» »

Z VHS na DVD

Z VHS na DVD

KeKc7 ::

Zanima me kako bi lahko z starih VHS kaset prenesel posnetke na DVD (ali PC) brez velike izgube kvalitete?? :)

marS ::

Nabavi kak zunanji konverter na usb 2.0 , ki ti iz vhs zajame v dvd. Pa glej da bo imel strojno kodiranje v mpeg. Tu jih je nekaj.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

KeKc7 ::

In kaj,jast to pol povežem z rekorderjem,dam noter kaseto in predvajam. Na pcju pa z nekim programom to snemam? Al kako to deluje?

Ps.slišav se mtudi da se da to naredit preko miniDV kamere, ki ima DV port.(da pretvori analogni v digitalni signal.)
Kaj pa VHS in DVD snemalniki v enem.lahko s tem kaj naredim??..

Nikonja ::

V tih combo modelov je DVD vecinoma samo predvajalnik ampak ce je tudi snemalnik potem lahko presnames z VHS na DVD.
Na računalniku lahko to nardis tudi ce imas TV kartico z video vhodom!

dzinks63 ::

:)) Mora bit DVD+VHS snemalnik in z eno tipko lahko presnameš VHS na DVD ploščo.

KeKc7 ::

Aha ok,hvala za pomoč.:) :)

Phoebus ::

Sem videl rezultate VHS + DVD combotov in pa navez VHS --> DVD recorder in nikoli niso tako kvalitetni kot če zajameš s kvalitetnim VHS rekorderjem preko kvalitetnega vmesnika (kar TV tuner ni) v PC in potem spustiš čez kak filter in daš na DVD ;)

KeKc7 ::

Evo jst sem zdej kupil LG super multi RH227H in LG VHS...imam pa še odprej dva SVHS profesionalna rekorderja stara 15 let.Pa me zanima če kdo ve kaj moraš nastavit da ti predvaja SVHS kasete.? Pa če kje prodajajo SVHS rekorderje??

Phoebus ::

VHS videorekorder ti SVHS kaset NE bo predvajal.

KeKc7 ::

NE ne sej imam 2 SVHS rekorderja panasonic.samo ko dam kaseto noter jo začne predvajat,samo ne pokaže slike niti zvoka ni,pa me zanima če kdo ve,če je potrebno kaj nastavit,al pa zvezat???

KeKc7 ::

Popravek.zvok je samo slike NI:(

marS ::

hja, problem teh panasonicov ki ji omenjaš je v tem da praktično nikjer ni za kupit več glav (ki se s predvajanjem obrabijo) in pa nihče več ne zna tega naštelat. tud jaz imam dva SVHS Panasonica 1000-ke tut okoli 15 let pa sta sedaj total neuporabna....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

KeKc7 ::

No pri nas ima en servis,pa jim je že ene 4krat glavo zamenjal(obema:imam NV-FS90 HQ in NV-FS100HQ),tako da delata super oba,samo mi je res čudno ker SVHS kasete predvaja samo z zvokom,slike ni.nikjer pa ni za dobit nov SVHS rekorder,tako da če ne najdem nobenga pa če kdo razmiššlja o prodaji.ga kupim tam za ene 40€

marS če si doma kje v bližini Nm,ti lahko povem naslov servisa.Meni je nazadnje tam menav glave februarja:) :)

marS ::

sicer nisem v bližini NM ma povej mi naslov, pa ceno. Mam NV-FS200 in NV FS90:D
Dejansko bi rabu samo enega da mi zamenja glave in naštela zvok in sliko, tko da lahk zajemam stare SVHS kasete.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

KeKc7 ::

Naslov je Pod Trško goro 44 (Tu je Marko Plankar)...To če greš npr. od LJ..greš na 2izvoz za Nm z avtoceste.Najlažje ti je če pogledaš na najdi.si zemljevid.Cena pa je tam okrog 10 000 SIT na glavo ,ne vem v € :D

marS ::

ej, hvala.
Edin mau mau se mi zdi ca 20Eur za glavo?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

KeKc7 ::

NE sej ni 20€.....41€pride na glavo:D :D

marS ::

ja, res, sz temi evri se še vedno lovim..:8)
btw: pa kaj mogoče maš kak telefon of tega servisa?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

KeKc7 ::

Ja jst tut jurje pogrešam:) :)
Bom pogledou če imam kje št.pa ti povem potem

KeKc7 ::

Se opravičujem, da je tulk časa trajalo.Ampank imel sem "mejhne" težave z internetom ;(
Aha no ne žal nimam nobene številke,samo pomojem je u imeniku kaj tm na rumenih straneh:)
Pa še eno uprašanje mam je že kdo kdaj slišav,da se morajo nekatere SVHS glave "ogret" preden začnejo predvajati sliko: npr.Zdej imam 1 SVHS rekorder z SVHS glavo in predn se mi na TV pokaže slika traja tam kašno uro dve,potem pa ko je se pa čez sliko na nekaj časa pokažejo take majhne črne črte..na vsakih 5min.pa clika crkne in se spet pokaže čez ene 30sekund :'( :'( :'( (men nč jasnu!!)

marS ::

LP, lokacijo sem našel na zemljevidu najdi.si ma nobenga telefona ni zraven????
To, da se SVHS glave morjo ogret pa prvič slišim. sicer nisem poznavalec te tehnologije, ma ajd, pod "ogrevanje glav SVHS" bi jaz razumu kakih 5-10 min zagrevanja ne pa kako uro - to mora bit kaka napaka ali pa nepravilne nastavitve. Ti drop-outi o katerih govoriš pa so lahko znak okvare glave črni ponavad - alpa tudi posnetka na kaseti torej poškodba traka - možno je tut da glava ni pravilno nastavljena - kot sem jaz razumu ko mi je nekdo razlagal (ma to je že history, kakih 10 let...) se te amorfne glave izrabijo in potem glede na izrabo se nastavlja kot pod katerim se trak navije na glavo....nekaj takega.

btw: ma kaj ti je na tem servisu "popravil" videorekorder da ti zdaj tako dela?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

KeKc7 ::

Ne ni mi ga tam popravil,sploh pol nism šu nič tja,ker mi je en posodil en svoj panasonic SVHS(pa še isti model kot je moj:) ),pa potem kar z tistega presnemavam..bom pa enkart v bljižnji prihodnosti šeu do unga servisa in ga prosil če mi lahko mau to narihta da mi bo delalo:)


Aja pa menda se da naročit prav posebej svhs glavo. Sm potem pisal direktno na panasonicin so mi rekli,da naj kontakteram njihovo predstavništvo v državi kjer sm kupil ta rekorder(v mojem primeru Avstiji),da vidijo če je te določen del na zalogi.(in tam je biu celo še ene svhs rekorder kot da ga prodajajo,samo da ga ni na zalogi.malo si poglej če boš kaj najdu :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arhiviranje (S)VHS kaset v digitalno obliko

Oddelek: Zvok in slika
91619 (1106) Gagatronix
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272861 (2619) msenjur
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62199 (2128) kurjač
»

Presneti iz vhs na dvd film

Oddelek: Zvok in slika
102387 (2200) CaqKa
»

s-vhs;scart

Oddelek: Zvok in slika
51556 (1414) matevzm

Več podobnih tem