» »

Quad core AMD/Intel (Quad Opteron Launch)

Quad core AMD/Intel (Quad Opteron Launch)

pucvoler ::

Ker jutri izide nov AMD-jev 4-crčnež, moramo imeti temo za debato. Pač ne moremo mimo tega. Mogoče že tema obstaja (Google ne najdi nič razen tega) novica1, novica2, novica3. Naznanilo je pa tukajle.

In še nekaj špekulacij pred izidom:
link
link
Ne me poslušat!!!!!!

OChack ::

uredu da je ta tema, sam nej se ne smeti preveč z ostalimi C2D in quad zadevami,
čeprav predvidevam da bo veliko primerjalnih testov.
sicer pa nasplošno upjmo da im uspe, da bom lahko čez 1 leto kupu 4 jedrnika za 100€:D
Int€l inside, IDIOT Outside

pucvoler ::

Se je že začelo:
link1
link2
Ne me poslušat!!!!!!

M-XXXX ::

Z drugimi besedami: Barcelona je razočaranje (10-15% hitrejša od prejšne generacije AMD-ja, pa vendar kar počasnejša od Intla)(Zakluček iz Anan Techa)

JohanP ::

Hm jaz ne bi bil tako negativen! Zopet so postali konkurenčni v segmentu dvoprocesorskih strežnikov.

Dejansko je to to, kar so na AMDju rekli začetek spomladi: 2,6 GHz QC Barcelona bo od 2,66 GHz QC Xeona hitrejša za 40% v FP in za 10% v INTg.

Kar se kaže tudi v teh testih. 2,0 GHz QC Barcelona torej parira 2,33GHz QC Xeonu (boljša v štirih testih, enkrat enaka, trikrat slabša).

Čez mesec in pol bodo ven prišli 2,5 GHz QC Opteroni. Takrat bodo konkurenčni tudi v višjem segmentu (ne pa v najvišjem). Tam bo krono (v porabi, ceni in zmogljivosti) med dvoprocesorskimi strežniki še vedno obdržal Intel. Pri štiri in več procesorskih je že zdaj prevladoval AMD, razlika je samo še večja.

Tisti primerjalni Phenom Preview je pa kar nekaj. Razen da so skurili strežniško mašino ob poskusu navijanja in tlačenja ge8800 ni tisto vredno nič. Počakati bo potrebno na prave Phenom teste. Razlike med desktop in server AMD64 mašinami so sedaj precej večje kot pri prvi generaciji AMD64.

Vsekakor pa drži, da Phenom ne bo 40% hitrejši kot C4D. Predvidevam, da bo enakovreden pri cca istih frekvencah.
Če jim bo uspelo do konca tega leta izdelat 2,8 - 3,0 GHz Phenom X4 bo super! Če ne boste spet kupovali procesorje po 500€/kos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

LjubimPeezde ::

Z drugimi besedami: Barcelona je razočaranje (10-15% hitrejša od prejšne generacije AMD-ja, pa vendar kar počasnejša od Intla)(Zakluček iz Anan Techa)

Kaj ko bi ti malo počakal. Konec koncev tisto testiranje na anandtechu tut ni blo neki jakega. Ena slikca.. JOke:\
Sej vemo da si Intel fanboy, dokler ni konkretnejših rezultatov se vsaj zadrži in ne smeti. Mislim, že na OClabu smetiš...

Konec koncev gre tole za serverske proce! Počakte na desktope pa boste potem primerjali 3d marke in podobno (v katerem baje bo Phenom blestel).


MXXX: clock to clock je pa le hitrejši od Xeona in to ne malo!!>:D

Zgodovina sprememb…

OChack ::

res je, na strežniku igrice poganjat ni veselje, poleg tega je omejen na 66z ECC DDR2 ram, počakmo na uradni 1066DDR2 in pa nove nabore, zadeva bo letela fino tud latence bojo bolše
Int€l inside, IDIOT Outside

LjubimPeezde ::

Tko tko, počakmo na pravo platformo!

Dejansko je edino kar rešuje Intla njegove frekvence. Kar zmore Barca narediti na clock to clock frekvenci je dokaj impresivno. Da še malo izboljšajo proizvodni procesor mislim da bo tole strup. Ko jim enkrat rata serijsko dvignit frekvenco na ene 3ghz se lahko tudi v najvišjem razredu merijo z vsemi Intli (tudi navitimi!!). In do 3ghz bo slej ali prej prišlo. Zgleda da se s povečanjem frekvence moč zadeve super veča:D (2vs2.5)
Kot vedno bo veliko odvisno tudi od raznih 3d Markov.


ps: še enkrat MXXX: ne vem kva točno si ti pričakoval? da bo barca na 2.0Ghz premagal Xeon na 3.0?:\

trnvpeti ::

pitaj boga kje bo intel, ko bo zunaj barca na 3.0 ghz :)

Brane2 ::

Po tem, kar pravijo, bo 3 GHz Agena precej hitro zunaj. Do konca leta baje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

LjubimPeezde ::

pitaj boga kje bo intel, ko bo zunaj barca na 3.0 ghz :)

