» »

Kateri RAM?

Kateri RAM?

Pinturicchio ::

Kupujem dodatne rame pa me zanima kateri spominski modul (512 ali 1024) bi pasal v trenutno mojo konfiguracijo: (da ne bom kaj zaj...)



Hvala za odgovore
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Urc ::

A bi lahko sploh napisal svojo konfiguracijo ? Jaz jo namreč ne vidim... Če ustrelim neko neumnost: Imaš mogoče zdaj 1 ploščico 512 MB rama na nforce 4 plati ?

Pinturicchio ::

V Everestu mi pokaže: Podprti tipi spomina DDR-200 SDRAM, DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM
Torej lahko kupim DDR RAM z največ 333 Mhz??

Urc ::

Mah jaz ne vem... A je res tako težko napisat kir procesor imaš pa oznako matične plošče ?! Drugače ram bi reku da moreš kupt 3200 torej 400 Mhz, ker ostali so redki v današnjih časih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Pinturicchio ::

Urc ::

Evo na podlagi tega ti lahko povem, da lahko kupiš še 512 mb DDR1 ali 1 gb DDR1 palčko (lahko tudi še 2 po 512 mb). Plata naj bi podpirala 3 gb rama max. Torej 3x1 gb rama naj bi delovalo. Če kupiš 1 gb palčko za vsak slučaj prej updejtaj bios. Glede takta rama je pa tako, da načeloma lahko daš noter DDR1 PC3200 400 Mhz in bo deloval pač na nižji frekvenci. To sem naredil že na par računalnikih ki so imeli tako podporo kakor ima tvoj dela BP. Lahko pride še do kakega nesporazuma med samo strojno opremo tako da po nakupa stvar takoj stestiraj.

To bi bilo vse :) Upam da sem pomagal.

Pinturicchio ::

Urc hvala lepa.;)

Pinturicchio ::

Urc ::

Bi bil ja.

Sam ne morem 100 % reč da bo vse delalo, ker še nisem imel te plate. Boš videl po vstavitvi rama v slot :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252151 (980) Mitja358
»

Napaka: CPU or CPU ratio has been changed

Oddelek: Pomoč in nasveti
12677 (530) Mitch
»

Kaj pomenijo številke pri RAM-ih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
205036 (4420) Hayabusa
»

A je to sploh možno (RAMi)?

Oddelek: Strojna oprema
263236 (2457) bobi1992
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392488 (2488) bluefish

Več podobnih tem