» »

Barcelona se pojavlja v javnosti

Barcelona se pojavlja v javnosti

HardOCP - HardOCP poroča, da je AMD novinarjem v Montereyu v Kaliforniji pokazal svoje prihajajoče procesorje v praksi. Zaenkrat so znane zgolj okvirne reči, pokazali so eno-, dvo- in štirijedrne procesorje v 4x4 sistemih z grafičnimi karticami Radeon X2900XT, frekvenc niso izdali, znano pa je, da je najmočnejši sistem z dvema štirijedernikoma kodiral film v 1080p ločljivosti v format H.264 praktično v realnem času, ob vsem tem pa se je segreval tako malo, da je bilo toploto ob dotiku hladilnika težko zaznati. Vse skupaj je seveda zelo pavšalno in še vedno zavito v misteriozno meglo, a kljub temu deluje precej impresivno. Izvorna novica.

49 komentarjev

Codename_47 ::

Kartica je HD2900XT, ne pa X2900XT.

Matek ::

Huh, v izvorni novici pise:
And yes, those are Radeon X2900 XT video cards in the systems.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Spc ::

1080p v real-timeu..
To pa že je nekaj.
8-O
 

xabre ::

Feniks.:)

Dami ::

Samo kaj k bo to predrago še vsaj 1let.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Icematxyz ::

znano pa je, da je najmočnejši sistem z dvema štirijedernikoma kodiral film v 1080p ločljivosti v format H.264 praktično v realnem času


Meni se to ne zdi nevem kako impresivno? :\ Čakam pa seveda da me popravite?:\

Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

Eno je kodiranje, drugo pa je dekodiranje ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Icematxyz ::

Da saj sem razumel da gre za kodiranje in ne dekodiranje.

Torej:

znano pa je, da je najmočnejši sistem z dvema štirijedernikoma kodiral film v 1080p ločljivosti v format H.264 praktično v realnem času


Je impresiven podatek to ali ni? Meni se ta sam podatek zdi zelo slab za omenjeni sistem?

Vprašane pa seveda ostaja:

- Če je sistem iskoristil vsa jedra do maksimuma in prav tako oba procesorja? Saj gre za dvoprocesorski večjederni sistem. (Kar mislim da je skoraj moral če gre za nekakšen testen sistem namenjen javnosti in dviganju pozornosti.)

- Koliko bi bil čas ob navitem sistemu (navijalski potencial)

Skratka za omenjeno konfiguracijo, če gre za štiri jedra na enem procesorju (4) in skupno dva procesorja (2) (to je 8 jeder).

In če so jedra izkoriščena 100% in sta v uporabi oba procesorja tudi če sistem ni navit, se meni to ne zdi impresivno? :\

Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

Če me spomin ne vara, je 1080p 60 slik ločljivosti 1920x1080 v sekundi ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Icematxyz ::

Ja saj to je tudi vprašanje kakšne so ble nastavitve kodiranja ker 1080p je širok pojem. Od 1080p24, 1080p25, 1080p30 do mpeg2 1080p50 1080p60 ...

Škoda ni več podatkov ker bi prav rad malo stestiral na istih nastavitvah...

Icematxyz ::

Pa morda so tud kakšen eksotični bitrate ali pa resolucijo uporabli ker če še enkrat preberem dobro podan vir novice potem je bil sample clip v 1080p kvaliteti v eni drugi podobni novici pa spet piše nekaj prbližno istega a vendar drugačnega...

Za format v katerega so kodirali pa piše le h.264 to pa lahko pomeni potem tudi zelo visoke bit rate in resolucije ali pa tudi zelo majhen...

Skratka rezultat ki ne pove prav nič saj je preveč možnosti in prav nič ne moreš sklepati z tega rezuktata o podabih rezultatih.

Ne vem zakaj toliko skrivajo podatke o vsem. Zakaj sploh potem grejo v javnost če niso povedali nič. To jim že malo ugled načenja vsaj z moje strani - nenehno prelaganje in bolestno skrivanje že nonstop in pa prav nič konkretnega ne povejo... mi že malo najedajo!

