» »

Problem z napajlnikom

Problem z napajlnikom

schurda ::

Kolegu je do zdaj delujoči PC kar naenkrat nehal delat. Ko je hotel prižgati PC, je varovalko v hiši vrglo ven, PC pa se ne zbudi več. Problem je napajalnik Antec true Power 550 EPS 12V. Ko sem testiral z drugim, se PC normalno prižge. Kje bi lahko bla napaka, a je kakšna varovalka (jaz je nisem našel), mogoče stikalo, ali je napajalnik fuč?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Spajky ::

verjetno je prebilo kako diodo ali eden od onih dveh velikih kondičev na 230V strani, naj ti kaki z instrumentom pregleda napajalc; čudno pa da interna varovalka na tiskanini v Psu ni šla ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kondezator ::

Če meče ven fit prebija faza na ohišje .

Azrael ::

Če je pregorela varovalka ali izklapila avtomatska varovalka v hišni inštalaciji, je lahko defektna vtičnica na napajalniku ali njegov filter proti radijskim motnjam, ki je hkrati tudi prenapetostna zaščita (prebit kak kondi ali varistor). To dvoje varovalka v napajalniku pogosto ne ščiti, vtičnice pa itak ne more.

Velja enako v primeru, ko izpada FID stikalo.

Seveda ob predpostavki, da ni bil že kdo "pameten" in je varovalko zamenjal z neko žičko. Potem pa je lahko crknilo vse po spisku.

Če varovalke ni videti je lahko zakamuflirana s kakšno skrčko. Naredi sliko notranjosti napajalnika in prilepi sem.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skurjen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152835 (2549) stromar
»

Kako vklopiti napajalc, ki ni priklopljen na plato

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132620 (2379) Azrael
»

Dvakrat preživel pod 220V (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
527150 (5746) tiborrr
»

Dva dni star comp in nato .... strela!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141630 (1122) ERGY
»

napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
141675 (1501) OZZY

Več podobnih tem