» »

Pregrevanje Laptopa

Pregrevanje Laptopa

David1994 ::

No, pregreva mi mojega laptopa... Tudi če na njem ne nič delam je konstantna temperatura 80°C. Ventilator nonstop goni do konca, vendar ne pomaga kaj dosti. Kupil sem tudi Zalmanovo hladilno ploščo, a tudi ta nima efekta. Danes sem poskusil igrat eno nezahteno igro (Soldat), pa mi je procesor na 94°C nabilo. Obremenitev procesorja je konstantno 70% in že ob majhnih obremenitvah poskoči na 100.

Moti me predvsem, da računalnik ni star niti eno leto. Aja... Pa naj ne pozabim omenit, da je Acer... zaj je to ze 2. Acer ki mi ga pregreva. Prejšnjega te tako segrelo, da je ohišje zatopilo. Sem mislil, da sem samo imel nesrečo, pa sem glih slabega dobil, pa sem se odločil, da drugega uzamem. Zdaj mi tudi tale je*e.

Poskusil sem tudi ga dopret, da bi sčistil ven prah, ampak bi rabil neko specjalno orodje, da bi tiste plošče zadaj odprl, ker drugače polomim neke zatiče in mi gre garancija h vragu. Zej, na servis ga dat tudi mi ne diši, ker bi pol bil spet 2 mesca brez laptopa.

Še nekaj specifikacij sistema:
PC: Acer Aspire 5520G
CPU: AMD Turion 64 x2 (2GHz)
RAM: 2x 1GB
GPU: nVidia GeForce 8400M G 128MB


Acer - drugič, zadnjič in nikoli več!;(

jan01 ::

Preberi si http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=318712 -> GeForce 8400M
Pa si posnel driverje za cpu driver? download

David1994 ::

Driver za cpu driver glih nevem ce imam:|
Obične driverje imam, sem pa zdaj naložil tudi to ko si mi rekel. Povem rezultate jutri.:)

jan01 ::

Pa v power managmentu daj na balance. S process explorerjem poglej, kaj žre cpu...

ronaldo ::

Instaliraj si program Crystal cpuid, in nastavi na idle da je 0.800v pri 4x200 = 800mhz, v load pa okrog 0.950v pri 1.6ghz, oziroma sam poskusi. Temperature bodo zelo padle. Ta program lahko das v startup, tako da bodo te nastavitve vedno delovale.
Jaz sem tako svojega X2 spravil na 1.8ghz pri 0.950v. (default je pa kar 1.2v, torej je razlika gromozanska)

David1994 ::

No, poskusil sem tist driverje, pa tak al tak ni razlike, ker driverje ze cpu sem že prej mel.

Kaže mi, da mi "System Idle Process" žre večino CPUja. A ga lahko skenslam? User mi piše da je SYSTEM.

@ronaldo: sej mam že na NVidiini nadzorni plošći za underclockat in overclockat, samo si neupam tikat, ker če bi ga pole na servis dal, se tisti butci zmislijo 100 in 1 razlog da ti ga nebi popravli.:8)

jan01 ::

Kakor sem ti že prej podal link: preberi si http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=318712

ronaldo ::

System Idle Process - pomeni da ne zre nic, ker to pomeni kolko cpu je prostega.
Drugace pa nic ne bo narobe ce bos nizal voltaze, nic se ne more skurit al karkoli takega. Druga zgodba bi bila ce bi visal voltaze pa overclockal, potem so lahko problemi.
Torej poskusi nizat voltaze s programom ki sem ga prej priporocil, in poglej do kje bo stabilno, pa verjemi da se bodo temperature zelo znizale.

David1994 ::

Sem ze prebral prispevek na linku, prav zao sem se odločil da ga bom dal v servis, samo najprej morem vse fajle na prenosne diske pa dvdje spokat, da pole formatiram, ker jim ne mislim puscat kakih osebnih stvari gor.

ronaldo: vem da nemore skodit, samo tisti tepci me bojo se vedno prepricevali, a je blo narobe to, da sem underclockal.
Pri prvem laptopu se mi je ohisje zatopilo in je bila uboklina not 1,5cm v premeru in kakih 7mm v globino, pa so me teli prepricat da je bilo tisto poskodba padce enega predmeta gor;((

X-Ray1 ::

