» »

Superbolid (Meteor) nad Slovenijo: 25. julij 2007 ob 12:02

Superbolid (Meteor) nad Slovenijo: 25. julij 2007 ob 12:02

Geo ::

Danes ob 12:02 se je nad Slovenijo pojavil izredno svetel meteor, ze samo dejstvo da je bil viden sredi dneva potrjuje to.

Obstaja velika verjetnost da je kaj priletelo dol tako, da ce je kdo danes med 12.00 in 12.15 sllikal kaj naj pove. Sicer verjetno ni dobil samega meteorja gor, je pa verjetno dobil sled gor, ki je bila vidna kar par minut.

Ce ima kdo slucajno doma varnostno kamero oz. ve za kaksno ki je usmerjena v pravo smer naj tudi pove.

Ta prave smeri za regije po Sloveniji(priblizno):

Na:

Gorenjskem bi bil bolid (in sled!) vidnen nizko na jugu
Obali dokaj visoko na vzhodu
Dolenjskem dokaj visoko na zahodu
Stajerskem precej nizko na zahodu

To gre za res enkraten in izredno redek dogodek, tako da res prosim vse, ki so ga videl, posneli oz. imajo kakersnekoli podatke o njem, da naj sporocijo.

Fotografije in posnetke bi pa potrebovali zato, ker se da poracunat kam so ostanki dol padli.

Aja meteor je bil velik vsaj kot avto lahko tudi vecji od avtobusa :D !!!
SHIT!!! I did it again...

Geo ::

Moj mail je atapee@gmail.com lahko mi sem pisete tudi ce ga je kdo samo videl!
SHIT!!! I did it again...

DimmniBurek ::

Še dobro da si prej objavl da ga bo videt:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

gzibret ::

Pol je padel nekam na Kras ali pa v kočevske gozdove... A je še kje drugje to objavljeno? Kje si to zvedel? A si ga videl?
Vse je za neki dobr!

Geo ::

Am to je taksna zadeva, ki se je ne da napovedat, to je utrinek samo fuul velik.

Jaz osebno ga nisem videl so ga pa nekateri drugi in zato iscemo cim vec ljudi ki so to vidli.

Tu je nekaj napisano link
SHIT!!! I did it again...

Mavrik ::

Pol je padel nekam na Kras ali pa v kočevske gozdove... A je še kje drugje to objavljeno? Kje si to zvedel? A si ga videl?


Če bi res, od kočevskega gozda IN krasa ne bi kaj dosti ostalo ;) Najverjetneje je zgorel v atmosferi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Geo ::

Ja res je nekje nad tem koncem padel dol, ce je. Kolk in ce je kaj padlo dol je predvsem odvisno od tega iz cesa je sam meteor/meteorit bil.
SHIT!!! I did it again...

Fave ::

Videno! Z bratom sva se peljala skozi Kranj (mimo gimnazije) videl se je direktno nad starim hotelom Jelen (zraven stare pošte, oz. nad Mlečno za tiste, ki ste iz tega konca). Na nebu je izginil v oblaček (zarisal je špuro, podobno avionu, samo kratko). Bil je res zelo svetel, ampak takoj za njim se je zdelo, kot bi priletelo še nekaj enakega (v razmaku par sekund). Tako kot sem rekel je za njim ostal oblaček sredi neba. Svetla špura in potem še malo močnejši sij (kot bi mal eksplodirala zadeva), nato pa konec. Samo še podolgovat oblaček. Sicer sem vozil, ampak je bilo direkt v moji smeri gledanja. Brat ni videl, ker je gledal ene bejbe u tistem lokalu pod Globusom (star trgovski center). Men je po eni strani žal, da nisem videl beyb, ampak, če gre za tako poseben pojav, bom to drugje nadoknadil. Videl pa je oblaček. Meni se je zdelo čudno, ker je stvar priletela iz neba. Je bil pa res svetel. Zgledalo je kot nek odblisk od zrcala, samo da je trajalo malo dlje (1 s recimo).

S kamerami nadzornih sistemov ne verjamem, da se bo kaj dosti videlo. Po navadi so obrnjene proti tlom, pa še shranjujejo samo frame na določen čas (od oka 0,5 s). Edino oblaček bi se vidu. Je pa na nebu ostal 2 do 4 min. Ko sem se peljal proti Laboram ga nisem več našel.

Sem mislil, da se te zadeve vidijo samo ponoči, pa očitno ni tako.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Fave ::

@MAvrik & Geo: Tako kot sem zapisal. Utrinek je pustil sredi neba sled v obliki oblačka podolgovate oblike v obliki kaplje, ampak zelo razpotegnjene ( na uč 10 ali 20 :1 za dolžino). Po spodnjem delu kaplje ni bilo nič in bi tudi sam rekel, da je zadeva par do par 10 km nad zemljo zgorela do nule (pač v tistem delu, kjer je bil oblaček najširši).

Nisem pa astronom, tako, da to so samo moja ugibanja.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

residual ::

pišuka, škoda da sem bil na šihtu in ne zunaj...

