» »

Unknown device

Unknown device

polozweii ::

V Device Manager je rumen klicaj pri acpi\atk0110\1010110
Ve kdo kaj se skriva za to napravo?

gddr85 ::

najbrž manjka acpi driver

polozweii ::

Grem na proizvalalčevo stran osnovne plošče, vendar za mojo plato med ponujenimi operacijskimi sistemi spodaj ni na voljo Windows 10.
https://www.asus.com/us/Motherboards/P5...

ngc2392 ::

pa daj od win7 ali win8. v večini primerov driver "zagrabi"
United We Stand, Divided We Fall

AmokRun ::

Išči hardware id.

polozweii ::

Deluje

polozweii ::

-Pravzaprav ne deluje ker ko sem danes zopet vklopil PC se je pojavilo REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY.

-Potem sem resetiral in hotel v BIOS ampak je namesto tega pisalo da ni našlo driverjev ali nekaj podobnega.

-Ponovno sem resetiral in na ekranu je pisalo:
JMicron Technology Corp. PCIE-to-SATAII/IDE RAID Controller BIOS v1.06.69
Copyright (C) 2005 JMicron Technology.

Detecting drives, please wait.


No potem mi je uspelo v BIOS in sem šel ven brez shranjevanja v upanju da bo šlo skozi v windows, ampak ne, spet je pisalo enako kot v prvem odstavku.

Zdaj sem v Biosu ampak ne vem kaj naj storim. Sem včeraj naložil napačne driverje ali bi moral sedaj samo spremeniti nastavitve v biosu, diske ali kaj drugega? Kaj naj storim?

ngc2392 ::

glede na opis imaš jmicronov kontroler na plati za sata diske...daj poskusi vklopiti sata diske na drug kontroler (slot 0 ali 1...). in poskusi izklopiti tega-če gre. če pa ne gre, pa safe boot in odstrani driverje (ki si jih namestil). in probaj druge...
United We Stand, Divided We Fall

polozweii ::

Imam plato ki omogoča SATA in IDE diske. Notri imam aktiviran samo IDE disk. SATA disk je uglavnem izklopljen iz napajanja, pa tudi OS nima naloženega.
Če sem prav razumel ta kontroler ne podpira IDE diskov, zato v Device managerju odstranim driver ki sem ga včeraj namestil. Ne vem pa kako pridem v Safe Boot.

polozweii ::

...?

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Še enkrat sem prižgal PC in tokrat je šlo v Windows brez da bi karkoli spreminjal.
Ko se je windows odprl se je na namizju pojavilo okno ki sem ga ravno še uspel printskrinat:
 prtscr

prtscr



Ali to sedaj pomeni da bo vse ok? Ali naj vseeno izbrišem tisti včerajšnji driver? Ali pa naj še enkrat ugasnem/prižgem pc in če se bo windows normalno odprl pustim kot je?

(V Device managerju ni rumenih klicajev in sedaj sploh ne vem kako bi se lotil iskanja driverja da ga izbrišem)

ngc2392 ::

ok, verjetno imaš eno zelo čudno konfiguracijo, ker imaš desetko in pa ide disk, sata ti pa počiva v mašini...no, s tem se ne bom obremenjeval.
tale sti simulator...ja, nekaj je ta driver naredil in inštaliral v device manager...čeprav po googlu sodeč, je to ali igra ali pa "virus". no, če deluje (dokler deluje), pusti na miru.
v safe boot se pa pride, če pritiskaš f8 po biosu in pred zagonom sistema. ali pa...uradno:
https://support.microsoft.com/en-ca/hel...
United We Stand, Divided We Fall

polozweii ::

Ko sem računalnik ponovno zagnal se je normalno odprlo.
Ker je odpravilo rumeni klicaj v Device Managerju ne vidim razloga zakaj bi bil to virus, ali pa celo igra.

ngc2392 ::

kot sem rekel, če deluje, potem pusti na miru.
sicer pa poglej opis pastisvc.exe na googlu. lahko da je še kaj drugega, seveda.
United We Stand, Divided We Fall

polozweii ::

Bom raje na novo naložil windows in potem pustil tisti rumeni klicaj v Device Managerju saj PC kljub temu ni štekal.

Me pa skrbi kaj sedaj pomeni to da ko sem pred vklopom računalnika, preklopil na drugi IDE disk z naloženim Linux, tako kot v prvem primeru tudi sedaj na začetku napiše da nalaga/išče gonilnike ali nekaj podobnega, potem pa se prikaže REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY.
Vendar tudi če PC večkrat ponovno zaženem se zgodi enako. Medtem v disku tolče v ritmu kot bi zabijal žebelj -od začetka ko računalnik prižgem, do konca ko ga ugasnem.

Ali to pomeni da je gonilnik ki sem ga naložil v Windows, posegel v Bios? Ali bo če ga izbrišem v Device managerju, problem z Linuksovim diskom izginil?

ngc2392 ::

amm, sistem pač ne najde ustreznega zagonskega diska in/ali particije.
če ti pa disk spušča take zvoke, bi pa prej rekel, da gre disk po gobe.
in zakaj ne daš sistem na sata disk? in koliko je to že stara zadeva, če maš disk/plato še na ide? in na tako staro zadevo bi jaz raje namestil sedmico kot desetko. 32-bitno seveda.
United We Stand, Divided We Fall

polozweii ::

Da gre disk po gobe bi lahko rekel tudi za prvi IDE disk (glej moj četrti post) ki je bil še prejšnji teden skeniran kot brezhiben, ampak je sedaj po inštalaciji ACPI driverja že po prvem zagonu javil PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY. Po tretjem zagonu je šlo skozi.

Ker se je težava pojavila tudi na drugem disku, na katerem je naložen Linux, sedaj še enkrat sprašujem ali ACPI driver vpliva na Bios.
Če ne vpliva, potem gre res za veliko naključje da je šel disk po gobe ravno v trenutku ko je imel podobne težave prvi disk.

polozweii ::

Šel sem v Device Manager da izbrišem ACPI driver v upanju da bo to aktiviralo disk z nameščenim Linuxom, pa vidim da obstajajo štiri ACPI zadeve.
Katerim od štirih označenih smem odinštalirat driver, da ne bo preveč?

 prtst

prtst

_Denny_ ::

Ne vem kaj počenjaš z ide diski, če imaš sata porte in tudi pripadajoči disk; vrži ga stran ali pa prodaj nekomu, ki rabi za cnc ali retro mašino.

>REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY.
Nekaj ti je povozilo boot sector ali pa ti boota z napačne (non-bootable) zadeve. Imaš mogoče vstavljen kak cd/dvd, usb ključ ali disketo?

>sedaj še enkrat sprašujem ali ACPI driver vpliva na Bios
Ne.

>Katerim od štirih označenih smem odinštalirat driver, da ne bo preveč?
ATK0110, če že hočeš, ne bo pa imelo nobenega vpliva.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor nima signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
271282 (1020) MIHAc27
»

Boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6603 (560) Berni_01
»

Select proper boot device

Oddelek: Pomoč in nasveti
414847 (2876) arc-x
»

FreeDOS - Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
6827 (773) 69charger
»

Windows XP Home na prenosnik

Oddelek: Operacijski sistemi
51488 (1379) alexa-lol

Več podobnih tem