Jaz sem si kupil za moj Toshibin prenosnik hladilnik Zalman Cooler ZM-NC2000,stane približno 60€,na www.cool-pc.org Sedaj je prenosnik pri igri Call of duty 4(very high details) mrzel kot hladilnik za živila.
Notebook konfiguracija:
Intel Core 2 Duo 1.83GH/2x1GB RAM DDR2/Nvidia Geforce Go 7300 256MB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: X-Ray1 ()

caveman ::

Malo si bom sposodil temo:
Kaj pa recimo menjava termalne paste za kakšno kvalitetnejšo. Sam imam laptop, kjer se ventilator kljub najmanjši možni voltaži še zmeraj vklopi na vsake toliko časa. Se to splača in katero termalno pasto bi priporočali. So kakšna posebna tveganja, in kolikšen padec temperature se lahko pričakuje (trenutna temperatura v idle doseže 55°C). Hvala za odgovore.

David1994 ::

Jaz sem si kupil za moj Toshibin prenosnik hladilnik Zalman Cooler ZM-NC2000,stane približno 60€


Jaz mam Zalman Cooler ZM-NC1000, kupil se ga na mimovrstah za okrog 37€, pa mi je na zacetku pomagal, tudi COD4 mi je delal, pa ga niti nisem do konca obrate gnal, zdaj pa niti to ne pomaga;(

LuGi ::

Ni druge kot zamenjati termalno pasto in spucati filter..saj to je meni nenormalno pomagalo.

David1994 ::

Problem je v tem, da jaz leptopa nemorem odpret...

Sem ze sam tel prah vn popucat, pa nisem mogel odpret ga :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David1994 ()

Snegec ::

Sem ze prebral prispevek na linku, prav zao sem se odločil da ga bom dal v servis, samo najprej morem vse fajle na prenosne diske pa dvdje spokat, da pole formatiram, ker jim ne mislim puscat kakih osebnih stvari gor.


Pa glej, da boš disk prepisal z nulami in ostalim sranjem, da se ne bo dalo tvojih podatkov rešit ;)

Uglavnem, na servis, pa da ga odprejo, spihajo, spucajo kanale in na novo namestijo termalno pasto na procesorju in ostalih delih kjer je to potrebno.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

grofsi ::

Si bom kr sposodu temo ker druge nisem našel.
Problem je sledeči. Prijateljca mi je "dala" v popravilu njen prenosnik hp compaq nx6325 ker ji je začel delat zelo počasi, pravi da se pregreva,..
Nekaj pa mi ni jasno:
Če pogledam koliko rama ima preko:
- System properties: 896MB ram
- System information: 1.024.00MB ram
Se komu sanja zakaj?
Prenosnik sem pregeldal z memtestom pa je javil da je vse ok. Poklazal je 896MB rama.
OS: win xp sp2
Občutek imam da počasi crkuje ram.
Še to ventilator je "čist".

Za pomoč se vnaprej zahvaljujem.

see ya

djordjevic ::

Meni je začel prenosnik nenormalno počasi delovat, nato je začel javljat neke manjkajoče fajle, na koncu pa je začel disk klenkat in je šel k vragu. In so tile znaki trajali kar nekaj časa, ker pa prenosnika ne uporabljam več skoraj nič, dolgo nisem pogruntal, kaj se dogaja.

dzinks63 ::

@grofsi
Manjka ti 128MB rama, kar si ga vzame zase intergrirana grafična, tako da ni panike. Drugače pa počisti malo nesnago; (virusi, spyware, trojanci, tudi kakšen defrag ne škodi, ... in počisti prah v notranjosti.

borki ::

Ta pa je dobra ja če pa je integrirana grafična gori ATI Mobility Radeon Xpress 1150 ki gre do 128mb in si jemlje od rama vstran zaradi tega piše da je samo tolko rama. Če popravljaš prenosnike bi pa že mogo vedet nekaj o tem pa brez zamere. Aja verjetno je problem v tem da počasi dela ker je puno virusov gori.

lp

grofsi ::

@aleskukovec
Hvala, nisem vedu in vsaki dan je neki novega.
Grem pometat.. :)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
184974 (4283) terryww
»

Tudi grafične kartice ATI Radeon HD 3800 z napako?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
175048 (3705) gzibret
»

Problem s prenosnikom ! Pregrevanje CPU!!!

Oddelek: Strojna oprema
162376 (1947) Pyr0Beast
»

prvi overclock

Oddelek: Navijanje
91416 (487) PINki
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182159 (1852) d3k0

Več podobnih tem