OChack ::

starih zalog se more znebit, ko bi rezultate vidl bi vsi nehal kupovat x2 in podobno ter cakal na nova cudesa,
sicer bo itak ene 3x predrago od začetka, ampak nima veze pomoje bojo mogl prej al slej vn plunt procesorje, ker sicer bo preveč zgube
Int€l inside, IDIOT Outside

FireSnake ::

@OChak

Vidis, pocasi se pa le ucis ;)

In vsi, ki tako jamrate kako bo to se drago. Kdaj so pa bili high end sistemi poceni? Nikoli! Torej?

S tem, da bo tale zadeva dosti bolj dosegljiva, kot marsikdo misli.

Hja, za 1500@ pac NE mores imeti dvoprocesorskega sistema z stiri jedrniki.

Po drugi strani pa folk govori, da je je E4400 za 120€ (pa takrat je bil se 170€) poceni ....:\
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Matako ::

Je impresiven podatek to ali ni? Meni se ta sam podatek zdi zelo slab za omenjeni sistem?

Je impresivno. Po drugi strani pa se da kodiranje videa kar dobro napasti z večimi procesorji, kar impresivnost rezultata spet malo zmanjša (ker ima že vsak džolbe n-procesorski stroj).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

OChack ::

FireSnake: moj cilj je trenutno nabavt najcenejšega X2 in pa plato ki bo podpirala 4jedrnega phenoma, da ga kupim ko se le ti pocenijo na 100€
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

FireSnake ::

Pravilno se bos odlocil..... ampak, glede na to, da X2 4600, ki je vse prej kot slab proc, pride 125€, bi ob njem cakanje bilo lazje :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dzinks63 ::

:)) Mislim , da boš kar dolgo čakal , da boš dobil phenoma za 100€. Takrat bo isto kot sedaj, ko pride novejša generacija , takrat se strara spusti na cca 100€.

Spock83 ::

Ko pridejo novi procesorji in, če se dobro obnesejo takoj kupit... nič čakat. Tudi če je cena višja. Drastično se cena ne spremeni kasneje. Praktično trenutno uživam z E6600 skoraj od samega začetka, ko je ven prišel.

OChack ::

Ja jst mam s temi procesorji žal drugačne izkušnje, nabavu bom brisbane 4000 al pa 4400 seveda računam da bom procesor takoj navil kokr bo pač šlo, to vedno delam, in ponavad mi azdeva drži pol ene 2 let, tko da ni panike če čez 2 let nabavm sedaj najdražjega x4 phenoma ki bo ob izidu 1000€ takrat bo lih prav ;) mislm dovgoročno gledano. Zdej dat 1000€ al pa v roku 4 let recimo 300€? Tle je ta hec nč drucga, elektronika zgubla ceno zlooo in se najnovejši trend ne splača vsaj do1 leta po izidu kupovat.
Sm pred davnimi leti dav za athlona 900 preveč denarja, in ansledni proc k sm ga nabavu je biv duron ¸1600 :) za kerga sm dav 6x manj pa je biv hitrejši, dobr z enavijov in še super dela, ne dost slabi od semprona ki sm ga leto nazaj nabavu (nevem če je sploh blo smiselno ga nabavt)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Izi ::

To, da zmore kodirati 1080p ločljivost v formatu H.264 v realnem času je več kot impresiven podatek. Je skoraj za izbuljit oči 8-O

Trenutni računalniki, vsaj povprečni, ne zmorejo niti dekodiranja takega signala v realnem času, kaj šele kodiranja.

Za tekoče dekodiranje takega signala rabiš nujno dvoprocesorski CPU, pri katerem jedra tečeta z vsaj 2,5 GHz.
Na mojem enoprocesorskem 3700+ navitem na 3 GHz dekodiranje dotičnega signala ni tekoče pa če se postaviš na glavo, se da gledat ampak se opazi malenkostno zatikanje.

