» »

[C++] Literatura o raznih algoritmih

[C++] Literatura o raznih algoritmih

drola ::

Zanimajo me naslovi kakšnih zanimivih knjig/člankov in ostale literature na temo raznih algoritmov, od sortiranja seznamov do česa zanimivejšega, npr. MD5 ali pa kompresija podatkov. Zaželjeno je, da so primeri v C/C++.
https://drola.si

sherman ::

Meni je všeč Introduction to algorithms SE. Tukaj je nekaj vsebine. Primeri niso pisani v C/C++ ampak v psevdokodi, ki je enostavno razumljiva.
Zdej če hočeš nek hiter pregled algoritmov z bolj ali manj servirano kodo, ta knjiga ni primerna, če pa hočeš tudi razumeti, potem pa vsekakor priporočam.

netanyahu ::

Za (naj)boljše splošne knjige s področij, ki si jih omenil, veljajo:

Thomas H. Cormen et al., Introduction to Algorithms, 2nd ed., MIT Press 2001 amazon hp
David Salomon, Data compression: The Complete Reference, 4th ed., Springer 2006, amazon
Bruce Schneier, Applied Cryptography, 2nd ed., John Wiley & Sons 1996 amazon hp
Alfred J. Menezes et al., Handbook of Applied Cryptography hp (celotna knjiga na voljo zastonj)

Ampak, to so debele, težke knjige s precej matematike. V slovenščini sta na voljo:

Igor Kononenko, Algoritmi in podatkovne strukture I, FRI 2003
Boštjan Vilfan, Osnovni algoritmi, 2. izdaja, FRI 2002

kopernik ::

Meni je bila tale všeč :
Mastering algorithms with C

Ni čisto osnovna, ni pa tudi namenjena zgolj genijem. Lepo se dotakne različnih področij (urejanje, grafi/topologija, kompresija, itd.) in jih, za moje pojme, razumljivo razloži.

drola ::

Hvala za odgovore.

Bom začel z Introduction to Algorithms, če bo pretežka, pa bom šel na Mastering algorithms with C.
https://drola.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabni ALGORITMI - kje dobiti

Oddelek: Programiranje
172941 (2402) Joze_K
»

Razumevanje merge sorta

Oddelek: Programiranje
5955 (622) Spura
»

Knjige, ki se jih splaca prebrati

Oddelek: Programiranje
131738 (965) lobo_feroz
»

knjige za kupit ?

Oddelek: Programiranje
142140 (1154) enTuzjast
»

Naprednješa knjiga o programiranju (koncepti, ...)

Oddelek: Programiranje
365803 (4974) noraguta

Več podobnih tem