» »

Težave z RAM-om - MB prepozna 400MHz kot 333MHz

Težave z RAM-om - MB prepozna 400MHz kot 333MHz

Isht ::

Nadgradil sem računalnik:

MB ASUS A8N-E
Proc: AMD 64 3500+ 939 > AMD 64 4200+ X2 939
RAM: 2x 512MB 400MHz > 2x 1GB 400 MHz

Procesor mi dela kot urca, brez težav.

RAM pa mi matična plošča prepozna kot 333MHz.
Če vtaknem stari pomnilnik noter, normalno dela kot 400MHz, novi pa nikakor. Če v BIOSu nastavim DDR nastavitve na Manual in hitrost na 400MHz, mi računalnik ob vklopu začne piskati, zažene se ne (slike ne da na ekran). V takem primeru moram vtakniti noter stari ram, nastaviti hitrost na 333 in vtakniti nov ram noter.

So kake nastavitve (FSB, CAS, voltaža), s katerimi lahko usposobim RAM na pravo hitrost, ali naj stvar reklamiram?

>>><<< ::

BIOS si že posodobil?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

solatko ::

Ram se ne ujema s tvojo matično ploščo. Poglej na proizvajalčevi strani, katere rame podpira.

Isht ::

Ram, ki sem ga kupil, je nek generičen (na čipih je logotip 'ATA', na enem od čipov pa hologramska nalepka s tem istim logotipom).

Na Asusovih straneh sem našel samo to, da določeni rami ne delujejo v dual-ddr načinu, nikjer ni bilo omembe, da bi nekatere 400MHz rame prepoznal kot 333MHz...

Mimogrede, rama delujeta v dual-ddr normalno, le da pri nižji frekvenci.


BIOS je posodobljen na najnovejšo verzijo.

jan01 ::

Pa daj ročno na 400.

Isht ::

jan01: preberi 1. post: če dam na Manual in na 400MHz, se računalnik ne zažene...

Očitno je neka nekompatibilnost med ramom in mamaplato... Če ima kdo kako idejo, jo z veseljem sprejmem, sicer bom pa še malo stvar raziskal...

c00L3r ::

Rpobaj še pri kakem kolegu, na koliko Mhz pri njem teče ta palčka. Če teče na 333Mhz nesi nazaj in reči da si sprobal na večih PC-ih in da ne zmore 400Mhz. Če pa teče na 400Mhz, potem pa nimaš sreče in lahko greš samo lepo prosit v trgovino, če bi ti zamnejali za drugo firmo (najverjetneje ob doplačilu). Ali pa se sprijazniš da ti pač laufa na 333Mhz.

kixs ::

Kaj imas zdaj 2 ali vse 4 slote polne?

Isht ::

kixs97: samo 2 slota sta polna.

Sem ugotovil, za kaj gre: Mamaplata ne podpira t.i. high-density modulov (ki imajo čipe s po 128Mb). Izrecno moram iskat low-density RAMe, za to kapaciteto pa so to dvostranski (čipi na obeh straneh). To je izgleda pri ASUS platah pogost pojav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A64 2800+ problem z ramom

Oddelek: Strojna oprema
261305 (1010) AnubisOfDoom
»

AMD64 Winchester core, 333Mhz memory problem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8932 (857) gfighter
»

2x 1GB ram? Ja ali nikakor?

Oddelek: Kaj kupiti
111513 (1216) Hux
»

Ram

Oddelek: Kaj kupiti
181747 (1550) MEDENA
»

Kakšno drugo ram ploščico.

Oddelek: Strojna oprema
5906 (850) rimljan

Več podobnih tem