» »

NajEkonomicni Tiskalnik

NajEkonomicni Tiskalnik

kocba ::

Pozdravljeni!

Nacrtujem nakup tiskalnika, ker do zdaj nisem mel nikoli nobenega, sploh nevem kaj moram pri njih paziti. Vem, da moram gledat taksnmega, ki bo sprintal cim vec listov z eno kartuso pa da bodo kartuse cim ceneje, pa magari zdaj palcam vec za njega.

Tudi nevem kaj se mi bolj splaca ali laserski ali Inkjet. Tiskal prevec ne bom na leto.

Bi mi lahko kdo svetoval kaj? vsaj neke smernice, da bi mi bile podane.....

Kateri ima najcenejse kartuse canon, hp, epson????

dobil sem nasvet za tega Canon IP4200 Pixma.


lp

Matek ::

Kar se tice ekonomicnosti so laserski tiskalniki dalec pred inkjeti. Ce ne bos dosti tiskal, je to se dodaten razlog za laserskega, saj se inkjeti ob neredni uporabi zasusijo, potem pa naslednjic ko jih vkljucis, izvajajo postopek ciscenja, kar poveca porabo barve.

Kar pa se tice modelov - bojda so Samsungi kul. Ampak saj ni tezav, najprej si izberi eno okvirno ceno, potem pa tistih par modelov s to ceno, ki so na voljo, malo pogooglaj, preberi ocene in to je to.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

opeter ::

Se absolutno strinjam z Matekom. Laserji so najbolj ekonomični.
Edino pri mernjavi tonerjev boš pri poceni laserjih (torej do 700 EUR) kupil na novo skoraj cel tiskalnik. :D

Žal tudi Samsung spada v ta "spodnji" razred.
Jaz bi priporočal, da si ogledaš OKI-je.

blackmack ::

Samsunga ne priporočam ker opažamo, da se že v roku enega leta na valje nekako zapeče prah in potem dela črne madeže na listih.

Zgodovina sprememb…

kocba ::

Torej, odlocil sem se da kupim laserskega. Maximalno bi dal 100 €.
Malo sem gledal ponudbe a mi sploh ni jasno katero firmo naj gledam, vidim da samsung le ni tako dober.

Pa se nekaj, so toneri za laserski tiskalnik dosti drazji od navadnega?

LjubimPeezde ::

Dvomim da je laserski tiskalnik za 100EUR bolj ekonomičen od 100EUR inkjeta... no, verjetno je ampak..

kocba ::

kolko pa bi mogo bit minimum, da bi bil bolj ekonomicen??

LjubimPeezde ::

Jaz ti priporočam da greš v knjižnjico po kakšno številko Monitor revije kjer dostkrat testirajo tiskalnike, in če se ne motim je bilo vedno zraven pri vsakem testu označena tudi CENA STRANI ki jo izpišemo s tem tiskalnikom. Torej koliko tiskalnik dejansko porabi. Po tistih testih so razlike precejšnje.

Zheegec ::

Hja za to ceno je recimo ML2010 od Samsunga, nov toner je 90€ za 3000L, priložen je za 1000L
LBP2900 od Canona ima že priložen POLN toner za 2500L, nov za 2500L pride cca 80€.
Lexmark E120 je malo boljši (hitrejši, več RAM, 2L gar), pride cca 80€, zraven toner za 1000L, nov za 2000L je cca 70€.
HP LJ1018 je isti tiskalnik kot LBP2900, zraven je toner za 1000L, nov za 2000L pride 80€.

To je vse cenovni razred ~100€, čisto OK za domačo uporabo, za večje količine tiska pa glej dražje modele.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bond007 ::

HP LJ1018 je isti tiskalnik kot LBP2900, zraven je toner za 1000L, nov za 2000L pride 80€.


Za ta tiskalnik in moj hp1010 se dobi na bolhi ORIGINALl hp tonerje (original hp embalaža - zračo pakiranje in tisti zaščitni trakec - pač original no) za manj kot 35€. Zadostoval naj bi za 2000 strani - ampak mislim, da več zdrži...
Se pravi okoli 1,5 centa na natisnjeno stran - s tem da dobiš original hp kvaliteto! Če se temu kateri inkjet približa temu oz da ima natis čb strani pod 3 cente na stran, ga prosim tukaj omenite....