Kodiranje HDTV signala v h.264, pa je na trenutnih računalniki kar celodnevno opravilo, tako, da če res deluje sedaj v realnem času je to tak preskok v hitrosti delovanja procesorja, kot ga do sedaj še nismo videli nikoli.
Sedaj smo kupovali nove procesorje, ki delujejo 20% do 50% hitreje od starih, tale pa naj bi če vse trditve držijo deloval vsaj 200% hitreje.

jan01 ::

@Izi Najbrž, če si predvajal x264(h264) film nisi uporabljal coreavc.

Izi ::

če si predvajal x264(h264) film nisi uporabljal coreavc.

Privzeto uporabljam CoreAVC Video Decoder.

Drugače pa so vsi kodeki skoraj enako zmogljivi.
Imam precej različno hitrih računalnikov in lahko potrdim, da ni enoprocesorskega sistema, ki bi popolnoma tekoče dekodiral H.264 pri 1080p.
Na kakšnem 20" LCDju se zatikanja skoraj ne opazi, ampak jaz gledam na 46" LCDju in tam brez dveh jeder ne gre.
Enojedrni procesor bi moral delovati z okoli 4 GHz, da bi bilo vse lepo tekoče, dva jedra pa zmoreta zadevo že z 2,5 GHz.
Testirano z sledečimi dekoderji: (v hitrosti so razlike zanemarljive)
CyberLink H.264/AVC Decoder
CoreAVC Video Decoder
Nero Video Decoder
Elecard/Moonlight H.264 Video Decoder
Videosoft H.264 Decoder
MainConcept H.264 Decoder

Edit:
Seveda pa ne smeš pozabiti, da je ponavadi zraven še zvok v DTS, ki je tudi kar omembe vreden zalogaj za procesor in pa podnapisi, ki se lepijo čez sliko tudi potrebujejo nekaj pozornosti procesorja pri tako visoki resoluciji, razen če nočeš gledati vse nazobčane nizkoresolucijske podnapise, preko kot nož ostre slike :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jest10 ::

No vsaj H.264 pri 720p zmore poganjati Duron 1600@1980MHz. Obremenjenost je okoli 95%:D
Tako da malo dvomim v to, da bi bil za 1080p potreben 4GHz enojedernik

zile ::

Jest ti pa še to povem, da je bil pri meni kriv počasen disk. Ker je bil videobitrate pri LOTR 1080p 42000 Kb/s.
Se pravi poleg procesorja še hiter sata2 (16MB cache) disk, po možnosti prazen oz defragmentiran (da ne bo slučajno 8GB velik fajl na 1000 koncih po disku) :)
jest10: tud men se zdi da delajo 720p mnogo boljše oz z bistveno manj zatikanja. Pri 1080p se bo pa tvoj Duron spotaknu :D in to krepko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

jest10 ::

zile: Vem da moj Duron ne more poganjati 1080P. Samo če je 1980MHz Duron dovolj za 720p, potem ni šans, da bi bil za 1080p potreben 4GHz enojedernik

Mr.B ::

poglej razliko med 1080i ter 1080p potem pa še 720p. Pa poglej v kolikšnem faktorju v podatkih, ki jih je potrebno prenesti, in obdelati..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

XS!D3 ::

Pa tud frekvence niso glih za primerjat, odvisno od procesorja, kok lohk nardi u enm taktu.

MrStein ::

jest10, (vse malo zaokroženo, da je lažje razumet) za 720p rabiš 2 GHz , za 1080p, ki ima dvakrat več točk, pa rabiš dvakrat več, torej 4 GHz. Kaj je tu težko razumeti ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

To, da zmore kodirati 1080p ločljivost v formatu H.264 v realnem času je več kot impresiven podatek. Je skoraj za izbuljit oči


Žel tega ne moreš trditi ker preprosto ne veš kakšne nastavitve so uporabili.

