» »

knoppix

knoppix

sidney ::

a ima kdo iskusnje s tem programom ?
homepage
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

R33D3M33R ::

Sem enkrat po TV gledal neko predstavitev pa se menda ful hitro instalira.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mathjazz ::

Zdravo!

To ni program, ampak operacijski sistem. Gre za posebno distribucijo Linuxa, ki je ni treba namestiti; CD vstavis v enoto, zbootas racunalnik in v dveh minutah se znajdes v Linuxu. Obstaja tudi moznost, da ga namestis na disk (drugace je namescen v RAM). V prvi vrsti je namenjen demonstraciji Linuxa. Deluje izjemno hitro. Je pa vsekakor odlicen kot sistem za resevanje drugih OS-ov.

Priporocam!
www.getfirefox.com

sidney ::

moja napaka OS ne program... sem ga ze vidu, vem kako se nalaga in na hitro kako izgleda. zanimajo me vase izkusnje. Baje je treba vsakic ponovno nastavljat nastavitve, logicno, ker na cd ne moras shranit nastavitve. a je slucajno mozno te nastavitve shranit na hdd? Mislim ga samo obcasno uporabljat, ker imam neke programe za scekirat, pa so za linux. Sem poizkusu z winlinux2000, pa mi ne dela na WINME, kao not enough memory. Linuxa pa ne poznam dovolj, zato ga nimam namena posebej instalirat, ker ne znam... zato se mi knoppix zdi se najboljsa varianta.
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

borchi ::

je možno shrani settinge.
l'jga

mathjazz ::

sidney, malo pobrskaj po domaci strani knoppixa in nasel bos odgovore na vsa vprasanja. Jaz kaj veliko izkusenj nimam, ker sem ga samo enkrat uporabil in takrat se je super odrezal.

Sicer ti pa priporocam, da si namestis eno od novejsih distribucij Linuxa, ki jih je namestiti LAZJE kot Okna! Preverjeno!
www.getfirefox.com

sidney ::

Ze nekej casa razmisljam o tem, da bi sel na linux, samo en majhen problemcic... ko pride necak na obisk je moj comp rezerviran samo za njega. pol se pa neha. prej sem mel gor w2k - super os, samo igrce ne delajo in to je to. po moje bo treba se en disk nabavit in ga instalirat samo za njega :D ...
btw: tnx all
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

mathjazz ::

Kaj pa rabi necak takega, da ni na Linuxu?
www.getfirefox.com

sidney ::

Ja igrice ... samo, da ne bom izpadu tepcek: res ne vem a sploh delajo ??? z w2k so bli samo problemi, spet igrice...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Gandalfar ::

dolocene igrce delajo.. ampak vecina najnovejsih nazalost ne :/ imas pa zato cel kup GPL igric

sidney ::

GPL- igrice: kwa je to ?
Po moje je najboljsa resitev 2 diska ali dual boot ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Gandalfar ::

http://www.happypenguin.org/

vsak dan ene par novih igrc :)

sidney ::

tnx za razlago. btw sem probou knoppix 3.0, pa se mi ustavi med bootom. po moje mam narobej posnet cd, ker mi je ze med snemanjem tezil. sem pa snemal iso. ziher je napaka pri prenosu, al pa mi je prej zagnal ven ;( . ne vem, ker me ni blo zraven: ponovi vajo.
1. utis je pa zlo dober ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Reso ::

Ce hočeš linux ki se boota z CDja in ne potrebuje harddiska imaš suse na naslovu: ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/live-eval-8.1/ . Malo bolj poznana distribucija ki ti lahko tudi shrani podatke (nastavitve..) na harddisk če imaš kakšno prosto particijo.

dr.J ::

Nekaj o uporabi knoopixa:
link

sidney ::

ratal mi je zalaufat knoppix. z njihove strani lahko potegnes iso in ga zapeces. super dela, samo modema mi ne pozna: winmodem ;(( . skoda. zanima me kako se shrani nastavitve. ob izhodu te vprasa, ce shrani nastavitve, pa jih ne. ce se da da bi shranil nastavitve na disk ???. kaj pa dodatni programi? kam jih nalozim, ce jih bom slucajno testiral ??? drugace je pa ql zadeva
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

wince ::

Ima kdo izkusnje z nastavitvijo ADSLja na Knoppixu 3.3? sem sprobaval pa nikakor ne rata :\

cryptozaver ::

YO SID s-ima?? Mam zadn Knoppix pa se ene par zanimivih stvari. Vidmo u tork!

