» »

Tv-tuner server

Tv-tuner server

JXS ::

Pozdravljeni,

zanima me če kdo pozna kak program, ki bi mi omogočil, da bi preko mreže pošiljal TV sliko?
Najraje bi videl, če bi ta program bil v Linuxu in bi deloval kot server, torej da bi ga lahko nastavljal preko mreže, brez VNC programa.

LP

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bosto ::

MythTV Sam je tko bedasto narjeno da rabis nujno instalirat tudi X windows.

Raw ::

Sm se zadnjih par tednov ubadal z enakim problemom. Na koncu pristal nazaj na VLCju, kjer lahko kvaliteto slike poljubno transkodiram glede na potrebe in hitrost wifija. Problem je samo menjavanje kanalov - se lotevam neki spisat v Javi, ker nism dobu nič pametnga na netu, ampak to bo trajalo :). Testiral sm med drugim tudi LinuxMCE in posebi MythTV pa ni obrodilo željenih sadov.
I am what I am and I do what I can

JXS ::

Tale MythTV mi deluje bolj kot predvajalnik in snemalnik, ne pa kot distributer slike preko mreže.
Kot kaže se bo res treba poigrat z VLS.

Raw ::

MythTV ima backend in frontend razdeljen, tako da dela tudi kot 'distributer slike preko mreže'.

Ne uporabljaj VLS, ker je zastarela zadeva, na kateri se ne dela več:
VLS (VideoLAN Server), which can stream MPEG-1, MPEG-2 and MPEG-4 files, DVDs, digital satellite channels, digital terrestial television channels and live videos on the network in unicast or multicast. Most of the VLS functionality can now be found VLC. Usage of VLC instead of VLS is advised.
I am what I am and I do what I can


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218475 (9650) OK.d
»

Uporaba TV kartice prek lan omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6945 (849) Big_Al
»

HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
151745 (1344) luli
»

HTPC - kateri OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
51097 (1010) Quikee
»

Linux set-top-box za SAT TV - DIY dreambox

Oddelek: Zvok in slika
102293 (2141) Gogo

Več podobnih tem