» »

Računalnik se sam ugasne??

Računalnik se sam ugasne??

tommy boy ::

Zdravo! Mam en problem. Računalnik se mi sam od sebe ugasne med igranjem iger in to na tak način, da ga potem s tipko za vklop ne morem nazaj ponovno vklopiti, ampak ga moram izklopiti iz vtičnice in šele nato se ponovno prižge. Ugasne se po približno 15-20min. Ko pridem pa nazaj v windowse ni nikjer nobenega obvestila o kakšni napaki ampak računalnik deluje normalno. Zamenjal sem tudi gonilnike od grafične kartice pa ni nič pomagalo. Ali kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?

Moj računalnik:
Windows XP professional SP2
Celeron 2,66Ghz
1 gb rama
120gb WD
Radeon x800 256 mb

Hvala!

Lp Borut

primzx ::

LAhko da imaš napajalnik prešibek in se ti preveč pregreva, zato ga moraš izklopiti in ponovno vklopiti(kondenzatorji). Druga varianta je pa da je matična počasi fuč. Poročaj!

tommy boy ::

Grafična je lepo delala 1 leto, mogoče zadnja dva meseca pa ga zafrkava nekaj. Tako da po moje to nima veze z napajalnikom. Kaj pa grafična bi se lahko pregrela do te mere, da bi izklopila cel računalnik?

hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

primzx ::

nevem. Če grafična "crkne" potem nimaš več slike na monitorju, dvomim da bi naredila stik in ugasnila komp. Druga varianta je lahko tud, dati grafa preveč požre toka in je v tistem trenutku napajalnik prešvoh in se ugasne. Če maš kšn drug napajalc, probej zamenat d vidš ce je res napajalnik, enako velja za grafo.

lp

Macx95 ::

Zagotovo imaš neustrezen napajalnik oz je postal neustrezen. Če imaš 300w je premalo za to konfiguracijo ki si jo navedel.

tommy boy ::

Hvala za odgovore. Bo treba pa po nov napajalnik zgleda.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

Oddelek: Strojna oprema
422973 (2235) suhi
»

Problem s PC-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7549 (400) JamesTheMan
»

pokvarjen LCD

Oddelek: Pomoč in nasveti
73083 (2841) jat2406
»

Računalnik potrebuje 5-10 min za zagon

Oddelek: Strojna oprema
252575 (2067) kratos
»

Problem pri zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
211750 (1382) energetik

Več podobnih tem