» »

ASUS P5KC P35

ASUS P5KC P35

gameby ::

No danes se mkupil nov računalnik s to matično in sm se itakj takoj spravil winse inštalirat.... no preoblem je to da moram nastav boot našrimat na first cd al kaj že no vglavnem mi noče pridt točno do biosa ker se ti prej pojav pres del to coutin al kaj že ištalacijo
drugo pa neki bios fash... mi napiše da morm prtisn alt+f2 vendar ko držim to mi ne gre naprej in me vrže nazaj na ištalacijo kjer piše ali nastavim boot ali vstavim boot cs in pritisnem neko tipko(kerokol) ............


hval že v naprej za pomoč

_GiZmO_ ::

Ob zagonu stisni del gumb in prideš v bios,ter nastaviš boot zaporedje(prvo cd,pol pa disk)!Alternativa-----F8,kjer si tudi lahko izbereš boot enoto!

gameby ::

am al sjt kej ne delam prov al mi noče pridt z obema ukazoma v bios

lp

_GiZmO_ ::

Imaš sploh priklopljeno tipkovnico?

gameby ::

heh logično da da... a ti maš to matično ploščo?

_GiZmO_ ::

Ne,imam p5b dlx!A vstop v bios je že vsaj 10 let enak!

gameby ::

ja to vem sam me neki noč četut ob zagou držim tipko delit al pa f8 mi nedela

_GiZmO_ ::

Pa si 100% da ti dela keyboard?Probaj z num lockom....vidiš lučke

gameby ::

kaj 100% 1000% če se premikam naprej pa nazaj ztipkovnico tut izbitu sm boot pa mi ta na polasgo sm hdd tko da pol mi pa napiše da ne zazna boot cd pa u bios ne morm pridt k me vrže v en setap .... počak mal ti bom sreenshote prlimu

_GiZmO_ ::

Pa daj,potrudi se malo bolj Slovensko---pravilno--- pisat!

gameby ::

se bom potrudu:) ko zaženem komp se mi najprej tist od gračine podatki zaženejo pol pa preide v to

potem pa če pritisnem tab pa v

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gameby ()

_GiZmO_ ::

Ja,to je čisto normalno!Samo čudi me ,da ti diska ne prepozna---tu bi moralo tudi info o disku napisat!Probaj še nap. izklopit,ter izmaknit 220V kabel,ter ponovno priklopit in ponovno zagnat!In tudi,če stisneš del po tabu,bi moral prit v bios!Probaj še z del na num. strani

gameby ::

ker 220v kabl?

_GiZmO_ ::

Odzadaj iz napajalnika,alipa samo stikalo izklopi ter malo počakaj in ponovno vklopi

gameby ::

nč bolš...... sam sm ugotovu pomojem u čem je napaka ob prižiganju na tipkovnici ni nobena lučka ko se pa tisto prižge taprvo pa začne svetit

_GiZmO_ ::

a napiše pa ti no system disk...insert cd....bla,bla!To z lučkami pa je normalno!
To so vse opcije kako priti v bios:
{Delete} (modern Award and AMI BIOSes)
{F2} (modern Phoenix BIOSes)
{Ctrl}+{Alt}+{Esc}
{Ctrl}+{Esc}
{Alt}+{Esc}
{Ctrl}+{Alt}+{S}
{Insert}
{F1}

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _GiZmO_ ()

gameby ::

vse sm sprobu....... napiše mi pa pol REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA AN SELECT BOOT DEVICE AND PRESS A KEY

gameby ::

lep pozdrav

No mi je uspelo priti do BIOSA in sm pogledu na boot in kot prvo je bilo naštimano cd.. tko kokr bi moglo .Zgleda da se nahaj problem drugje ker ko vstavim cd not mi neki časa sveti zelena lučka po nekaj sekund pa ugasne.... no možn da je to normalno ampak men ne zazna cd....... ko grem izbirat ker boot cd mam na voljo samo hdd(hard disk drive) če se nemotm je to tdi disk in nič drugega. in pol mi naprej napiše znan stavek....REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA AN SELECT BOOT DEVICE AND PRESS A KEY..... . v biosu mam nastavlen hdd na sata3.S cedejm je vse vredu ker sm pre parimi tedni ištalira in sformatirav windows na drugmu računalinku....

če se komu sanja....

farko ::

če si formatiral disk na drugmu pc in ga potem vstavil v svojega ti ga bo težk prepoznal isto sr.... imam jaz.Ne prepozna diska pa če se ubiješ zraven ali pa je kabel hard disk matična.Če še nisi rešil problema poskusi z drugim diskom pa povej kaj je.
farko

Tac20 ::

sata3 NI boot prključek! sata 1 in 2 sta se pravi RDEČA. Meni recimo sem inštaliral windowse in sem imel disk priklopljen v sata 1, potem sem pa nekaj razidral računalnik zarad montiranja hladilnika za proc, sem pozabil kje je blo vštekan in sem vštekal v sata 2 in prav tako ni prepoznalo diska pa čeprav je BOOT konektor, tako da malo probavaj, preštekavaj priključke pa neki že bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor nima signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
271282 (1020) MIHAc27
»

Unknown device

Oddelek: Pomoč in nasveti
181274 (704) _Denny_
»

Select proper boot device

Oddelek: Pomoč in nasveti
414849 (2878) arc-x
»

Windows XP Home na prenosnik

Oddelek: Operacijski sistemi
51489 (1380) alexa-lol
»

ASUS P5KC P35

Oddelek: Strojna oprema
111236 (1039) gameby

Več podobnih tem