» »

Kateri disk v prenosnik ?

Kateri disk v prenosnik ?

miha22 ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega diska za prenosnik saj mi trenutni ne odgovarja (4200 obratov). Izbiram med naslednjima dvema: 7200 obratov in 5400 obratov. Bolj se nagibam k hitrejšemu. Kakšne izkušnje imate kaj s temi diski ?

Calligula ::

Kupi 7200. Se ful pozna. Na laptopih je disk ozko grlo. Ti bo vse kar naenkrat ful letelo. Raje manjsega pa hitrega, ker ce rabis plac si itak omislis zunanji disk.

mi345 ::

ozko grlo gor oz. dol.
Ti se raj vprašaj ali si pripravljen žrtvovati za hitrejše obrate na manjšo avtonomnost baterije? Če si, pol go for 7200....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mi345 ()

TribesMan ::

Manjša avtonomnost baterije je najbolj butast argument proti 7200 diskom kar sem jih kdaj slišal... sej ne da zadeva ni resnična... sam bi blo dobr da preden zadevo komentirate v resnici preverite kakšna je razlika.

Tkole iz prve roke pa vam povem da se pozna ene 10 minut v avtonomiji...

Moj thinkpad T42 zdrži z 7200 diskom brez wifija in z ekranom na minimumu 8h10min (surfanje na ožičenem netu in office aplikacije ter mal idleanja na 9cell bateriji)... z 5400 diskom je bil čas 10 minut daljši.

Razlika v odzivnosti sistema je pa... velika.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Modri dirkač ::

Da vskočim:

Navadni ATA-100 7200rpm disk

Katerega? Hitachi, Seagate?
Everybody lies!

miha22 ::

Hvala za odgovore. Bom vzel kar hitrejšega :)) .

borchi ::

zanimivo!

v celi temi (se) ni noben vprašal za kaj človek uporablja prenosnika?! no, sej, če prebereš "odločam se za nakup novega diska za prenosnik saj mi trenutni ne odgovarja", pol itak vidiš, da je človeku vseeno...
l'jga

miha22 ::

Prenosnik uporabljam predvsem kot desktop replacement saj ga selim max 3x na teden pa še to z avtom :) tako da mi je zmogljivost na prvem mestu. Pa tudi prenosnik je tak da nima ravno velike avtonomije baterije, tako da če jo je še malo manj mi je bolj ali manj vseeno.

TribesMan ::

Modri Dirkač sicer tole je totalen off topic ampak naj ti bo.

Trenutno se najbolj splača kupit WD5000AAKS (500GB 16MB 7200)
Najhitrejši disk ta trenutek. Pa najnižja cena na gigabyte podatkov. Samo okoli 23 centov.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Modri dirkač ::

Ah ne...

Za v prenosnika mislim, trenutno kupujem nekaj kar je še na ATA (IBM Thinkpad R50e), pa je ponudba 7200rpm diskov bolj boga. Odločam se pa za 100GB enga al pa drugega ...
Everybody lies!

CaqKa ::

sam se tudi odločam za nakup novega diska za prenosnik. predvsem mi je 40 gb premalo (trenutno imam samsung mp 0402h, 8mb 5400)
imam pa prenosnik prestigio nobile 157, kjer sem trenutno ful zadovoljn s hitrostjo diska.
imam namreč še tudi hp6325, kjer pa disk dela tak počasi da mi je slabo.. kakšno odzipanje velikih datotek ali pa česa mi para živce. poleg tega da je ob kopiranju računalnik zelo neodziven.
podobno kot na desktopu sumim da je za to kriv slab kontroler za disk.

ker bom nabavil še dodaten ram 1g in ker dosti uporabljam hibernacijo, bom sedaj potreboval še hitrejši disk da se hiber file prebere. hkrati bom tudi delal obdelavo DV videa, kar pomeni da bom nucal hitrega. za storage bo mu delal družbo tudi zunanji 300 gb hitachi.
ponujen mi je en seagate 80gb 7200. zaenkrat še malo oklevam, ker sem nekako računal bolj na 100gb. res pa je da nebi rad zapravil kaj več kot 100 € in da nucam IDE disk.
zanima me koliko so 7200 glasnejši?

Calligula ::

Niso.

sokel ::

Dobil sem rabljen prenosnik IBM in ne vem kakšen disk lahko dam notri. A ustrezajo vsi IDE ata diski notr al samo modeli za IBM?

Hvala

IvoJan ::

vsi IDE diski pasejo notri.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TribesMan ::

Katerega IBMa si dobil? Načeloma pašejo vsi IDE, razen v nekaterih modelih se BIOS pritožuje če daš notri "nepožegnan" disk. Problem so predvsem T43 in R52...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sokel ::

Enga serviserja sem vprašal in je rekel, da do 40gb. Kar je pa višje, pa ni siguren. Mene bolj matra, da bo isti, glede vijakov. Če imajo vsi na istem mestu vijake, potem ok. Sem že po netu iskal podatke, tudi glede plate in nisem nič kaj našel. Če ma mogoče kdo podoben prenosnik in mi lahko da kakšen podatek več.

Hvala

CaqKa ::

pri prenosniku se ne rabiš glede vijakov sekirat. vsaj jaz se nisem. disk se namreč samo natakne. pol se pa v večini samo pokrov zapre, nekateri pa še imajo posteljico...

ampak ti imaš bolj težavo s tem če ti bios oziroma plata podpira velikost diska.. pač probaj. pa poglej če imaš kak nov bios update, pa če na support strani kaj piše do kako veliki diski so sploh podprti. načeloma je bila meja postavljena na tam nekje 137 GB, odvisno od plate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosni trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213958 (3201) JayKay
»

5400 vs 7200 rpm?

Oddelek: Pomoč in nasveti
273519 (2641) WamPIRe-
»

Kateri prenosnik kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
5766 (766) pubbec
»

Prenosni disk 2,5"

Oddelek: Kaj kupiti
51645 (1534) Rokic
»

Kateri disk za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
131468 (1215) zee

Več podobnih tem