Pa da mi ne boste preveč naročali preko bolhe in bo za mene potem zmanjkalo!;(( ;)

LjubimPeezde ::

Za ta tiskalnik in moj hp1010 se dobi na bolhi ORIGINALl hp tonerje (original hp embalaža - zračo pakiranje in tisti zaščitni trakec - pač original no) za manj kot 35€

to pade s šleparja kje na avtocesti?0:)

bond007 ::

To ti pa ne znam povedat - čeprav men je vseeno, pa tut če jih je sam bog iz nebes na zemljo vrgu.:P Sicer tip prodaja na veliko tudi druge tonerje - ampak samo za hp tiskalnike. Meni se ne zdi sumljiv in mam dobre izkušnje z njim.

Sicer glede mojega tiskalnika lahko povem, da je bilo natisnjenih že okoli 25k listov in vseskozi deluje brezhibno - no saj vse bolj kritične komponente so itak v tonerju. Mogoče bi morali kupiti v začetku bolj zmogljiv tiskalnik, saj res dosti tiskamo, ampak zaenkrat še ni bilo problemov... Poceni in kvalitetno!

Edit: vidim, da eden na bolhi prodaja celo po 30€ originalne tonerje za ta tiskalnik. Sicer z njim nimam nobenih izkušenj, ampak pomoje ne bi smel biti nateg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

opeter ::

Razčistimo zadevo: ali govorimo zdaj o črno belih laserjih ali o barvnih?
Ker v prvem postu se mi je še zdelo da avtorja zanima, kaj se bolj splača - inkjet ali laser.

kocba ::

Torej, da razcistimo zadevo. :)

Imel bi tiskalnik, za domaco uporabo, ki mora biti barvni. Tiskal bi obcasno, včasih manj včasih več. Odvisno od potrebe.

Cenovno bi rad prišel čim bolj ugodno skozi, a sam tiskalnik tud mora biti uredu. Nočem jajca, ki bi mi šel po enem letu. Rajši dam malo več denarja.

Any hint?

Ziga Dolhar ::

blackmack: imam Samsunga ML2250, po ca. 5k printih je tiskalnik res začel 'pacat' sive madeže. Imaš kaj nasvetov/izkušenj glede čiščenja?
https://dolhar.si/

roccco ::

Mogoče kak Canon pIXMA IPxxx, ki uporablja kartuše tipa 8, ki se jih da polnit. Najceneje pa pomoje prideš skozi s kakim, ki požira BCI-24 kartuše. Neoriginale se da dobit za dober €.

kocba ::

Kako ugotoviti kaksnega tipa kartus uporablja tisklanik.
naprimer Canon IP4200 PIXMA uporablja sledece kartuse.

Kartuša ( črna ): CLI-8Bk Black
Kartuša ( barvna ): CLI-8C, CLI-8M, CLI-8Y

Kaj pa locljivost tiskalnika, jke to zelo pomemben podatek? ali se splaca dat vec denarja samo zaradi tega, ker je vecja locljivost? koliksna mora biti normalna locljivost.

roccco ::

IP4200 ima ločljivost 9600x2400, medtem ko ima večina 4800x1200, poleg tega zna tiskat duplex, cd/dvd medije...
Načeloma ločljivost pri tiskanju teksta ni pomembna, je pa zato toliko bolj pri kakih fotkah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

K'ter barvni A4 laserc?

Oddelek: Kaj kupiti
262648 (2148) trnvpeti
»

laserski tisklanik samsung

Oddelek: Kaj kupiti
173017 (2671) simon2704
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458130 (6258) Jst
»

Polnjenje kartuš pri laserskih tiskallnikih...

Oddelek: Kaj kupiti
144249 (3887) bond007
»

nakup tiskalnika nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
112019 (1818) Zheegec

Več podobnih tem