Kako pa veš iz novice v kakšno kvaliteto so kodirali h.264? Veš le da je sampel bil v 1080p formatu oni pa so to prekodirali v h.264 ki pa je tako splošen pojem da to prav nič ne pove.

Zakaj pa misliš da sem se razburjal? Ker sem porabil 2 uri sinoči samo za to da sem ugotovil da niso nič povedali! ;( Drugače pa seveda tega nočem primerjati z duroni in semproni in drugimi procesorji ampak z C2D!!! (oziroma bolj primernoi bi bilo z quad).

Ampak kot sem rekel preprosto ne moreš primerjati če pa mi kdo lahko pove kakšne nastavitve so uporabili za H.264 kodiranje bom pa zelo vesel. IN NISO UPORABILI STANDARDA 1080p! Dobro si preberite novico! SAMPLE (trial spiderman) je bil v 1080p nikjer pa ne piše kakšne nastavitve so uporabili za H.264!!! ;(

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

Jaz se še nebi veselil kaj teh procesorjev dokler ne vidim v prodaji, potem še ni kaj velik jasnega. Pa še neki ati 2900xt tudi če majo notri ne dela prav slabe performence ma.

simnov ::

men kodira z 1fps se pravi to je 60 hitreje od mojega pcja

Icematxyz ::

Pa kaj sploh kdo bere odgovore?

Če bi prebral vse kaj sem napisal nebi takih streljal zdaj?

Mi lahko torej poveš nastavitve ki si jih uporabil za h.264 kodiranje in podaš link z nastavitvami ki so jih uporabili v testu?

Imaš spydermenov trailer v 1080p formatu in katero končnico ima če mi prosim poveš? S katerim programom si kodiral in pa predvsem če mi zaupaš nastavitve kodiranja za H.264 ki sem jih jaz sinoči tako vztrajno iskal?

Dami ::

men kodira z 1fps se pravi to je 60 hitreje od mojega pcja

Ne morš to rečt kr nikjer ne pise kake nastavitve so mel kot se je že omenlo v vsakem drugem replyu tu. Avtomatsko pa ni 60 ker:
Ja saj to je tudi vprašanje kakšne so ble nastavitve kodiranja ker 1080p je širok pojem. Od 1080p24, 1080p25, 1080p30 do mpeg2 1080p50 1080p60 ...

Nehte že zdej s tem AMDjem kr jih mam poln k****. Že 1 let sam neke govorice sprozajo kako oh in sploh bo barcelona&radeon hud. Ko bom vidu prave teste bojo lahk glasni (če ne bojo mogoče izpadli bedni in bojo kr tiho rajš).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Icematxyz ::

Točno tako.

In ti formati ki sem jih sinoči navedel... V nadaljevanju tako ugotavljam da sploh ne gre za kodiranje v 1080p le sample je 1080p.

Sam sem tudi razočaran snoči ugotovil da je ta "podatek" o kodiranju ravno toliko vreden kot moj čas ki sem ga porabil zato da sem to ugotovil.

Se pravi nič. ;(

Sploh nebom sekunde več porabil v razmišljanju o teh brezveznih procesorjih. Ko bodo zunaj potem se pa lahko pogovarjamo in jih seveda primerjamo z C2D ne pa nekimi semproni, duroni...

Tako po hitrosti, OC potencialu, ceni... Z temi "informacijami" za javnost pa me je AMD tako že razočaral da naj bodo rajši tiho dokler nebodo sposobni nekaj pokazati črno na belem ker so čisti podn že z natolcevanji in skrivanjem.

Jaffa ::

Dami, kako je pa blo s CORE 2 DUO=? 8-O Čisto enako. :\ Tud ga še nikjer ni bilo, pa so že ptički čivkali ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zheegec ::

Kot že rečeno - AMD se trudi znebiti zaloge Athlon64 x2 procov, potem bo pa kar naenkrat veliko govora o K10.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Icematxyz ::

Že drži to in je popolnoma normalno in ok.

Ampak kaj pa ni prav.