... mogoče je bilo pa kaj temu podobnega KLIK ;)

LP

gzibret ::

> Če bi res, od kočevskega gozda IN krasa ne bi kaj dosti ostalo Najverjetneje je zgorel v atmosferi.

Ni nujno. Lahko večja skala razpade, vseeno pa ostanejo manjši kosi, ki ne puščajo več sledi za sabo. In tudi ni nujno, da ti kosi povzročijo škodo.

Sicer pa je lokacija glede na do sedaj videno ena velika uganka. Če ti kosi ležijo sredi gozda jih bo izredno težko najti. In tudi, če nimaš glih izkušenj glede gledanja kamnov, jih sploh ne boš ločil od okolice.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Update - seizmografi niso zabeležili nič nenavadnega. Tako, da z lociranjem na takšen način ne bo nič.
Vse je za neki dobr!

Icematxyz ::

Igla v senu skratka.

koyotee ::

jaz sem ga videl, v smeri vzhoda, bil pa sem na s. primorskem(blizu meje z gorenjsko) ubistvu dvomim da je padel na tla, ker se je zelo zabliskalo in potem je ostal majhen oblacek na nebu nekaj casa, tak podolgovat in tanek v vodoravni smeri, tako, da verjetno ni nič ostalo od njega preden je padel na tla.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DimmniBurek ::

Sem že slišal ko je meteor razpadu ampak ne do konca in je na tla padu kamen v velikosti zamaška za plastenko in ubil psa/avto/človeka:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

T0RN4D0 ::

Avto lahk tud ubiješ? :D

Geo ::

koyotee, super! Bi mi lahko prosim pisal na mail, ker je izredno pomembno, ker nobenega opazovanja se nimamo iz primorske!

atapee@gmail.com
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

gzibret ::

> koyotee, super! Bi mi lahko prosim pisal na mail, ker je izredno pomembno, ker nobenega opazovanja se nimamo iz primorske

Kr klele objavi >:D
Vse je za neki dobr!

>>><<< ::

Ena slika iz Siola (ne vem, če je avtentična)
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

gzibret ::

> Igla v senu skratka

Ja, nekaj takega. Slika pa je fake oz. od nekod drugod. Ziher.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

geo - če imaš še kakšne informacije, so dobrodošle. Kolegi iz prirodoslovnega muzeja se zanimajo, prav tako slovenski geologi.
Vse je za neki dobr!

Geo ::

Verjamem, ko se bo zvedlo kej vec se bodo podatki poslali naprej.

Fave ce bi se dalo bi prosil da me kontaktiras na mail.
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

jabba ::

kot kaže je bilo res nekaj tudi na Hrvaškem LINK
Rock`N` Roll

koyotee ::

nevem kako bi lahko bila zgornja slika avtentična, če se je stvar odvijala pri čisto jasnem vremenu sredi dneva!?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zaejec ::

vjretno je bilo tole?

>>><<< ::

koyotee, lahko bi bilo slikano, ko meteorit še ni bil v Zemljini atmosferi... Pač sem našel eno sliko in jo prilimal, big deal.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

SiriusB ::

Tista slika ni fake, gor je manjši bolid iz roja Leonidov. Tisti 'venec' zvezd desno od meteorja je glava ozvezdja Vodne kače. Sta pa ta bolid pa sredin superbolid rede velikosti narazen. Če je na forumu še kdo, ki je videl superbolid v sredo, prosim da posreduje svoje opazovanje Geo-tu.
Clear skies!
Jure

SiriusB ::

Mavrik,

meteoriti do določene velikosti ne naredijo kraterja. Morebitni, oz. verjetni meteoriti od tega superbolida so najverjetneje velikosti igralne kocke, do mogoče velikosti pesti. Taki meteoriti ob padcu na tla nimajo dovolj velike hitrosti da bi naredili škodo (okoli 100 m/s ali malo več).
Clear skies!
Jure

sarpi ::

No to je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sarpi ()

Pyr0Beast ::

Tilen ::

Najverjetneje se bodo znašli v oceanu.

A to je samo tako napisano, da se prepreči panika? Zakaj ne bi napisali, da recimo lahko pade kaj v NY/Washington...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

T0RN4D0 ::

ker morje zavzema miljaužnkrat večjo površino kot NY ali Washington. Torej je verjetnost da pade v morje proti tem da bi padl kej na NY 1 : miljaužnt :)

Pyr0Beast ::

No, zaenkrat ne kaže, da bi bilo kaj smrtnih žrtev :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meteor - Ljubljana (20.3.2017 - 21:45)

Oddelek: Znanost in tehnologija
153495 (2447) Highlag
»

na rusijo padali kamni z vesolja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8718369 (13470) jeryslo
»

Nocoj meteorski dež Perzeidov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6512776 (8872) energetik
»

Meteorski dež 12. avgusta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5917648 (12748) schurda
»

Asteroid bo trčil v Mars? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
909415 (6960) Thomas

Več podobnih tem