» »

USB 32GB za 95 EUR. Sumljivo?

USB 32GB za 95 EUR. Sumljivo?

joker16_7 ::

Za tale USB se mi zdi zelo sumljiva cena. Ima kdo izkušnje z le-tem ali katerim podobnim? :\ Piše tudi, da zapisuje s hitrostjo 18MB/s kar tudi ni slabo. Kaj mislite? Še link.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

32 Gb najdeš le v kakem flash disku, kot spominski ključek pa ima največ iPod nano in sicer 8 Gb. Če boš pa že kupoval dobiš kaj takega kot spodaj na sliki, mogoče še tega ne :D.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

joker16_7 ::

No to že ne bo držalo. Na Mimovrstah imajo 16GB Corsair. Corsair zagotovo ni tvoja varjanta. Se pa dobi tudi takšna varjanta, ki je tudi zanesljiva, zato tvoja fora ne pride v poštev. Resno mislim.;) Edino kar je sumljivo je cena.:\

P.S. Kolikor jaz vidim je originalno zapakiran? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

LoneWolf ::

32GB USB flashi danes dejansko obstajajo, bi pa v temle konkretnem primeru svetoval previdnost. Tale je precej zagotovo fake - originalna embalaza ne pomeni popolnoma nic, ce pise gor Made in China.

Tale USB je kitajska roba - na Kitajskem lahko dobis poceni in pocasen/skart USB kljuc, lahko dobis normalno delujoc USB kljuc normalne velikosti, ne dobis pa poceni in hiter 32 GB kljuc, razen ce je fake.
Konkretno tale model na sliki sem osebno videl par mesecev nazaj v vecjih kolicinah v Pekingu na stantih sumljivega porekla, ki so v glavnem namenjeni nategovanju Zahodnjakov, in po ceni bistveno nizji of 95 EUR. Tudi specifikacije hitrosti se "malce" razlikujejo od tistih v oglasu na Bolhi, po mojem spominu 12Mbps/7Mbps, kapaciteta pa 512MB ali 1 GB...

Posebna vrsta zelo popularnega natega z USB kljuci zadnje mesece je modifikacija firmware-a - kljuce manjsih velikosti z zelo majhnim posegom v firmware pripravis do tega, da javljajo bistveno vecjo velikost, ko jo res imajo. Navidezno celo dela, dokler ne zapolnis dejanskega pomnilnika in zacne prepisovat ze zapisane podatke.

Tole je zanimivo branje:
Fake 32GB kljuci
(kot zanimivost, poglej na dnu clanka slikico skupinice stirih USB kljucev desno spodaj in vrhnjega primerjaj s tistim na Bolhi)


Pri kitajski robi se je treba zavedat, da je njihova poslovna etika bistveno drugacna od zahodne - ce te mu uspe nategnit, tudi z laganjem, je bil pac pametnejsi kot ti in zato ne bo prav nic slabse spal. Cene so dol za nase razmere res zelo ugodne in veliko turistov pride v skusnjavo racunat bajne zasluzke z nakupom robe na kile in prodajo doma po oglasih, v resnici pa kupijo skart ali fake robo.

>>><<< ::

Made in China ter to, da ni nikjer napisan/razberljiv proizvajalec me odvrne od nakupa. Aja, pa na zadnji sliki piše 32 G in ne Gb.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

joker16_7 ::

LoneWolf: Hvala, zelo dobro si razložil. ;) Kaj pa bi svetoval in bi bilo sigurno? Ampak vsaj 16GB? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

Kupi tistega od Corsair-ja na mimovrste.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

joker16_7 ::

Ta je siguren ja, vendar je pa izredno počasen pri zapisovanju. :\ Vsaj nekje 18 mega mora imeti. :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Kibby ::

lapajne ::

ne podpira viste

joker16_7 ::

Aha, že razumem. Na Mimovrstah je Corsair Flash Drive, na tvojem linku pa je Corsair Flash Drive Voyager. Ta je hitrejši. Samo to me zanima. Ali je možno, da mu nastaviš geslo, tako kot gre pri SanDisk Cruzerju? :\

P.S. Ne potrebujem Vista kompatibilnosti, samo da podpira XP. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Svizec69 ::

sam imam tega voygera, sicer manjše kapacitete in podpira geslo.

joker16_7 ::

Misliš tega? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Tilen ::

Glede na to za kakšne denarje se gre bi svetoval kak ogled te napravice in seveda njenega delovanja na 4 oči. Če seveda prodajalec ni predaleč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

joker16_7 ::

Bi se strinjal, čeprav Voyagerji so ponavadi vsi precej hitri, še najbolj pa Voyager GT. :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

lapajne ::

Voyager je zanč ke ga majo pr mojmu frendu, je pa hitr 300C, še pusebi s 5.7 mašino:D

joker16_7 ::

Voyager je zanč ke ga majo pr mojmu frendu, je pa hitr 300C, še pusebi s 5.7 mašino

Lahko prosim malenkost bolj slovnično pravilno, ker sem bolj slabo razumel.:8) Naj bi bil zanič, ker ga majo pri frendu, naj bi bil pa tudi hiter...:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

suse80 ::

... mislim, da je Lapajne v napačnem forumu... tu je govora o USB ključu, on pa piše o avtu Chrysler Voyager vs. Chrysler 300 sebring...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509522 (5671) Han
»

Kateri hiter USB ključek 8 ali 16GB?

Oddelek: Kaj kupiti
428744 (5305) ||_^_||
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531353 (18266) Izi
»

Corsair Flash Voyager GT 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
133167 (2579) Icematxyz
»

USB ključ

Oddelek: Kaj kupiti
101625 (1392) Mare2

Več podobnih tem