» »

2 routerja na eno "linijo", kako?

2 routerja na eno "linijo", kako?

dba ::

Najprej opis problema:

Sem svež in ponosen lastnih siol trio paketa, ampak to ni problem ;)
No, zraven sem dobil Sinope568+ ("modem", router, wireless acces point... allinone), kar mi je načeloma včer, samo me malo moti, da imam premalo priključkov za računalnike :(
Na Sinope bi namreč rad priključil 4 računalnike, vendar mi en priključek zasede "komunikator" za TV.
Ker imam pa doma še vedno moj stari wireless router (Planet WRT-413), me zanima, če bi ga lahko porabil, da malo razširim število priključnih mest...
Zanima me, če lahko v en lan vhod na Sinope priklopim stari router (wan port)? Ok priklopim že lahko, in celo mi je uspelo priti na internet, ampak mi je "mrknil" internet na drugi mašini, ki je bila priklopljena direkt na Sinope. Napaka ki je bila javljena je bila nekaj v stilu IP neskladnosti... (verjetno ker bi oba routerja rada uporabljala isti naslovni prostor?)
Torej zanima me, kaj in kako naj nastavim, da bo delovalo?


Hvala za pomoč ;)

lp

bozjak ::

sam imam narejeno tako: vsi tv prikljucki grejo direkt na modem. Za racunalnike pa imam ponucan en vhod in povezan na wireless router, na katerega so potem povezani vsi racunalniki (ni pomembno ali po zici ali po zraku).

Pri meni je delovalo takoj in brez problema, pazi le da bos router prikljucil na pravi vhod na modemu.

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

dba ::

No tudi sam imam enako željo, samo problem je ker modem ni samo modem ampak je hkrati tudi router... konfigurcija kot jo imaš ti (samo brez tv) mi je lepo delovala že par let ;)

lp

BlazP ::

Enega od LAN portov (ne WAN) na Planet routerju priklopi v sinopeja, pa ti ostanejo se trije porti prosti. Pa ne pozabit izklopit DHCPja na Planetu. Planet router bo v tem primeru deloval kot navaden switch.

bzp ::

Router priklopi samo kot switch, ne uporabiš WAN porta ampak eneda izmed LAN portov. Pač izgubiš en port, pridobiš pa delovanje :)

dba ::

aaaaaaaaaaaaaaaaa, točno! dhcp sem pozabil izklopit!!! zato se je skoz bunil, da mu ne štimajo ip naslovi! sicer sem poskusil priklapljati in preko lan in preko wan porta, ampak verjetno je ravno dhcp delal probleme...

ok, bomo porihtali, ko pridem do mašin...

Sam vseeno teoretično vprašanje: a bi bilo možno da bi stari (planet) router še naprej uporabljal tako kot sem ga prej (pač vse kar ima) in se nekako direkt povezal (prek wan porta) na sinope, bi pa spremenil subnet maske tako, da bi bil planet pač eno podomrežje?

sej nevem če me sploh kdo razume, tisti ki pa me, povejte če je to možno?

aja, še nekaj... začano sem pač potem priklopil na sinope en star (10mb) hub, tako da vsaj onsovno zadeve delujejo, problem pa je, ker mi ne najde več nobenega izmed 2 printerjev ki sta sharerana na 2 izmed računalnikov... Možni vzrok?


lp

dba ::

aha, še ena težavica ;)

zraven Sinope so mi "pozabili" dati navodila za uporabo - mogoče kdo ve če kje kaj obstaja online? pdf? kaj podbnega?

Hvala, lp

balocom ::

Probej dat Planet router v access point mode - pridobiš en LAN port tako, da ti WAN port spremeni v LAN port. Pravtako naj bi se vse funkcije povezane z routerjem na naj bi se ugasnile (router, NAT, DHCP, itn).

Vsaj na asus routerjih je to možno...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

kitarist ::

Je mozno v sinope568 nastavit preusmeritev? Recimo da si nastavim da me ob zunanjem ipju:port preusmeri na notranji ip serverja: nrp na 192.168.1.2.

Rabim pa wireless, zato ni sinope uporabljen kot modem. Prej sem imel klasicen modem, ki je imel samo en LAN port, ki pa je bil direktno vezan na server, ta pa je imel vlogo routerja in je preko izhodne mrezne, ki je bila vezana na switch delil ipje ostalim masinam v mrezi.

Nikjer v nastavitvah nisem nasel te preusmeritve na lokalni ip. Da se 1x nakazem kaj zelim od sinopeja ce kdo ne razume:

v explorer napisem http://xxx.moj.ip.xxx:123 ->to router prebere in me preusmeri na 192.168.1.2:80

seveda je port 123 in 80 stvar nastavitev.
Zadevo bi rabil tudi za ssh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951583 (23333) simone
»

Trije routerji v seriji

Oddelek: Omrežja in internet
101416 (1045) bibip
»

Siolov Sinope 568 kot ruter !?

Oddelek: Omrežja in internet
142121 (1957) CybeRoky
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147711 (25133) Spajky
»

Kako dostopat do modema preko ruterja

Oddelek: Strojna oprema
127633 (7375) Veron

Več podobnih tem