolnejno linux orodje za urejanje spletnih strani

http://quanta.kdewebdev.org/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo izdeluje klasične HTML/CSS/JS spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
222486 (1602) Phantomeye
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135851 (3856) Netrunner
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011167 (8679) gamemen

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138921 (26884) Primoz
»

kako inštalirati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191911 (1623) 'FireSTORM'

Več podobnih tem