Da se kažejo v javnosti z izdelkom za promocijo in kažejo česa je zmožen ta izdelek in kaj lahko pričakujemo od njega brez da bi podali informacije katere bi bile karkoli vredne in imele kakršnokoli težo in verodostojnost.

To pa je svinjarija? Kje piše da niso imeli nottri 2 intlova quada če še jaz malo natolcujem? Če greš v javnost in si drzneš celo neke teste narediti pred očmi javnosti ne more potem edini podatek bit ki je zanesljiv ta da je nekdo dal prst na hladilnik in le ta ni bil vroč.

Mavrik ::

Nehaj skakati s kože pa si še enkrat poglej kaj piše v članku. ATi ni rekel čist nič o zmogljivosti, "ocena" hitrosti je od pisca članka, ki je verjetno tudi posnel slike.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

So naredili test kodiranja ali ne?

Azrael ::

Samo eno vprašanje, ko se ves čas ponavlja refren, da AMD sedi na gori neprodanih K8 procesorjev.

Ali se ni še malo nazaj trdilo, da pri AMD prodajo vse kar naštancajo in imajo zato tako svinjsko viske cene?

Torej hočem razjasnitev ali imajo pri AMD kupe neprodane robe (in se K8 serija kljub majhnim proizvodnim zmogljivostim prodajala slabo) ali samo pri AMD, kot že od nakupa ATi samo mešajo meglo na tri šihte in proizvajajo obljube?
Nekoč je bil Slo-tech.

zee ::

prej bi rekel ta zadnje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

Azrael: Naj bi trenutno imeli kup procesorjev, ki so jim ostali po propadlem poslu z Dellom

Azrael ::

Zakaj je posel z Dell propadel ?
Nekoč je bil Slo-tech.

jest10 ::

Dell je odstopil od naročila za procesorje. Sedaj pa ima AMD kupe procesorjev, ki se jih mora znebiti

FireSnake ::

Mladici cspet povedo le polovico resnice, madonca!

Zadeva je bila takale: ko so se AMDjevi proci prodajali za med, sta imela AMD in Dell sklenjeno pogodbo, da bo Dell kupil VAST quantities procov. Dell je sicer AMD malo izsiljeval, ker pri njih prodajo dosti prenosnikov z njihovimi proci, in si AMD ni mogel privosciti, da jim ne bi obljubil kolicine, ki si jo je Dell zelel.

Ker pa AMD ni imel dovolj proizvodnih zmogljivosti, so trpeli ostali dobavitelji, ki bi prodali sicer ogromno, vsak po malo.

Potem je pa zgledalo takole: folk bi kupoval, pa procov ni bilo, AMD jih je pa stancal za Dell ... nakar Dell (thanks suckers) odstopi od pogodbe....

In zdaj imamo, kar imamo.

No .... zdaj zacnite kopirati celo storijo, ne le del, katerega sem 2x omenil v drugi temi....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Matevžk ::

A ni potem tukaj sucker predvsem AMD, ki ni bil sposoben spisati take pogodbe, ki bi ga finančno zaščitila v takem primeru?
lp, Matevžk

Jaffa ::

AMD malo izsiljeval, ker pri njih prodajo dosti prenosnikov z njihovimi proci ...

Mogoče to tudi nekaj pove ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Matevžk ::

To je res ...
lp, Matevžk

destroyer2k ::

Amd že oblublja krneki zadnjo leto.

Še posebi se spovnim ko je rekel da bojo združli grafično in procesor v eno do letos in kaj seje zgodil prestavli so kr na 2010.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD pocenil procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7820370 (16642) Cyberdine1
»

Core i5 zamuja

Oddelek: Novice / Procesorji
253817 (2489) ABX
»

Dell kupil Alienware?

Oddelek: Novice / Procesorji
145147 (2340) sid911
»

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814920 (3294) NightHawk
»

Dvoprocesorski Opteroni in AGP?

Oddelek: Novice / Procesorji
112201 (2201) Brane2

Več podobnih tem