» »

Forum v php ali asp

Forum v php ali asp

Urko ::

Mi lahko kdo namigne kako se napise forum v asp-ju ali
php-ju.
  • premaknil: Senitel ()

vuego ::

Veliko znanja baz, programiranja v teh jezikih, poznavanje načel spletnega programiranja in veeeelllikkkoooooo potrpezljivosti.

Beri: ni ravno za začetnike.

Drugače pa je to vprašanje preširoko zastavljeno. Širok odgovor bi bil: imaš tabele za form (ponavadi dve, lahko tudi več ali manj - uporabniki, dodatki, ......) v svoji bazi in vanje zapisuješ teme in odgovore in vse, kar spada zraven.

LP

Urko ::

bi se dalo kje na netu dobit podrobjenso razlago o programiranju forumov.

darh ::

koliko pa imaš ti znanja iz PHPja ali ASPja ?

no.. pustimo to... najprej si snemi nekaj že narejenih forumov z neta in lij preuči kako so narejeni, njihove prednosti in slabosti ipd....
Excuses are useless! Results are priceless!

MasterBlaster ::

Par mesecev nazaj je bila v reviji .net serija člankov o tem kako si sprogramirati forum v ASP.

Al pa pejt na google pa mal poišči. :D

cahahopie ::

Ja... hmm..ja.. ne verjamem... bolj za tak osnoven, da se lahko glih mogoče logiraš in nato oddaš thread ali post in čao. Ker ta stvar ni kr tak. Veste kolk klejem zakaj se nism raje spravu modificirat phpBB v portalni sistem... bi bil že fertik. Pa še posebi ko je ta nov (phpBB 2) tak kulski... Grr.. sam ne bom! Bom svojga naredu!
Ko pa ga že nardiš.. pa folk stoka po onem in tretjem. Men se Primož kar smili...;(

ahac ::

cahahopie: A misliš, da je modifikacija in vključitev phpBB2 v stran z drugimi skriptami lahka?
Že spremenit subSilver template je full dela.
Men se zdi naredit en svoj bolj enostaven forum lažje... :\
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MasterBlaster ::

Saj kakega simpl maš kaj hitro narejenega. Če pa misliš integrerati vse kar ima phpBB pa ti vzame kar nekaj časa in živcev. Vprašanje če se splača.

cahahopie ::

V bistvu ne more bit tako jako, če recimo misliš samo na enak sistem logiranja. Torej se registriraš s phpBBjeveo skripto in hkrati preko nje logiraš... o kakšnih drugih okraskih pa nisem govoril. Mislu sem tak sistem, da recimo nardiš na eni strani možnost pisanja novic in komentiranja na drugi strani pa je phpBB forum... in je cel security sistem enoten.
Je pa kr zajeb** se poglobit v njegovo kodo, ker jo je ogromno. Pa cel kup funkcij in nato za vsako pičketino morš pol zijat v functions.php kaj določena funkcija nardi (sicer že tud ime funkcije kaj pove..toda dovolj ravno ne...).
Sigurno je bolš svojo skripto nardit, ker kodo poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

ahac ::

Ja, sej to sem se jest spravu delat.
OK, no nisem še začel delat, ampak nekako taka je ideja za fri-info.net.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

alesrosina ::

hm... kot prvo mors met znanje skriptnega jezika. Ce zas par if stavkov, konekcije do baze na 100 in 1 nacin, se sessnion-e pa kukije pa si lohka nardis tak forum, da se lahko phpBB skrije ;)
No, je pa ZELO pomembna sama ideja, kako se lotis izdelave. pa se neki je .... logika - mors razmislat, kuko kej izvest, pa razne fore nucat .... sam je pa res, da sem se jst spravu delat forum po ksnem letu drkanja ASPjev - in mi je zlo dobr uspel! mislm, forum tak kot more bit - moderatorji, svoja sporocila loha spremijnas, mas privatna sporocila, ipd .... sam je pa fora, da dva mesca po tem k sem naredu forum, ne vem vec kva je kej .... k je tok kode :\\

anyway, prevec sem ze napisou ...

LP, ASPmaster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315331 (10813) mmorph
»

Integracija PhpBB v spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
251808 (1480) roli
»

Črv Santy.A preko napake v phpBB briše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
737251 (7251) *******
»

Kako naredit forum?

Oddelek: Izdelava spletišč
161036 (860) Red_Mamba
»

slo PHPBB ffoum

Oddelek: Omrežja in internet
161722 (1550) rc-car

Več podobnih tem