» »

Phoenix BIOS na prenosniku nx9010 (KH.F.15) GESLO -Pomoč :(

Phoenix BIOS na prenosniku nx9010 (KH.F.15) GESLO -Pomoč :(

srdanc ::

Vsi lepo pozdravljeni.

Že dlje časa poskušam spraviti notebooka k delovanju. Imam vso dokumentacijo in dokazljivost o lastništvu, dobil sem ga od družinskega prijatelja s pokvarjenim LCD-jem, ki pa sedaj deluje.

Za dostop v bios potrebujem geslo, prav tako je disk LOCK-an. Za disk se ne sekiram, saj bom nabavil novega (nebi ga pa rad vstavil da se še nov ne zalocka), rad bi pa prišel v bios in drivelock odstranil, ter posodobil firmware. Poskusil sem odstraniti baterijo, flashat sem probal -- ne gre, advanced flash tool, cmospwd in še kaj.
Ni mi uspelo odstraniti BIOS gesla. Tudi backdoor gesla ne delajo. Ali ve kdo kakšno rešitev? Notebook ima kar nekaj lepih lastnosti : 2,8Ghz, 1Gb ram-a, DVD-RW, WIFI,...nebi ga rad vrgel v stran. Ali lahko kako preberemo geslo? - to bi bilo najbolje. LP, Srdan.

Macx95 ::

REset BIOS-a. Clear CMOS jumper na plati. To vedno deluje.

OmegaBlue ::

Pri prenosnikih ne, če je drivelock in bios potem ponavadi to lahko razreši le servis - ker imaš papirje to ne bi smel bit problem. Ročno boš stvar le še poslabšal.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

srdanc ::

Na servisu mi niso dali zagotovila da bodo zadevo rešili, saj gre za Phoenix-ov bios in tega še niso počeli.

V vsakem primeru bi jim moral plačati 80€ ne glede na to ali rata ali ne.

Se je pa med tem zgodila ena tragedija, vendar lepo da se je to zgodilo saj mi prej ni padlo na pamet.
Z advanced toolom sem začel flashat biosa na novejšo verzijo, saj z original toolom ne gre zaradi omenjenega passworda, na nesreco mi je zmanjkalo elektrike tako da sem čip uničil.
Kar pomeni da je seda zapisana zgolj zmeda nanj. Sedaj ga bom fizično iztaknil iz plošče in ga vstavil v desktop PC ki bo "zbootan" v dos-a (med delovanjem bom odstranil desktop BIOS, saj ima isto podnožje) in vstavil BIOS chip ki je bil v laptopu in je uničen. Pognal bom uniflash in ponovno zapisal vrednosti nanj. To sem že sicer počel večkrat in do sedaj je zadeva delovala (pomagal sem nesrečnikom kot sem sedaj sam). Če uporabim logiko da prepiše prejšnjega biosa in ohrani geslo - sedaj ga nemore prepisat ker je uničen oz bo zapisal nove default vrednosti...tako nekako si predstavljam - upam da mi rata :S

Gutjerez ::

Macx95 :: 27. avg 2007, 11:46:01
REset BIOS-a. Clear CMOS jumper na plati. To vedno deluje.

OmegaBlue je izjavil:

Pri prenosnikih ne, če je drivelock in bios potem ponavadi to lahko razreši le servis - ker imaš papirje to ne bi smel bit problem. Ročno boš stvar le še poslabšal.



torej najbolše da ne odpiram laptopa. kako da pol resetiram ta bios. oz kako najdem pass
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Dr_M ::

Mogoce bos tukaj nasel kaj uporabnega.
href="http://www.ozzu.com/hardware/laptop-loc...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stranska vrata v BIOS

Oddelek: Informacijska varnost
82116 (1617) Wisor
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203879 (3428) fr4nc
»

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172185 (1910) solatko
»

problem pri navitju procesorja

Oddelek: Navijanje
6807 (733) FrancBula
»

Kako se znebiti gesla v biosu???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91231 (1159) AMD64

Več podobnih tem