» »

Problem z ramom

Problem z ramom

billgates ::

Imel sem kišto, kjer je prej povsod pisalo, da ima sistem 512 rama. Potem crkne disk, dobim nazaj s servisa in tukaj problem:računalnik je občutno počasnejši. Pogledam v moj racunalnik/lastnosti in pise 256 mb rama. Pogledam na cpu-z in piše 512 mb rama. Keremu naj zdaj verjamem. Pa tudi zdaj sem naložil PoP:TT in tam k ti prvic napise ce izpulnjuje komp minimalne zahteve pise da mam 512 rama. Mogoče ga windows ne zazna ali kaj...Piše pa kamorkoli pogledam piše 256 samo v cpu-z mi 512 zazna. Ve kdo kaj bi bil možen problem?

Macx95 ::

Če imaš dva modula po 256Mb, je enostavno en modul lahko odpovedal. Če pa imaš en modul 512Mb, je pa lahko kaj v zvezi z banko na plošči. Mogoče bi pomagalo že čiščenje kontaktov in banke. Si prijemal kontakte rama z mastnimi rokami. Da nimaš kakšnih ostankov bureka v ram slotih ali pa železnih opilkov :D .Probaj dati ram v drugo banko. Lahko ima plošča probleme z zaznavanjem rama ali pa kak napihnjen kond.Skratka za preverit.

billgates ::

Prej sem imel dva po 256 zdaj mi zana cpu-z samo enega po 512 gledo pa v notranjost še nisem. I ne, nisem jedel bureka.:D

Macx95 ::

Da ti niso mogoče na servisu še kaj balinali z rami, ali pa pri menjavi diska pomotoma če kakšen ram ven vzeli. Vprašaj na servis pa če lahko pogledajo, če ne želiš sam odpirati škatle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Macx95 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali gre nadgradnja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513307 (2408) jozerus
»

Dobil drugacen prenosnik kot je pisalo na racunu.

Oddelek: Kaj kupiti
27940 (940) Kibby
»

Zazna 1024MB rama, uporablja samo 768MB?

Oddelek: Strojna oprema
472038 (1200) mlakar
»

Ram

Oddelek: Kaj kupiti
181700 (1503) MEDENA
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583120 (2561) C_maniak

Več podobnih tem