» »

Program za domačo stran

Program za domačo stran

amper ::

Kje naj dobim kakšen približno dober,enostaven (brez znanja HTML), in seveda brezplačen program za izdelavo domače strani na internetu.:D
  • premaknil: Elemen_T ()

Paramedic ::

Dvomim, da gre brez znanja HTML, je treba vsaj neki osnovnega znat...
Zastonj progije pa poišč mogoče na C-NET. Tam sm js enga dobu...
End transmission.

Elemen_T ::

Eh,
Za preprosto stran ni treba znat niti malo HTMLja.Niente.

Za začetek si oglej MS FrontPage (preprostejšo verzijo - express, dobiš poleg Interet Explorer packa, katerega imaš verjetno že gor)

Še najbolje pa je, da začneš pri dreamweaverju.
Najprej se ne boš znašel...sčasoma se boš vmesnika navadil in bo super. Itak je to en sam Word.

Macromedia Dreamweaver

R0K ::

Sam vseen. HTML boš mogu slej ko prej znat, ker brez znanja njega neboš mogu dobrega site-a postavit.

Čez čas boš opazil, da lohk greš mal skoz kodo in brišeš nepotrebne stvari...

Že če samo velike črke spremeniš v male (programi delajo po večnii vsi velike (je pa pri večini HTML kode vseeno al je z vlko al z malo)) in to bo to požrlo par KB ... torej se bo stran prej odpirala...

Pa ko se boš HTML učil an roko pisat se boš vsej mal potem navadu kak je če PHP pišeš ... podobno - sam bolj zakomplicirano ...

amper ::

Jaz bi se ga že naučil a kaj ko o tem pojma nimam. In seveda sem samouk, ker ne poznam nikogar, ki bi o računalnikih vedel več kot jaz. Smola pa taka. Če pa slučajno veš kje bi o tem dobil kaj več literature mi pa napiši.

.:joco:. ::

Sam sem tudi začel v Front page-u. Morem rečt, da mi je lahko žal! Nisem sploh šel čez fazo Dreamwaverja ampak sem kar takoj začel pisat v notepadu.

Sam ti predlagam, da se kar lepo začneš učit HTML-ja. Saj ni tako težko, samo ukaze pišeš. In ker vem da današnja mladina nima problemov z angleščino, je najbolje da si prebereš beginner članke na tej strani. Ko boš vse tiste članke predelal, potem pa lahko že rečeš da znaš HTML! Kar lepo start -> Run -> notepad, pa začni pisat. Če pa kaj ne boš vedel, pa kar vprašaj!:D
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

darh ::

finaly.... hooray for joco's voice of wisdom !

Jest delam tud vse na roke, mogoče kdaj kej v DW, če se mi ne da razmišlat, ampak kasneje k se mi spet da, morm pa na roke popravlat 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

R0K ::

joo in bite : zapravljanje časa!

Sam znam HTML na pamet in ni niti ene dobrine, da bi ga šel pisat na roko!!

Če sta tolko za cajtom si dejta dol DW MX Beta in bosta vidla kok čisto kodo ven vrže!!

Notopad je za finese ... popravljanje ...

darh ::

ja dobro že mogoče, samo jest napišem tabelo hitrejš na roke v UltraEditu kot jo ti v DWju narišeš... simple as that...

glede DW MX, bo treba počekirat, če je res tako dober kot ga hvalijo... prejšnje različice so ble kul, samo nerodne...
Excuses are useless! Results are priceless!

R0K ::

xbite : res je ... kak se pač navadiš .. jst mam pač vse bljižnice do tabel, pisav, layerjev in tega v malem prstu in gre pač hitrej ... čist odvisn kak se navadiš ...

Men je res dost bolj carski kot Štirica ... k maš dva 'okolja' v katerih boš delal .. en je tak standart en je pa čist na novo postavljen .. sicer morš v njem delat kak dan, dva mogoč teden, da se ga navadiš sam pol pa rulja ..

