» »

Prenosnik TroN M85 - menje

Prenosnik TroN M85 - menje

Ro! ::

Pozdavljeni!

Sem nekaj šaril po ponudbah, pa sem naletel na tole:8-O
Tron M85

Kakšno je vaše mnenje o tem mlinčku? Lahko mogoče kdo pove kaj iz izkušenj?
Oz. se da kje drugje za iste denarje dobiti več, oz. za podobno zadevo plačati manj?

LP,
Robi.

Ro! ::

A ni to slučajno to?
mitac

g. Oden ::

Izogibaj se Comtrona, še bolj pa nihovih doma narejenih računalnikov. Pri prenosnikih pa je tako ali tako tak, da se na dolgi rok splača vzet znamko-HP, Lenovo, Dell... verjemi.

MEDENA ::

Ro ta je točno,da.....za malo denarja dost muzike...

Ro! ::

".....za malo denarja dost muzike..."

Hm... pa misliš, da muzika v redu in dolgo špila:P ?
Za take denarje niti pribljižno ne dobiš robe z imenom. Sem ravno danes gledal skozi ponudbo SO d.o.o., pa je za 700€ kvečjemu kaj z intel grafiko oz., Nvidia z šeranim RAMom, s tem, da to niso novi prenosniki

kaj pa tale Mitac barebone... se ga je treba bat?
Pa nasplošno, kako je kaj z grafiko, npr. ATI 1600 mobile z lastnim ramom napram Nvidii GeForce Go 6150 TC (nekje sem prebral da TC pomeni šeran RAM)? Oz. kera Nvidia bi bila ca. podobna temu atiju?

LP,
Robi

MEDENA ::

x1600 je nekje 7600gs/gt max....

Fizikalko ::

Pa že raje daj še 100 EUR zraven in kupi tegale HP-ja: klik. Pa še 2 Gb rama ma.

Ali pa tegale za samo 30 EUR več kot je tisto TRON skropucalo:
klik.

bond007 ::

Kdo mu bo povedu? Bom kr jst:P

Fizikalko, ATi Mobility X1600 256MB je bistveno boljša grafična kot Intel Media Graphics Accelerator 950 do 224MB shared in ATI Radeon X1250 (do 512-MB shared).

Sicer pa je tisti zgornji tron še kar soliden. Tudi tukaj so istega mnenja: http://images.comtron.si/12/0002/0004/imgBigArticle_2_51286.jpg

Ro! ::

torej razen ohišja ter neslavnega imena je to kar ugoden nakup, al? Pa nekje sem bral, da imajo opcijo dokupa garancije (nekje 30 €/leto), tak da... No, nevem... Po specifikacijah se meni tud zelo dopade

Fizikalko ::

Bond, to mi je kristalno jasno. Samo nikjer ni omenil, da kupuje gaming mašino oz. za igre. Ker če ne misli igrat iger na prenosniku, je grafilna praktično irelevantna. Vse ostalo pa še kako.

Ro! ::

maš prav - res nisem direkt napisal kaj bi meu, pa zakaj... Sem pa napisal kaj me zanima. Sicer to ziher ni čisti gejmerski laptop, in samo za igre ga gotovo ne bom kupoval - mi je škoda denarja.
Če bi imel kake druge potrebe (želje) bi se zgledoval po drugih modelih. Drugače povedano, ta ima vse, kar si nekak jaz predstavjam za svoj kalkulator. Dovolj diska, solidna grafika, soliden procesor, evtl. za dokupit še 1gig rama. In če je ohišje edini manko, pol lahko s tem še kar preživim, saj calc ne bo vsak dan na poti.
Laufal pa bo OOO, pa inet, pa na dopustu kakšen divx oz kakšen kaunterstajk ko je slabo vreme, pa pretakanje fotk z aparata, pa CAD...
tako da.. no meni se zdi optimalen zaj edino, če ima kdo slabo izkušnjo s TEM modelom.

LP,
Robi

pivo ::

priporočam nakup...kolega ga ima in je ful zadovoljen
se ne pregreva, dobre karakteristike, poceni doplačilo garancije za 2 leti (40€), kar je pa glavno...POCENI je...za enak performance pri toshibi,Dellu ali kje drugje bi dal VSAJ 400€več...


razmisli

lp
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Ro! ::

še eno vprašanje: kaka bi bila cca primerjava med GeForce Go 6150 ter ATI X600 (ki jo imam v domačem rač.)?

pivo ::

X600 malenkost hitrejša
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

dustphoenix ::

@MEDENA:
x1600 je nekje 7600gs/gt max....


Od kje ti to? Po testih na netu se x1600 primerja z 7300. Pa še tu je v dosti testih 7300 boljša. Tako da 7600 je higher class. x1650 maybe...

Atos ::

sam imam tudi ta prenosnik, že več kot 8 mescev (sem ga kupil takrat, ko so predstavili ta model)... Mogoče je nekoč veljalo za tron prenosnike da so šit, vendar iz lastnih izkušenj povem da očitno ni več tako. Tako da prosim ne pametovat bv.

Obnese se pa super... Sploh se ne pregreva, ga mam prižganega tudi po več dni skupaj v študentu (pač hitra povezava ;) pa ni problema sploh, Vista na njem laufa bp, igre pa tudi (sicer ne več najnovejše) Edinole mislim dokupit še giga rama. Kvaliteta ohišja pa tudi ni tako slaba, kot bi nekateri radi prikazali (sem videl dosti bolj obupne).

Mi je pa edino žal, da takrat nisem kupil 17" verzije :)

Sem pred tem mel tudi tronovega pol leta (nakar so mi ga ukradli) pa tudi s tistim nisem imel problema.

Ro! ::

Zaj sem po dolgemčasu naletel na to temo... Torej, sem gakupil, melje že skoraj eno leto, brez problemov - sem zadovoljenz njim. mogoče malo jezi, da so ščist vse stisnili na funkcijske tipke - vsaj "regler" za glasnost bi lahko bil nekje posebej.. sicer pa kot sem že omenil - do sedaj BP!8-)

bond007 ::

JSt imam podobnega - tron m85-CWD pa že tudi več kot leto pa pol dela dobro. Nič se ni pokvarilo, edino malo glasen je bil, zato sem ga odprl in mu znižal obrate z uporom. Prižgan je 24/7, večino časa max osvetlitev, padel mi je dvakrat po tleh ( tudi kolegu enkrat), uglavnem sem zadovoljen. Edino zaslon bi lahko bil boljši, pa mogoče ohišje malo bolj kompaktno (s tipkovnico sem sicer zelo zadovoljen). Ga je pa zelo težko prodati za neko pametno ceno, zato ga bom obdržal še nekaj časa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik do 100 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
51442 (1180) t3hn0
»

Katero grafično kupiti za novi Crysis Warhead (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627737 (6174) Veron
»

Ima kdo izkušnje s Tron prenosniki??

Oddelek: Kaj kupiti
243328 (2848) Gogo
»

mnenje o TRON prenosniku

Oddelek: Kaj kupiti
82644 (2449) MEDENA
»

Kateri zvocniki so bolsi?

Oddelek: Zvok in slika
91682 (1448) Doman

Več podobnih tem