» »

WRT54GL Router ali kaj drugega ?

WRT54GL Router ali kaj drugega ?

neboben ::

Uporaba:
mreža doma
en desktop račnunalnik
en laptop
Linux 64bit
Linux 32bit
Win XP sp2 32 bit
Win XP sp2 64 bit
Intel wireless 4965AGN (brežična)
Broadcom ethernet (žična)


Linksys Wireless WRT54GL Router

Brezžični router TP-Link TL-WR642G 108 Mbps v.3

Eden od teh dveh al kaj drugeg ?

Načeloma bi Linksys WRT54GL, samo bi rabu še kakšno mnenje nekoga, ki je že imel ai ima wireless ruter...

Lp
Boris

Infinity ::

vzem WRT54GL in poj rukn gor dd-wrt :D najmn težav boš meu s to kombinacijo in še veliko kompaktibilnost in prilagodlivost boš meu ;)

PARTyZAN ::

Se en glas za WRT54GL, z razliko, da jaz preferiram Tomato firmware :P.

Dusan_HD ::

Podpis pod zgornji post! >:D
raY_

kulSMS ::

še en WRT54GL+ Tomato firmware

neboben ::

naroču thx

jan01 ::

Raje cenejši buffalo whr-hp-g54(je praktično enak kot linksys, le malo boljši wireless),ki stane 55€(nakupi.net, mimovrste, pchand, ...) napram linksysa-70€(to samo v SLO-velike marže, v tujini je linksys tako kot buffalo 50€!!)
Aja tudi na buffala lahko daš dd-wrt, tomato, x-wrt, ...

kronik ::

buffalo :D ne se hecat.
Linksys vsekakor. Naj omenim, da je znamka linksys ukinjena.
(Cisco se bodo imenovali vsi novi produkti)

kulSMS ::

buffalo je tudi ok.
kronik zakaj si tako odločno proti buffalu?

MTm2H37rqt7B ::

Tudi sam uporabljam WRT54GL z Tomato firmware-om. Deluje kot svicarska urca:)

OldSkul ::

Kronik ne bluzi. Buffalo je enakovreden če ne boljši od Linksyssa.Pač mnoge ravno cena zavede.

Dusan_HD ::

Enega od priporočenih!
Samo ne DIGITUS routerjev. Sem kolegu rihtal nastavitve na takem posr* routerju. Lahko si misliš, da ni vreden 10 eur.
raY_

kronik ::

Ja ker si ga ful stestiral ne? Mislim oba si stestiral, da lahko reces da je buffalo boljsi. Dobro kak za koga.

[MYTiX] ::

Prosil bi za nasvet. Zbiram med TP Link in Buffalo routejem. Zanima me, kateri je v osnovi stabilnejši, brez nalaganja drugih firmwareov gor. Ne da se mi ukvarjat z routerjem, rad bi ga samo postavil in skonfiguriral tistih nekaj portov, ki jih rabim. Fajn je da ima firewall, port forwarding, VPN passthrough, morda še kaj kar sem pozabil.
Pa wireless mora zadovoljivo delat v 2 nadstropjih, tako da pokrijem celo hišo.

Vem, da se da z raznimi firmwari (dd-wrt,Tomato) precej extendat funkcijonalnost routerja, ampak žal nimam časa za to in mi nasveti v to smer ne pomagajo nič. (I'm a mac guy :) )

Rabim pa tudi PCMCIA kartico za en starejši laptop. Ima kdo dobro priporočilo za največ 25€?
podpis

OldSkul ::

Ja kronik, oba imam doma...

[MYTiX] ::

Spomnil sem se, da so v monitorju pred časom pohvalili tudi Airlive 3000R, ki ima MIMO, kar verjetno izboljša wireless med prostori. Pri eSys ga prodajajo za 50,70 €.
podpis

jan01 ::

Vzami buffalo. Ima vse kar pričakuješ od routerja(in še več: npr lahko imaš na njem kar vpn clien/server-openvpn)

emkey ::

Ker me (trenutno) ne zanima wireless verzija... predpostavljam... da se da pri tem buffalu da izklopit wirelss in normalno uporabljat 'žični del'. Ja?

Dusan_HD ::

Da, lahko izklopiš wireless del brez problema. Tipki Enabled in Disabled sta zato ena zraven druge. :D
raY_

ovdje kokoš ::

imel sem ta router, nažalost wireless ne lovi najbolje (mamo precej armature v bajti), če hočeš dobro povezavo kupi nekaj s tremi antenami
jebi ga

buttcrack ::

hmmm

a se da še kje dobit tale buffalo router? Sem mal prebrskal po spletu pa ni našlo nobene ponudbe več :(

Kibby ::

buttcrack ::

tenkju

tole je pa hitrej k pa live support :D (seveda sem gledal samo po "top" straneh)

res hvala za tako brzino

rejven ::

Lp, zdej bom kupu laptopa pa rabim ruter. Zanima me če lahko priklopim ruter tako, gre ena povezava direkt iz amis ruterja/modema na comp druga pa po kablu v zgorno nadstropje kjer bi priklopu ruter iz ruterja bi šel pač en kabl v klasičn komp+da bi še wifi mel vkloplen(kjer bi dostopal laptop).

Grafični prikaz kaj hočem:P

kulSMS ::

namesto spodnjega routerja lahko uporabiš switch, če bi rad da se vsi računalniki med sabo vidijo. (pa poveži wan port in en navaden port med sabo na zgornjem routerju)

rejven ::

ja sam tist je adsl modem/ruter od amisa, ne morm direkt dsl na switch prklopit...

kronik ::

To je izvedljivo. AMIS priklpois na spodnji router, na zgornjem pa ne vklopis kabla v WAN ampak kr v LAN in s tem zdruzis obe omrezji.

rejven ::

hvala za odgovor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254897 (3648) Voip
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712675 (9273) Pyr0Beast
»

Rabim pomoč glede nakupa Routerja.

Oddelek: Kaj kupiti
91631 (1487) aco111
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556598 (5354) gameby

Več podobnih tem