» »

VOLJA.net

VOLJA.net

migič ::

;(( VOLJA ;(( (Ko ti vzame vso VOLJO do interneta!!)
Zanimame, če imate vsi tako slab prenos podatkov, kot jaz. ( 2kb/s) KAJ JE VZROK?:'(
  • spremenil: migič ()

PaJo ::

Hm...

Bodi bolj natancen od kod mas tako slabe prenose? nemrec lahko je tudi odvisno od druge strani da je na slabi povezavi;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

migič ::

Naprimer, če kopiram kakšne kratke milmske odlomke, mi enostavno prenos pade iz 10 na 2kb/s.( Modem mam pa MOTOROLA SM56.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migič ()

Tomi ::

Saj tvoj modem gre največ do cca. 6 kB..
In nikakor ne more vleči z 10 kB. To je samo napaka merjenja prenosa..
metrodusa.blogspot.com

migič ::

Dej svetuj mi kaj boljšega, cena!

MadMax ::

Ob vseh mogocih urah je 4.5-5 (pod 4 se ne spomnim, da bi sploh kdaj...).
Edino med 19h in 21h vcasih tezje pridem do zveze (do 5x redial).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

migič ::

Ej meni vleče 2kb/s. Če je full zasedeno pa celo 1,96kb/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migič ()

MadMax ::

Priporocam ti externi modem.
Cen ne vem, ampak mislim, da se vrtijo okrog 15kSIT. Ce ti je zelo pomemben ping (igranje igric:D ), kupi na USB, sicer serijskega.
Sam imam ELSA MicroLink Office (serijski, pred dobrim letom je bil dobrih 30kSIT), ampak tudi osnovne varijante so bile glede prenosa zanemarljivo slabse (takrat sem imel na testu MicroLink Basic-ene 14kSIT).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

migič ::

thanks, zdaj šepetam, pa še opravičujem se. dej mi še nek povej, glej mojo temo pod (pomoč in n.),modem na amr, ker ne najdem gonilnikov.

MadMax ::

AMR nisem nikoli imel rad, ampak v sluzbi smo delali s Matsonic platami in AMRji zanje, pa so bili driverji na CDju od plate.
Za QDI plate se pa ne spomnim, ali so bili posebej ali na CDju od plate...

Aja: ce mas slucajno Matsonic plato-prodaja jih Toptex, pa malo poisci.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Samson ::

Migič: Ze velikokrat omenjena tema, resitev pa najdes na tej strani, kjer je vse razlozeno z strani moje malenkosti. Pa ne se sekirat kaksen je home page (prvi in zadnji v mojem zivljenju) :::
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

slowwman ::

Man skor zmer 4.9 kb/s vlece mam
us robotics 56k ter:8) windows xp:8)

migič ::

Ko sem downlodal tvoje gonilnike me je pa vse lepo teklo na 5,3 kb/s. Mogoče je šlo pa napako na strani, iz katere sem vlekel odlomke.:))

Samson ::

Nastavitve, nastavitve fant moj so krive-Pa driverji tud, normalno..:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

migič ::

Dej reci kaj več o teh nastavitvah. Driverje sem imel pa že itk prej. Ko sem kupil modem, je bil zraven cd z driverji, ki niso najbolje delovali zanj, zt so mi dali enake kot ti. Vseeno hvala!8-)

Samson ::

Ce si prebral obrazlozitev za nastavitve, ti je verjetno vse jasno...Drugace pa s10=255 pomeni cas preden odlozi slusalko, ce zazna da je pretok podatkov prenehal, oz. je nekdo dvignil slusalko od telefona. Port pa itak bolje da je 56700...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

Samson: zmente se za pico&pivo, pa se vsedi v avto pa se zapeli unih 5 km do njega pa zrihtaj na licu mesta8-)
Bo najhitrejse zrihtano...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

gumby ::

migič: prenosi 10kbps in podobni z modemom so posledica kompresije podatkov. Če vlečeš dol kakšen EXE ali DOC, lahko modem podatke komprimira in tako nastane večji prenos. Pri ZIP, JPG, MP3 in podobnih komprimiranih datotekah pa ne boš nikoli imel večjega prenosa od tistega, ki ga izpiše pri povezavi.
Dejanski maksimalni prenos pa si lahko izračunaš:
če se modem poveže z 44.000 b/s, potem to pomeni 4.29 kilobajtov na sekundo (deliš z 1024 za kilo in še z 10 - 8 bitov za podatke, 1 start + 1 stop bit). 56k modem se lahko (kolokor vem) poveže največ z 53000 bps, kar znese 5.17 kBps

Samson ::

t.g.- Ne strinjam se, kajti men se poveze supra z cistih 56.000, sam je prenos rahlo slabsi, kot pr 54.666. Drugace je pa res nekako najbolj sigurno pri 50.666 al pa mal vec.
MadMax: Heh, in kdo je Migič, ce je samo 5 km od mene..:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

Ga ne poznam, sm samo pogledal njegov profil... Od Buckota se malo naprej.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

migič ::

Čujta vidva res da sm nov sm mene pa ja vsi poznajo, mar ne ?? Dejta rajš povedat, kje si zrihtata te podnapise, ki se nahajajo pod besediščem, pa čim prej !!;((

MadMax ::

Ti bom ja dal podnapise!!!!>:D :D

To ti je Podpis.
Ko pises post, mas kvadratek pred "Prikazi podpis". Ce je v kvadratku klukica, bo podpis prikazan.
Text podpisa pa si nastavis v svojem profilu (klikni na svoje ime tu na strani, pa hoj na "forum" i to ti je to na vrhu...).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

migič ::

thanks!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

gumby ::

Samson: tisto za 53000 bps max sem nekje slišal, ne vem več točno, kje. Meni se še od doma ni uspelo povezati z več, kot 45.333 ;(( , zato iz prve roke ne vem, kje je maksimum. 56000bps je preračunano slabih 5.5kBps, kar je še vedno daleč od 10k in podobnih prenosov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synology NAS počasen od zunaj (http)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5620 (482) chavlji
»

Kabelski internet - pohitritev (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545719 (4126) Soprano
»

Zakaj je povezava 50.666, in ne 56.000?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271875 (1312) CWIZO
»

Zmogljivost bakrenega vodnika

Oddelek: Omrežja in internet
111211 (1044) Jeebs
»

modem connection speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
181426 (1218) Koci

Več podobnih tem