» »

vklop računalnika

vklop računalnika

maqito ::

Na novo sem sestavil en računalnik. Na disku je že instaliran sistem, vendar ko odprem racunalnik ter ob zagonu biosa mi zahteva vpis gesla (Enter CURRENT password). V BIOS pa sploh ne pridem...

any help?

thanks

profius ::

Resetiraj BIOS

maqito ::

kako ???

Xserces ::

mas gumb al pa jumper... drgac pa baterijo vn:) mau poglej po manual od plate...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

maqito ::

Plata



plata II



za kok časa se vzame vn baterijo? par sekund? :)

urejeno :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

solatko ::

Vse priklope napajalnika moraš odstranit, vzemi ven RAM-e, potem vzameš ven baterijo, z izvijačem naredi stik na PW (to je tam, kjer imaš priklopljene žice od ohišja), potem pa na kratko naredi stik z izvijačem na ležišču baterije. To bi ti moralo bios počistit in spravit nazaj na default.
Potem zloži vse nazaj kot je napisano v navodilih za MB in bi moralo delat.

dov1234 ::

Vse moponente ven? a se hecate?

to ti niti približno ni treba naredit. Običajno je dovolj že da ozadaj glavni napajalni kabel daš ven in pritiskaš tipko za prižig računalnika cca. 20sec in se resetira.

Drua opcija da najdeš mostiček z oznako cmos in ga prestaviš za nekaj sekund potem pa nazaj.

Lahko pa tudi najdeš edino baterijo na osnovni plođšči jo odstraniš in odstraniš kabel za napajanje ter pritiskaš gumb za prižig računalnika.

maqito ::

čudno, gesla ni več, mi pa sedaj CD oz. DVD enot ne zazna, ko pridem v Winse... tak da ne morem niti na novo sistem naložit gor... sm tiste jumperčke mau probu premaknit pa ne gre... bom vrgu kišto v smeti pa bo, če mi nau uspel...

p.s. sem pa sam baterijo vn izstavu pa nazaj dal? je zarad tega zdj tak problem?

Xserces ::

loh bi porbu reflash... ce ne dela :S:S nevem pa zakaj nebi delu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

solatko ::

dov1234 - Poglej si navodila matične plošče, potem pa serji take.
PAZI!!!!!!! z velikim trikotnikom in klicajem - piše o statični elektriki.
Navodila ti določajo tudi vrstni red vgradnje komponent - CPU s hladilnikom, RAM-i, konektorji napajalnika in potem vse ostalo, kar lahko priklapljaš in izklapljaš ob priključenem napajalniku, seveda ugasnjenem.
Nekatere komponente so še zelo dolgo potem ko napajalnik ugasneš pod tokom, zato obvezno pri menjavi CPU in RAM-ov, pa tudi pri menjavi baterije, konektorje napajalnika izklopit - drugačno početje je loterija.
Veliko računalnikov sem moral popravljati (večino je šlo za skurjene plate), ravno zaradi takega početja.

dov1234 ::

Za resetirat bios ne rabiš nič odklapljat če pa ne odklapljaš pa nebo nič uničila statika kar notri v slotu...

Potek priklapljanja je pa ponavadi od najnižje komponente proti večjim zato da ne poškoduješ drugih pri montaži.

Statika uniči če daješ komponente ven pri računalniku ki je vštekan še ali pa če komponente približaš drugim kovinskim materialom

solatko ::

dov1234 - Ne mislim se prepirat s teboj, ko boš imel malo kilometraže pri popravljanju računalnikov, boš sam ugotovil, kaj je prav in kaj ne.
Komot zamenjaš Ram-e in procesor, brez da karkoli izklopiš, samo to ne boš naredil dostikrat, ker boš slej ko prej skuril plato. Pa ne boš nič poškodoval. Malo si poglej, kaj o montaži pravijo proizvajalci, oglej si malo forume o tej temi, potem pa se spravi odgovarjat na vprašanja.
Procesor, RAM-e in baterijo se ne menja pri vklopljenih konektorjih napajalnika, zato, ker so vsi kondenzatorji še polni in je plošča praktično pod napetostjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317726 (13849) G_mAn
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
327104 (6497) smotanc
»

PC ugasnil med pregledovanjem BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131873 (1647) solatko
»

Zagon windowsev grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
151018 (866) solatko
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321425 (1164) Meizu

Več podobnih tem