» »

Najboljše PC in konzolne RPG enoigralske igre

Najboljše PC in konzolne RPG enoigralske igre

marko2502 ::

Vprašal bi samo če kdo ve za kako dobro RPG igro za PC.Drugač pa že ma zdaj tele rpg-jevke

Oblivion in oba dodatka
Gothic
Gothic 2 Gold
Gothic 3
Diablo
Diablo 2
Baldur's gate 2 collection
Neverwinter Nights Deluxe
Neverwinter Nights 2
Loki

mam še nekaj konzolastičnih
Legend of Zelda Ocarina of time
Legend of Zelda Majora's mask
Legend of Zelda A link to the past
Secret of Mana
Final fantasy 2
Final fantasy 3

/edit: Prestavljen v primernejši razdelek!

DOOM_er ::

dungeon siege 2 obavezno. drgač pa wow sam je mp :D
Robots will steal your job. But that's OK

Mavrik ::

Naštel si neverjetno količino sicer igralnih špilov, a to nikakor ni vrh ponudbe.

Najboljši RPG špili na PCju:
Infinity pogon:
Baldur's Gate + Tales of The Sword Coast
Baldur's Gate II: Shadows of Amn + Throne of Bhaal (po mnenju večine najboljši RPG v obstoju, močno priporočam)
Planescape: Torment (igra z definitivno najboljšo zgodbo, samo moraš biti pripravljen stopit skozi daljše bolj komplicirane pogovore)
Icewind Dale + Heart of Winter
Icewind Dale II (Icewinda sta bolj hack'n'slash usmerjena)

Potem ostali RPGji vredni preigravanja:
Star Wars: Knights of the Old Republic (v 3d, zelo dobra zgodba, obvezna igra za preigrati)
Star Wars: Kinghts of the Old Republic II: The Sith Lords (veliko slabša od prvega dela)
Jade Empire
The Elder Scrolls III: Morrowind + Tribunal + Bloodmoon (predhodnik obliviona, precej večji svet)

Če hočeš pa mindless mlatennje kot v Diablu, brez kake zgodbe, potem pa si definitino dobi Dungeon Siege 2 + dodatek.

Sigurno sem kaj pozabil, tako da bom prišel nazaj pa dopisal ;)
Kot rečeno, Star Wars KotOR pa Baldur's Gate II sta nekaj kar moraš preigrati, za ostalo pa kakor ti sede.
The truth is rarely pure and never simple.

Mavrik ::

Ah crap, sem vido da si BG2 že preigral. Pojdi na PS:T te. :D
The truth is rarely pure and never simple.

marko2502 ::

Najboljša igra vseh časov ki je za mene rpg je legend of zelda posebej 3d izvedbe.Ko jo igraš maš občutek da je vsak del igre do potankosti dodelan.

Škoda da PC nima takšnih iger

Drugač pa hvala za toliko naslovov rpgjevk

Bojevnik ::

Final Fatntasy 7, 6,
če te prevč stara grafika ne moti potem je Quest for glrory 1 in 4 v redu (sicer je bolj pustolovsčina kot RPG),
Titan quest,
Icewind Dale.

Tr0n ::

atasmrk ::

Ko je eden omenjal zgodnje Final Fantasy-je...

Ti so precej pozno prisli preko tihega oceana z vzhoda na zahod. Celo tako pozno, da prvih treh zahodna polobla nikoli ni uradno videla. In ko so koncno ta umotvor zaceli prodajati se izven Japonske, ga niso poimenovali tako kot izvirnika, ampak so ga poimenovali z I. Tako je najbolj zgodnji FF, ki sem ga jaz imel cast igrat, Pri nas poimenovan FF III, pri Japoncih pa FF VI (sicer sem tudi v angleski verziji potem videl VI, ampak, cudna so pota gospodova). Kasneje pri PS verzijah so stevilcenje poenotili.

Pa ko smo ze pri starih konzolasticnih rpg-jih... Omenimo se Squaresoft-ov Chrono Trigger, namco-vo Tales of Phantasia, in pa Enix-ove Dragon Quest-e.

Sem pa v nasem okolisu tretiran kot malo cuden, ker mi japonski FRP sede. :)

BigWhale ::

Mavrikove besede so modre... ;)

Ce te ne moti 'malo' slabsa grafika in starinske igre si najdi se kaksno zadevo od (bivsega?) SSIja. Castle Ravenloft reicmo je bila precej dobra zadevscina, Eye of the beholder serija in tako naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237553 (23269) Sc0ut
»

[FRP] Co-op play

Oddelek: Igre
91219 (1106) BigWhale

Iščem kvalitetne RPG-jke z dobrimi zgodbami

Oddelek: Igre
423015 (1614) Matej_K
»

RPG igre

Oddelek: Igre
111183 (979) triple cross
»

Iščem dobro FRPjko

Oddelek: Igre
402218 (1457) destiny

Več podobnih tem