» »

WideScreen (16:10) LCD monitor - da ali ne?

WideScreen (16:10) LCD monitor - da ali ne?

volk1 ::

Sedaj imam LCD 17' Samsung 172T ki mi služi zelo dobro, ampak ker prostora na zaslonu ni nikoli premalo, se odločam za nakup novega.

Razmišljal sem o 19' ampak je resolucija enaka kot jo imam na tem, zato sem jo izločil. Zanima me kako je z 20' in 21' widescreeni? Se splača?

Nekako se odločam med Samsung 214T in Samsung 215T (wide). Kaj bi bila boljša izbira?

Računalnik se uporablja predvsem za multitasking, photoshop, pagemaker, dreamweaver, fireworks.... in kakšn špil.


Samsung 214T

Samsung 215TW

Je mogoče še kater drug model dobr pogledat?

bi vi izbrali Widescreen ali navadnega 4:3?
  • spremenil: volk1 ()

EvilDare ::

Poglej še za Viewsonic VX2025wm. Prodajajo ga tukaj. Uvoznik za Viewsonic pa mislim da je Mikroing.

Drugače pa, tukaj je test 20" Lcd-jev. Drugače zelo dobra stran za lažje odločanje: Klik. Čeprav ima tomshardware tudi dobre teste monitorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

ricola78 ::

Osebno mi je bolj všeč ne Wide varianta, če pa boš filme gledal, je definitivno bolš wide. 4:3 imajo več delovne površine kot wide. Osebno mi deluje 20" wide izredno nizek. Če bi že vzel wide bi vzel 24", ki ima full hdtv resolucijo.
Recimo HP se dobi za okrog 200k. Konkurentje pa so še Dell in Samsung. Pa tudi Benq naj bi bil vredu, samo je z dobavljivostjo v slo bolj kriza.

itak37 ::

Na Anandtechu imajo dober vodič za kupovanje LCD-jev. Zelo priporocajo HP lp2065, ima S-IPS matriko in kakovostno ohisje. Preberi si kaksen test.
Glede widescreen pa IMHO se ti ga ne splaca kupovat, ce ga bos imel za normalno delo. Razlika med 1680 x 1050 in 1600 x 1200 je da pridobis 80 pikslov v sirino, izgubis pa 150 v visino. Za filme pa je seveda primernejši widescreen.
Dober nakup!

Calligula ::

Vsekakor vzami wide.
Ze danes ma veliko rpednosti v prihodnje pa se bo itak vse delalo le se za wide. Glede na to, da majo LCDji kar dolgo zivljenjsko dobo pa sploh.

klasicni ::

Jaz tudi vsekakor zagovarjam widescreen! Pred nakupom 24" widescreena sem isto imel 17" CRT, pa ko se enkrat navadiš je nemogoče sploh razmišljat da bi moral iti nazaj. Pa pomoje je tudi prihodnost v vsesplošnih widescreenih, klasičnih bo vedno manj.

Jaz ga uporabljam tudi za navadno delo in ko lahko daš dva dokumenta v originalnem A4 formatu vzporedno je dosti lažje delat.

volk1 ::

filmov na računalniku negledam nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gericom 20" Widescreen?

Oddelek: Kaj kupiti
253081 (3081) gorilla
»

2x20 LCD

Oddelek: Kaj kupiti
91206 (992) krho
»

Samsung 193P vs DELL E228WFP

Oddelek: Kaj kupiti
51218 (1084) Tomson
»

19" LCD widescreen

Oddelek: Kaj kupiti
121721 (1404) ;-)
»

21" LCD monitor za CAD/CAM?

Oddelek: Kaj kupiti
202836 (2309) Smorny

Več podobnih tem