.:joco:. ::

ROK (men je tut tko ime:D ). Ne, sej itak da sta obe možnosti dobri. Tako je , da tistega kar se navadiš, ti bolj odgovarja. Ne moreš verjet kolk htiro se da v Notepadu/UltraEdit-u vse naredit, če si navajen. Seveda se da tudi v DW-ju, samo potem moreš it itak popravljat in napisat kako ASP/PHP kodo. Pa če sam kodo napišeš, tudi veš kam si kako postavil ipd, ker če je narjeno v nekem programu, potem se moreš na začetku še znajdet, preden lahko popravljaš... Tko da meni to kar lepo odgovarja. In mi bo verjetno še v naprej!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

darh ::

heh joco.. ti si meni soulmate :D
Excuses are useless! Results are priceless!

amper ::

Ok če je pa tako se bom oa učil html. Samo ne vem kje začeti ker o tem pojma nimam. Pozivam pa vse junake, ki to obvladate, naj se javi eden, ki mi bo to v parih uricah razložil. Saj osnove za lažji začetek. Sem pa iz okolice Kranja. Vse morebitne junake pozivam da se javijo na moj e-mail

bostek ::

HTML je fajn znat, pa še zlo hitr se ga naučiš. Jst osebno uporabljam dreamweaver, vendar kakšn bannerček pa je le treba znat vstavit, a ne?

darh ::

hej amper... no problem... kolk na uro ? :D
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

amper: Saj ti je že joco dal link. Al pa še tole.
Glej... daj raje se pejt učit HTML od samega začetka, ker boš to absolutno rabu, če boš enkrat posegal po čem bolj zahtevnem kot je skriptno programiranje (PHP, ASP, CGI)...
Glede Dreamweaverja na eni in UltraEdita na drugi strani... lahko povem, da je DW mogoče dober za izdelavo kakšnih velikih formov. Pa še to boš mogu potem mogoč popravlat...

alesrosina ::

jah, jst osebno nisem nikol delal z programi, kjer ne pises kode. Zacel sem z notepadom, sedaj pa delam v Homesite, ki ti lepo obarva kodo (ne samo html, ampak tudi asp, php, cfml,cgi) in to je vse kar jaz hocem. Ce slucajno kej pozabim kaksen narekovaj, zaklepaj, kaj narobe naoisem, mi pobarva z rdeco barvo. Drugace pa: notepad rula ;)

Free editor je pa recimo tud TextPad, ki ti barva tud kodo za c++, php, c in mogoc se kej .. :P
drgac pa poglejtukaj.

MasterBlaster ::

No ja za mene je najboljša naveza Pgotoshop/ImageReady, DW in Ultraedit.

Bol komplicirane dizajne ne moreš delati samo v notepadu, ker je preveč kompleksna koda, da bi jo na roke urejal.

Pri meni je postopek nwkako sledeč:
Najprej v Photoshopu narišem tipične strani, ki jih pač rabim ta template. Pol v image ready stran razrežeš in exportaš v html. V DW pa pol naredim posamezne strani. Tudi z DW se ne da vsega naredit, zato je treba tudi malo ročno popravljat. Pri tem je pa nepogrešliv DWjev split screen, ki ti omogoča, da v enem oknu urejaš izgled strani in html kodo. Nazadnje se pa spravim še programirat v Ultraedit.

alesrosina ::

ah, jst vse delam v kodi - se tok kompleksne designe ti spravm u notepadu skp :D
Sam mors pa za to res dolg drkat html, da se naucis tega. Jst recimo delam HTML ze ene 3 leta .. oz 4 leta. Tko da velik stejejo tud izkusnje.

LP

Tito ::

Pozdravljeni!

Tudi sam sem v izdelovanju zelen, a kot pravijo se počasi daleč pride! Pred kakim mesecem sem delno dokončal stran, ki sem jo delal kar precej časa! Stran je narejen izključno z dreamwaverjem, saj sem se le znjim lahko naučil nekaj html osnov, vendar se velikokrat zgodi da moraš kakšno zadevo tudi sam spisat! Moja stran še ni v obratovanju saj na njej še ni nobene konkretne zadeve, vendar je tehnično že narejena, zdaj iščem le sodelovce, ki bi mi pomagali! (na strani so le slovenski podnapisi, zaenkrat!) Kar se mene tiče je stran kar luštna! Lahko si jo ogledate: http://jure.kicks-ass.org



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712579 (11772) Ziga Dolhar
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383046 (2268) Highlag
»

več vprašanj.....

Oddelek: Izdelava spletišč
351602 (1290) cahahopie
»

FrontPage 2000 vprasanje

Oddelek: Programiranje
291460 (1204) cahahopie
»

Program za izdelavo spletnih strani

Oddelek: Omrežja in internet
342240 (1948) UrMaN

Več podobnih tem