» »

Težava z routerjem - prosim za pomoč

Težava z routerjem - prosim za pomoč

clarc ::

Lep pozdrav!
Moj problem je sledeč. Upam da sem dovolj natančno napisal vse skupaj.
Preko routerja Canyon imam povezana 2 računalnika v internet in sicer: iz mrežne na prvem računalniku v wan na router; nato iz modema v router (vhod 1); ter na koncu iz routerja (vhod 2) v mrežno na drugem računalniku. Do sedaj mi je vse delovalo tak kot treba.
Včeraj pa so mi zamenjali stari modem ker je bil zanič. S tem se mi je seveda spremenil tudi ip. Od sedaj mi preko routerja internet ne dela. Če pa priklopim direktno iz mrežne na modem pa internet dela. Niti ne morem dostopati do nastavitev routerja.
Prej sem v explorerju napisal 192.168.1.1 in mi je odprlo nastavitve routerja, zdaj pa tudi to ne dela. Ve kdo v čem je problem?
Res bi mi vsaka pomoč prav prišla. Hvala

jvolk ::

Modem priklopi na WAN port na routerju. Računalnike priključuj na vhode (1,2,3,4), pa poročaj če bo kaj boljše.

clarc ::

Tudi tako sem probal priklopit pa je povsem enako.
Sem pa spet probal priklopit tak kot sem imel že prej, pa na drugem računalniku dela internet na prvem pa še vedno ne dela.
Je možno do nastavitev routerja dostopat iz drugega računalnika? Kajti iz prvega ne gre.

tone222 ::

Poskus poklicat opereterja za mac naslov. Možn d je to.

jvolk ::

Zveži tako kot sem ti rekel. Nekje v routerju bi moral imet nastavitve za povezavo (sedaj ne vem katerega ponudnika imaš) za siol in amis boš moral uporabljat pppoe, drugače si nastavi isti mac naslov na routerju kot je na tistem pcju, ki deluje.

Aja in povej katerega ponudnika imaš...

clarc ::

Amis je moj ponudnik. Kako si pa nastavim mac naslov? Tega še nikoli nisem počel.
V bistvu niti ne morem priti do nastavitev za router, ker na prvem računalniku ko je router ne dela internet. Ali lahko to kje drugje nastavim?

jvolk ::

Ponavadi je tako, da pritakneš en računalnik v router (vhodi 1,2,3,4), greš na tistem računalniku v browser (firefox, ie,...) napišeš v naslov http://192.168.1.1/ in se ti odpre stran od routerja, ker se logiraš z uporabniškim imenom (ponavadi admin admin). Povej še kateri router imaš.

clarc ::

Zdaj sem priklopil tak kot si mi napisal in zadeva deluje. Hvala ti za pomoč! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem vzpostaviti internetne povezave preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
113732 (824) Timmah
»

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

Oddelek: Strojna oprema
423578 (1497) AC_DC
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
127390 (6982) Leet1337
»

router- interneta ni

Oddelek: Omrežja in internet
212276 (1888) ultimated4
»

Nastavitve routerja Netgear WPN824

Oddelek: Pomoč in nasveti
93461 (3348) pettri

Več podobnih tem