Lej, Intel se drži okoli meje 3ghz že več kot eno leto ;)

Torej je AMD spet prevzel vodstvo moči/watt razmerja kajne?
Razen same frekvence zaenkrat, je procesor čudovit! Komaj čakam konec leta ko si omislim nov PC: ali Phenom ali Penryn.0:)

ps. neki skopi so vsi podatki zaenkrat, bo treba mal počakat

Zgodovina sprememb…

OChack ::

ja k bojo vn primerki z dobrim OC potencialom in ceno 100€ ga bom kupu za mojo am2 paltko do takrat pa x2 4400 UNclocked na 1600 rulz>:D
Int€l inside, IDIOT Outside

kobilica ::

Zivijo,eno vprasanje glede testov,zakaj so AMDji z manj frekvencami bolsi kot nekateri inteli z vec frekvencami?

balocom ::

A misleš da sm frekvenca šteje:\ >:D ?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

AapocalypseE ::

To je meni blo tudi vedno čudno kak lahko ma AMD manjše frekvence. Sem mel XP 2600+ 1.9GHz in se je komot kosal z P4 2.6GHz. :) Takrat je res blo tak, da se ni splačalo nič razen AMD-ja, ker je ponujal največ.

Zgodovina sprememb…

kobilica ::

No ja,frekvenca mi res skoraj vse pomeni,prosim povej kaj vec,zakaj je AMD tako hitrejsi pri manjsih frekvencah :D.

jest10 ::

Vežna je frekvenca in število operacij na cikel. No pa še par drugih malenkosti:D

balocom ::

Najbrš je jedru bul unčikovito na vsak cikel...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

cnZz ::

kolkor jaz vem je AMD boljši ko pride do obdelavlanja vec procesov na enkrat
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

kobilica ::

Kolikor vem je AMD cenejsi :))

dr.J ::

Too little too late. Frekvenca bo sicer kmalu prišla na 3 GHz, ampak... ?

Floating point zmogljivost je zaenkrat razočaranje.

Dober review je na TechReportu.

Ko bo Intel prešel na CSI, bo AMD tenko piskal, razen če mu Fusion ne rata. CSI preview

OChack ::

lih floating point je hitrej od intela za 30% ........

http://www.anandtech.com/IT/showdoc.asp...
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

dr.J ::

> ih floating point je hitrej od intela za 30%

Mogoče v kakem testu clock-for-clock. Ampak Intelov cloclk je precej višji,
pa čez dva meseca bodo zunaj 45 nm Harpertown Xeoni ...

LjubimPeezde ::

Too little too late. Frekvenca bo sicer kmalu prišla na 3 GHz, ampak... ?

Na kaki frekvenci pa dela intel?:\
jaz ne vidim v prodaji procesorjev dosti nad 3ghz??

OChack ::

dr.J normalno se govori clk-clk sicer ni poante, lahko rečem da je amd x2 6000 hitrejši.........samo uprašanje od katerga intela (od 6400 sigurno) tko da to ni primerjave, 2.5 oz 2.6Ghz serverski quad opteron bo lepo konkurirov 3ghz+ xeon procom,
3ghz opteron pa brez problema novi generaciji 0.45 od intela, intel ma edin nekaj prednosti v popovni podpori sse4 to je pa vse

The Opteron 2350 (2 GHz) vs. Xeon "Clovertown"
General applications Opteron 2350 (2GHz) equates to Xeon clock speed of:

WinRAR 3.62 2.7 GHz
Fritz Chess engine 1.8 GHz
HPC applications
Intel optimized Linpack 1.9 GHz

3D Applications
3DS Max 9 2 GHz
zVisuel 3D Kribi Engine 2.33 - 2.4 GHz
zVisuel 3D Kribi Engine (AA) 2.4 GHz

Server applications
Specjbb 2.4 GHz
MySQL 2.33 GHz
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

SmeskoSnezak ::

Kdaj pa bi naj prišli quad Inteli/AMD v laptope?
@ Pusti soncu v srce... @

kekz ::

Septembra 07 naj bi tile opterončki ugledali luč sveta, zdaj pa je skoraj februar 08.
Kje je možno tele hudobce kupiti ali vsaj naročiti? Sem že preklicaril naokoli, pa me vsi samo zabodeno gledajo, od kod sem se vzel.
Iščem enih 6 kosov AMD opteron 2350 !

SmeskoSnezak ::

Kaj imajo kakšen timemap za kdaj bodo quadi v laptopih? Nič točnega nisn našo, le letos bi naj prišli.
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štirijedrni Opteroni pred Xeoni vodijo v FP, a ne tudi v INT zmogljivosti

Oddelek: Novice / Procesorji
133932 (2626) Jst
»

Intel rožlja z Yorkfieldom

Oddelek: Novice / Procesorji
274181 (2659) OChack
»

AMD za december obljublja 2,5 gigaherčne štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
516907 (5230) Vlady
»

Barcelona zagledala luč sveta

Oddelek: Novice / Procesorji
354609 (2656) Jst
»

Avgusta štirijedrni Opteroni

Oddelek: Novice / Procesorji
113429 (2544) Mr.B

Več podobnih tem