» »

19 " 4:3 ali 20" wide

19 " 4:3 ali 20" wide

BruBar ::

Pozdravljeni,

rad bi kupil novi LCD monitor, ne morem pa se odločit naj kupim 19" 4:3 ali 20" wide. Pri wide verziji se malo bojim zaradi višine ki je samo 27cm se pravi enako kot 17" 4:3.
Vem da je za filme boljše wide(majnši črni rob), zanima me pa kako se obnese pri igrah in drugih stvareh.

LP

kixs ::

19" imajo 5:4

Pred nakupom pojdi nekam probat/primerjat in bos videl, kaj je bolje za tebe.

20" wide screen ima tudi vecjo resolucijo in imas tako vec informacij naenkrat.

lp

Cveto ::

Upam da veš da ima 20" Wide zaslon manjšo površino kot 19" 4:5 zaslon?

kixs ::

Ne vem, ce se ravno strinjam s tem.

Mislim, da ima povrsino malenkost vecjo 20" WS in zaradi vecje locljivosti, tudi prikaze vec na tej povrsini.

jk ::

kixs ::

Sej na tej strani dobis tako kot sem povedal. 20" WS ima malo vecjo povrsino, ce gledas velikost ekrana in kar precej vec informacij spravis gor, ker ima vecjo locljivost. 8-O

LP

bluefish ::

vsekakor 20" wide.

qwdl ::

20" wide

c00L3r ::

20" wide. Če pa ne boš zadovoljen, pa ti jaz takoj menjam z mojo 4:3 19" :D

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

m.i.h.a. ::

20" wide definitivno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

;-) ::

20 wide

Shegevara ::

20'' WIDE absolutno

AlesC ::

jaz ti lahko priporočam edino tole stvar, ker ga imam sam. Ima 1680 x 1050 najvišjo resolucijo in je HD ready. Koliko sem bral za ocene, ima super ocene za nizko cenovni razred. Kontrast je odličen, barve so zelo žive in dosti nastavitev imaš.

bluefish ::

hja, vendar pa ima TN matriko, medtem ko se Dell lahko pohvali s S-IPS.

AlesC ::

ja pa dell je po vsej verjetnosti tud par sto eu dražji.

zaj_tam ::

Kakšna je ta strašna razlika med omenjenima matrikama?

lapajne ::

:D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Zheegec ()

bluefish ::

@AlesC: res je dražji, vendar pa za razliko v ceni tudi dobiš veliko boljšo stvar.

@zaj_tam: TN matrika, ki je sedaj tudi najbolj razširjena, slovi po nizkem odzivnem času. Žal pa je na ta račun slabša pri predstavitvi barv, ima neenakomerno osvetlitev,... pa še kaj bi se našlo. Ž
S-IPS pa ima morda višji odzivni čas, vendar pa je odlična pri reprodukciji barv, vidnem kotu,... Edina pomanjkljivost je, da morda ne prikaže "prave" črne.

Sicer je po mojem mnenju za vsakodnevno delo še najboljša S-PVA matrika. Ima nizke odzivne čase, dobro reprodukcijo barv,... Je pa cenovno le nekaj € pod S-IPS.

AlesC ::

blue me veseli. Če ma ded dnar naj kupi Della. Men osebno te stvari niso pomemne, kar si naštel. Mogoče nekaterim so. Osebno sem monitor prej videl, kakšna slika je in je zadovoljiv mojim potrebam. Dejstvo je, da nobena stvar ni popolna. Jaz sem dedu sam svetoval, ker pač sprašuje. Mene LG ni nikol razočaral in je to moj tretji monitor. Kaj bo pa kupil, se bo pa tak sam odločil. Jaz osebno za Della nimam denarja in si ga tudi nikol ne bom kupil saj je vse dražje od ostali Firm.

macgajver ::

BruBar drugač najbolš da greš pogledat v trgovino kjer imajo razstavljene monitorje ker jest imam 22wide in so črke že precej mejhne kaj šele na 20wide ki ima isto resolucijo tko da definitivno vzemi wide samo rajš 22ali več.
tenstan krompir je pa zakon

BruBar ::

Hvala za odgovore,
kupil bom 20" wide, odločitev še ni čist padla za katero, ožji izbor je v glavnem LG 204WT za 217evrov in samsung 206BW 229evrov.
Čakam še samo kokiko bo dala zavarovalnica za staro 17LCD katero je skurla strela.(upam da bodo radodarni;-)

LP

MEDENA ::

kje maš te cene?

