» »

E6750 + katera plošča?

E6750 + katera plošča?

king22 ::

Nameravam si nadgraditi mašino in kupujem:
- procesor
- ploščo
- rame
- grafiko
- napajalnik

Razmišljal sem da bi si nabavil procesor intel E6750 in sedaj me zanima katero ploščo naj kupim, ali ABIT, Gigabyte oz. ASUS ??
Zadeve ne bom navijal ampak želim da je plošča stabilna in okol 110€.

Gledal sem malo Abita-a ABIT IP35-E. Kaj pravite?

Hvala

koyotee ::

kupi
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Svizec69 ::

Dobra plošča tudi če se kasneje odločiš navijat te nebo razočarala. Ali pa kakšna Asus p5k. Ampak mislim da bi abtika mogoče še celo malo boljša izbira, odvisno tudi od vsakega posameznika kaj rabi. Kolko vem ima abitka manj priključkov (za usb, zunanje avtudo, firmwire...), kar je dobro če navijaš ker samo ovira, če pa ne navijaš pa pride kakšen priklop včasih prav.

RC14 ::

No, tisti ki ste imeli možnost sprobat obe plati, katero bi bolj priporočali za navijanje od teh dveh plat ABIT IP35-E ali asus p5k ?

Namreč sem tudi sam pred nakupom plate, pa bi rad kupu plato, ki me ne bo razočarala in seveda da je price/performance plata.
Proc bo E4300.

king22:
Tukaj je tudi en test od plate ABIT IP35-E če slučajno še nisi prebral, če ti bo kaj pomagalo. Sam sem ga prebral, pa vseeno bi bil dobrodošel še kakšen predlog.

Tko da sva že dva, ki naju zanima, katero plato. Mogoče pa dobiva kakšen odgovor.;)


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

MEDENA ::

Kakor vidite na oclabu jo priporočajo, ampak večina navijalskih dosežkov so naredili na P5K.

Svizec69 ::

konec koncev če tako gledaš je vseeno katero kupiš. Navijalski potencial je zelo podoben, je pa vse odvisno tudi od serije procesorjev, ramov... od katerih sama plata ni odvisna.
sam si lastim p5kc in nimam pripomb, odlična plata tako da tudi p5k ne zaostaja kaj dosti.

polde66 ::

imam asusko P5K, ima 3x pci slot, s tem da en slot ne pride v poštev ker ga pokrije grafična kartica ( moja je ati1950 asus), dobrodošli so pa vsi usb priključki, pa še priključki firewara 2x in esata nikakor nista odveč. Po osnovni specifikaciji se navija do 800 mhz. Sam sem jo navil do 400 ( 400x8), naprej pa še nisem sprobaval, ker morm o navijanju še kakšno temo prebrat. Bios se posodablja s programom ter se tako tudi nadgrajuje. Res da je abitka cenejša, ampak potrebujem pač plato ki podpira več priključkov. Izbira pa je na posamezniku. Mislim pa da tudi manj reskiram z asusko kot z abitko, kajti v preteklosti abitke niso slovele po dobrih ploščah. kako je pa z novimi pa se bo videlo s časom.
polde


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit IP35 Pro

Oddelek: Navijanje
342690 (1324) kmetek
»

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Oddelek: Kaj kupiti
271241 (1241) JIM22
»

Maticna Asus vs gigabyte

Oddelek: Kaj kupiti
92019 (1623) franci
»

Matične plošče: Asus P5K vs Abit IP35-E 775

Oddelek: Strojna oprema
232419 (1490) Jedi Master Yoda
»

kero matično za intla

Oddelek: Kaj kupiti
211951 (1420) dukenukem

Več podobnih tem