MasterMind ::

Probi najprej prevert, če ti zazna mrežno (če maš mrežno na NForce 2 čipovju ti ne bo ratl...). Pol pa poišč za pppoe nastavitve (tam nekje v network settings je, ne vem glih natančn...). Si skonfigureraš ADSL in veselo browsej po netu ;) :D

wince ::

Ze dela (to pisem v knoppixu) v bistvu je tak preprosto da bol ne more bit, edino moram se nastavit ta pravo tipkovnico in da mi zacne spilat sound disaster :-)))

MasterMind ::

Za tipkovnico imaš nekje v Control panelu (lahko pa pr bootanju napišeš knoppix lang=slovene) (= je na tipki +,* levo od backspace) Upam, da je to kej pomagalo :)

kr_en_tret ::

najprej naštimaš, da računalnik boota iz cdja, cd not vtakneš, restartaš in čez 2 min se ti prikaže linux! potlej pa pritisneš ctrl+alt+f1 in vpišeš knx-hdinstall. inštalacija je čist izi, samo pazt morš, da ne zajebaš česa! če prov naštimaš, se ti prikaže lilo (LInux LOader) in, ko izbereš linux, se ti avtomatsko požene linux in seveda kde, katerega uporabljam ravno sedaj! nastavitve pa to se seveda shranijo. pa dve particiji rabš. eno velko s linux fajlsistemom, pa eno mejhno za swap partišn (no, ni treba swap met, ampak je priporočljivo):D upam d razumš... da nism preveč zakomplicirov, k komplicirat pa kr dobr znam:)) !

MArko ::

knoppix uporablam ze nekja cajta... kak bi reko sluzbeno... pride prav dostikrat.
edini problem je to da zna samo brat ntfs ne pa tudi spreminjat
pozna kdo kako tako live linux varianto ko ma full access do ntfs particij?
namrec to bi bla idealna resitev za pucanje virusov in ostale sare iz kompa
kr ko so winxp 1x zjebani s trojanci ter ostalo nesnago ne pomaga ne antivirus ne adaware ne spybot ne nista

MasterMind ::

Kukr jst vem, nben Linux ne zmore tega... (Zahvali se M$). No, zaenkrat še ne...

root987 ::

Mislim da si lahko nabaviš write podporo, vendar pa je vse skupaj, IIRC, še v testni fazi in so pokvarjene particije na dnevnem redu...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

thezerox ::

marko: baje linuxdefender podpira ntfs, tudi write.
ftp://ftp.bitdefender.com/pub/linux/free/LinuxDefender/

drugace pa je captive ntfs projekt, ki podpira ntfs.

preberi malo to:
http://www.knoppix.net/forum/viewtopic....

tisti ntfs write v 2.6.0 je malce bol tako, omejen precej.

hruske ::

Kaj pa čmo, linux in ntfs bosta takrat prijatelja, ko bo M$ rekel, da ne bo več podpiral in vzdrževal ntfs datotečnega sistema oz. takrat, ko bo nehal razvijati popravke, ki bojo malo spremenili obnašanje datotečnega sistema, z namenom, da bi linux ne zmogel spreminjat le-tega.

Lahko pa probaš BartPE. Ampak ne garantiram. :>

sc5899 ::

Lep pozdrav!

Imam probleme z Knoppixosm ker mi ne zazna modema! Imam pa Neto Dragon 56K!
kaj naredit! Na netu nisem našel nikjer nič za ta modem!
Knoppixsa pa ni nujno rabil ker morem do 16.3.2004 do 22.00 oddat neko nalogo!

Je imal kdo kake podobne probleme!?





Help me!



Lp, Sandi

root987 ::

Offtopic: Glede na to, da si verjetno začetnik, ti do 16.3.2004 nikakor ne bo uspelo, razen če ti bo to postoril nek prijatelj, ki ve kaj dela.

Topic: Verjetno se da problem rešiti, če bi knoppix sam namestil na trdi disk, a še takrat je to močno dvomljivo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

moj_nick ::

Navadni modemi so problem v Linuxu, saj je večina modemov tzv. winmodemov in tako delujejo samo v Windowsih. Externi 56k modemi delajo vsi (mogoče kakšna exotika na usb glih ne, na serial pa vsi).

Nadaljne informacije tukaj.
110111001001010001010000

kockish ::

BartPE je dosti boljsa opcija za resevanje win OSov... Ker gre za okrnjene XPje oz. 2003, NTFS ze v osnovi dela. Pa se total commander si das gor, partition magic, ghosta, nerota in se in se...

hruske ::

So pa se vedno windows in se vedno obcutljivi na viruse. + dodatno se postavlja vprašanje legalnosti tega početja. Microsoft namreč ima "WinPE", starš BartPE-ja, ampak samo za določene pravne osebe.

kockish ::

Kolikor sem prebiral na bartovi strani, je BartPE popolnoma legalen. Tudi kar se tice virusov ni nek problem... Zadevo imas itak na cdju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

operacijski sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9644 (411) krneki0001
»

Dostop do BIOSa na HP CompaqTC1100?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101332 (1203) AlexUS
»

Boot sistema po lanu

Oddelek: Operacijski sistemi
61023 (939) Brane2
»

Totalno poln enih virusov???

Oddelek: Pomoč in nasveti
61015 (789) butec
»

podatki na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6813 (726) bluefish

Več podobnih tem