Dead_Eye ::

hja, vendar pa ima TN matriko, medtem ko se Dell lahko pohvali s S-IPS.


Hmm, se ti zavedaš, da primerjaš monitor ki stane 220€ z drugim ki je 700€+??????? fičo VS BMW anyone?

Če te res ne motijo majhne črke lahko vzameš 20"wide, vsekakor pa bi ti priporočal 22".
The one and only

bluefish ::

se zavedam, nekdo je pač želel le primerjavo.

BruBar ::

LG je v JAE, Samsung pa v Media Markt(Seiersberg),kateri mi je kar blizu.

macgajver ::

BruBar drugač res v štarcuni si poglej skupej 20 in 22 col monitorje da ti nebo potem žal.

moje mnenje 20inch wide se pomoje splača kupit kakšnega res kvalitetnega neca ali kej drukga ornk drugač če kupuješ en povprečen monitor samsung, lg raje vzameš 22col ker tud cena ni tolk višja.
tenstan krompir je pa zakon

BruBar ::

Hvala vsem za pomoč,
zavarovalnica mi je dala malo več kot sem pričakoval in sicer celih 200evrov, zato sem si res nabavil 22".
Drugače sem pa primerjal v štacunah, in bi se dalo tudi z 20" lepo preživet.

LP

m.i.h.a. ::

itak.....ločljivost je ista, le piksel je pri 22" večji

Kaj si pa kupil?

BruBar ::

Odločil sem se za Samsung 223BW, čeprav je 0.4" majnši od 22", ampak so testi in mnenja uporabnikov na netu zelo dobra.

LP

[MYTiX] ::

Drugače sem pa primerjal v štacunah, in bi se dalo tudi z 20" lepo preživet.


Jaz bi reku da se da z 20" boljše previžvet, ker lahko dobiš res dobre 20" monitorje, 22" pa nisem vidu še nobenega zadovoljivega. Pa še večje pike imajo, ker se na koncu pozna na slabši sliki. Je pa res da so boljši 20" monitorji precej dražji, ampak se splača.
podpis

sidd ::

Samo 20" WS je zelooo nizek. Jaz sem zato vzel 22" WS. 20" bi raje mel klasično.
@BruBar: Jaz pa imam 225bw model, pa glede na to, da ne delam nekih haztevnih del z barvami in podobno, služi svojemu namenu (velika delovna površina za malo denarja).
no idea for signature
signed
I

m.i.h.a. ::

em...še enkrat....pri 20" in 22" ws je ločljivost ista in s tem posledično tudi razmerje (16 : 10), le pixel je večji....torej gledaš le malce večji monitor na račun večjih pik, skratka na 22" ne vidiš popolnoma nič več oz nimaš nič več delovne površine kot na 20" in če je dvajset colar nizek je potem tudi 22". Kdor hoče večjo površino naj kupi 24" oz več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enega velikega (24") ali več manših (19") (monitorji)

Oddelek: Kaj kupiti
413891 (2616) kuglvinkl
»

Kateri 22" in ali sploh

Oddelek: Kaj kupiti
91916 (1338) m.i.h.a.
»

Nakup LCD monitorja za Igranje iger, lepo prosim za nasvete

Oddelek: Kaj kupiti
202288 (1697) DrSergioDJ
»

WideScreen (16:10) LCD monitor - da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
61565 (1514) volk1
»

Kateri LCD monitor WideScreen priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
201993 (1615) Banananjam

Več podobnih tem