» »

Pomoč - do izdelka

Pomoč - do izdelka

MaD_Mavr0 ::

V posesti imam Dreamwaverja, Flash, NetObject Fusion, Front Page 5, skratka vse kar potrebujem za izdelavo internetnih strani; zanima pa me kaj uporabljate vi "majstri" saj se priznam, ne morem odločit s katerim programom bi delal internetne strani, saj se nameravam tudi učiti in se "specializirat" na določenem programu; vendar se ne morem odločit kaj oz. katerega uporabljati in potem izdelat nekaj kaj bo lepo in uporabno!

Prosim, pomagajte mi z nasveti!

P.S.
Pa tudi kakemu linku z tutoriali, e-knjigami, ... se ne bi odrekel !
:
Hvala,
Matej
Lahko mi tudi pišete !
  • spremenil: darh ()

<?php?> ::

Za HTML kodo samo in le Dreamweaver UltraDev, za PHP pa PHP Edit. Čeprav večina ki jih poznam uporablja Ultra Edit, ampak meni ni všeč...

rc-car ::

Ce ze ne mores pisat 'na roko' potem ti priporocam Dreamweaver, ki je profesionalno orodje, ceprav profesionalci se vedno pisejo/mo 'na roke' ;)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

Če se namrevaša resno ukvarjat z webdesignom ti priporočam da začneš na začetku... tako kot v šoli najpre spoznaš številke od 1 do 10, nato poštevanko, ulomke ipd... začneš z spoznavanjem HTMLja. S tem mislim da spoznaš večino taggov in njihove atribute, kakšen efekt imajo ipd... nato začneš graditi naprej... če ti je ušeč, delaš z dreamweaverjem, frontpageom.. kakor ti pač paše... vsak ima svoj interface, vsak svoje prednosti in slabosti, ki jih lahko odpraviš tako, da pogledaš source strani in popraviš traparije ki jih naredijo pametni programi... ampak to samo, če boš upošteval moj nasvet in se naučil osnov! Kogarkoli od "majstrov" vprašaš (in s tem NE mislim tebe cahahopie >:D ) ti bo potrdil tole. Magija je v tem, da razumeš kaj se dogaja za nekim dreamweaverjem, front pageom...

Manual, oziroma seznam vseh HTML taggov lahko dobiš na w3c.org. Ko boš to enkrat zaobvladal, se pa oglasi ;)

In še enkrat, ne pričakuj nekih velikih uspehov, če ne znaš osnov...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Lahko pa se tudi moderniziraš in greš na Flash. Čeprav boš še vedno rabu en malo znanja html kode. Ja.. pa en fajn server z fajn konekcijo najd!
npr.: www.webicfactory.com/ ... je pejđ narejen v celoti z flashom, edino kar je še html kode je head... v bodyu pa je še neki javascripta ostalo pa sam flash. (to kar pa je head, body pa se nauč... na www.w3schools.com).

cahahopie ::

.... Duudeee....smo pissed...
MaD_Mavr0: to je mala osebna stvar med mano in xbiteom... aja, pa še kom...:D

Thrivial ::

Dreamweaver+Photoshop+Flash...to je najbolj klisejska kombinacija, a verjetno tudi najbolj ucinkovita. S tem da znanje Flasha ni predpogoj za izdelovanje spletnih (dobrih)strani.

Sicer pa tako kot je rekel xbite. To sicer ne pomeni, da bos sel na W3C in posvetil pol leta piflanju na pamet vsega kar se da, ampak da si preberes ene par tutorialckov, da razumes sintakso, nato pa pocasi s primeri utrjujes in razsirjas svoje znanje. Potem se lahko zacnes resnicno zgrazati nad kodo, ki jo izpljunejo urejevalniki. DW ni pri tem noben angelcek. ;((

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Ziga Dolhar ::

HTML sicer znam, a se še vedno zanašam na DW. Zakaj? Ker mi tako paše in je praktično. Za slike uporabljam Fireworkse, za php pa ultraedit (grem pa kojci pogledat php edit :]]).

thrivial: proti FrontPageu je DW angelček :-). No ja, stvar osebne preference pač.

Ales ::

FrontPage ne priporočam. Če pa ga kdo z veseljem uporablja, naj poskusi ročno popravljati HTML ustvarjen z njim... Čisto neoptimizirano, če nič drugega... čeprav vsakič ko naletim na tako stran - če lastnik potrebuje popravke ali kaj takega - uporabljam malo grše besede :(

Thrivial ::

Ninja: ja, itak. Samo DW ima se vseeno na koncu toliko lapsusov v kodi, da te zacne glava boleti. Zmeraj se da DW-jevo kodo zmanjsati za najmanj 50%, ucinek enak.

FP je pa...huh, ni da bi govoril. >:D

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

darh ::

če se mislte tukej kregat DW over FP bom zaklenu tole...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Come.. on... bot mau liberalen...ne špilat na Meternichove karte! (kak sem zabluzo..:D ).

Pri vseh teh "vmesnikih za pisanje html kode" me moti to.. zakaj mora ko kliknem enter zapisati..
<p> </p> ...zakaj ne vrže kar <br> , bi blo bolš..bi blo bolj Wordovsko, ne pa da te vrže za 2 entra nižje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

Ales ::

Poskusi shift-enter ali alt-enter... :D kombinacije tipk delajo čudeže...

bostek ::

jst uporabljam dreamweverja, znat pa je treba tud html za števce in podobne stvari

cahahopie ::

Ja... seveda če si tak polamater (med amater in profi..>:D ) kot jz oz. če si želiš olajšat delo.. potem pogram Dreamweaver.
Ker... jaz sicer pišem PHP in zato bolj malo uporabljam DW. Ampak pri kakšni skripti kjer je dela z veliko input polji (kakšen vmesnik za nastavitve foruma, ki olajša delo adminom)...pa je DW več kot dobrodošel, ker hitro stvari postaviš na svoje mesto in si hkrati na tekočem s kodo in izgledom. Seveda... ko se pa preide na php kodo pa UltraEdit...

romci ::

Dve besedi:
Namo Webeditor

Gotta love it's code.

linkus povezavis
-- not all those who wander are lost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romci ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje narediti spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
281641 (1212) MihaFirst
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712579 (11772) Ziga Dolhar
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383046 (2268) Highlag
»

Program za domačo stran

Oddelek: Izdelava spletišč
191558 (1228) Tito
»

FrontPage 2000 vprasanje

Oddelek: Programiranje
291460 (1204) cahahopie

Več podobnih tem