» »

ideja!

ideja!

ls ::

v conradovem katalogu sem videl majhen hladilnik, ki bi ga lahko brez problema vgradil v ohisje. tak hladilnik naj bi ohladil do 4 stopinje C. pomislil sem da bi vanj dal posodo z vodo za vodno hlajenje in v njej kar potopno črpalko, ki bi crpala vodo direktno v vodni blok in nazaj. tako bi se izognil uporabi radiatorja. edini problem je ker stane ta hladilnik 25k sit;( kako mislite da bi se pa obneslo to? do kondenza ne bi smelo priti ker voda vseeno ni tolk mrzla.

VASkO ::

do kondenza bi seveda prislo, ker bi temp. bloka bila pod sobno temperaturo->kapljice na bloku.

drugace pa bi moral hladilnik vgradit tako, da bi njegov radiator bil zunaj ohisja - kaksen je, povej katalosko stevilko, da pogledam

ls ::

Kat. štev. 670452-01 . jst sm si mislil da tudi ce imas radiator hladilnika v ohisju, ce imas zadosti prevetreno kisto to pomoje ne bi smelo povzrocati prevelikega problema. jst mam 5 ventu notr in je noben vrag ne segreje:)

VASkO ::

hej samo zakaj bi potem uporabil hladilnik, ce pa imas ze tako 5 ventov v kisti in to je pomoje kar glasno - se dva 12cm dodatna potem ne bi motila in tudi blazno cenejsa sta kot pa hladilnik za 25K!

drugace pa ce premislis, bi bil hladilnik sposoben hladit vodo, ki se stalno greje? kako mocen je?

ls ::

ne vem sej zato sem prasal kako bi se obneslo. vem da 2 venta vec ne bi motla, to s hladilnikom sem pomislil za doseganje nizjih temperatur brez peltierja. sicer pa kar je u conradu za neko ceno, se dobi kje drugje za pol cenej:D

Neo32 ::

25k!!! Stari to je pa mojem mnenju mal velik za nadomestek radiatorja. No ja ce si ga ful u fedru go for it! Sicer pa kups radiator za ene 5k (al neki tacga) pa dag gor dva tiha venta pa je, pa ce sta dost tiha se sploh ne slis, ce te mot zvok ventov.
Neo32 (c)

VASkO ::

jaz tudi mislim, da hladilnik ne bi bil dovolj mocen, da bi hladil vodo - voda se pretaka in greje ves cas, zato bi v hladilniku tudi moral imeti neke vrste radiator (vecja povrsina), skozi katerega bi se pretakala voda, samo po moje se vedno ne bi bilo dovolj (hladilnik ne hladi dovolj hitro, to vsi vemo -> nima dovolj velike moci, kar postavi kaki liter tople vode v hladilnik in glej kako dolgo bo trajalo, da jo ohladi), kajti toploto bi z bloka dovajal v hladilnik.

ls ::

sej tud men se je tko zdelo.. ce bi se dalo narest to bi blo ze narejeno. toda ce bi mel zadosti mocen hladilnik...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno - par vprasanj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241974 (1390) tec
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646265 (5002) LordWorm
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252237 (1664) VASkO
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223362 (2732) TESKAn
»

Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171429 (1225) SkIDiver

Več podobnih tem