» »

Težave z DHCP

Težave z DHCP

Aximo ::

Računalnik imam priključen na router WRT54GL. Na routerju imam vključen DHCP in na računalniku nastavljeno na avtomatsko pridobitev naslova. Problem je v tem, da se računalnik ne poveže v mrežo. Ukaz "ipconfig" javi, da je IP naslov računalnika 169.254.8.119 in maska 255.255.0.0, čaprav so na routerju nastavljeni na naslovi od 192.168.1.200 in maska 255.255.255.0. Prosim za pomoč!

dronyx ::

Če zaženeš ipconfig/all v ukazni vrstici dobiš kaj (če se da copy/paste)?

Aximo ::

Ukaz ipconfig/all:

IP konfiguracija za Windows

Ime gostitelja . . . . . . . . . . . . : athlon64
Primarna Dns pripona . . . . . . . . . :
Vrsta vozlišča . . . . . . . . . . . . : Nepoznano
Usmerjanje IP omogočeno. . . . . . . . : Ne
WINS Proxy omogočen. . . . . . . . . . : Ne

Ethernet kartica Povezava lokalnega omrežja:

S povezavo določena DNS pripona . . :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controlle
r
Fizični naslov. . . . . . . . . . . : 00-11-D8-29-C8-F9
DHCP omogočen . . . . . . . . . . . : Da
Samodejna konfiguracija omogočena . : Da
Samokonfiguracijski IP naslov . . . : 169.254.8.119
Maska podomrežja. . . . . . . . . . : 255.255.0.0

amigo_no1 ::

Ma ročno vpiši IP naslov (npr. 192.168.1.10) , Masko podomrežja (255.255.255.0) in 192.168.1.1 (IP routerja) za privzeti prehod (Gateway) ter vsaj 1 dns za NVIDIA nForce Networking Controller (v nastavitvah mrežne kartice , pod tcp/ip v4) in ne delaj prevelike znanosti .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

StratOS ::

Dej še enkrat poglej, maska podomrežja nista isti!!!
Naštimaj na ruterju ( že imaš od *.*.*.200 naprej ) IP DHCP odjemalcem.
Manualno nastavi naslov kot ti je povedal jeje997 uporabi recimo *.*.*.200
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Liker ::

Da se ne bos prevec trudil :)
Ce ti ne dobi IP-ja preko DHCP, potem je ali kabel ali pa mrezna zanic.
Nova pci mrezna pride cca 4€.
Ravno dva tedna nazaj mi je ena mrezna odpovedala brez vidnega razloga.
Po resetu pac ni vec delovala.

Sploh pa imam z integriranimi resitvami nasplosno zelo slabe izkusnje. Vecina mi jih odpove prej kot v dveh letih :)

Aximo ::

Verjetno bo res kaj narobe z kartico ali z računalnikom. Na port sem priključil drugi računalnik z DHCP-jem in deluje. Ko priključim nazaj moj računalnik ne vem od kje dobi IP 169.254.8.119 in masko 255.255.0.0?

Liker ::

Jep, tale 169.254.... je IP, ki ga windowsi sami nastavijo, ce preko DHCP nic ne dobijo.
Ti pa garantiram da navadna PCI mrezna resi tvoje tezave ;)

Aximo ::

Vgradil sem drugo kartico. Če vključim avtomatsko pridobitev IP-ja izpiše, povezava dobi status:Povezava deluje omejeno in na ikoni povezave je klicaj. Če ročno vpišem IP, ima povezava status: Računalnik je poveza ... (ali nekaj podobnega). Promet poteka samo v oddaji (od routerja ne dobim bajta).

Počasi me že daje obup.

gregaster ::

sem imel že podoben primer, ko mi je crknila integrirana kartica. Sem vstavil eno na pci, integrirano pa sem moral v biousu izklopit. potem je vse delalo.

Aximo ::

Kartica je zamenjana, stara je disable. Povezava pa ne deluje.

StratOS ::

Daj še enkrat poglej in preberi moj prejšnji post, pa boš videl v čem je problem :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Dead_Eye ::

Daj še enkrat poglej in preberi moj prejšnji post, pa boš videl v čem je problem :)


Hmm, če je vse na avtomatsko nastavljeno subnet mask nima veze tu...

Lučke na mrežni/routerju gorijo? Če gorijo je lahko krivec za to kak rootkit. Preglej velikost ndis.sys v system32 mapi, mora imet nekje 180kb, če ima več kot 200 imaš trojanca.
The one and only

StratOS ::

Kako lahko rečeš, da subnet mask nima veze, saj gre za routing.
Lahko do neta dostopa še od katerega ostalega omrežnega vira, ker ima drug subnet ( tudi z tem ne gre ) ?
Podpira ta ruter to ( dostop do dveh/več mrež ) ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Dead_Eye ::

Če imaš nastavljeno na obtain automatcally nima veze, ker itak router dodeli svoje nastavitve.

... ne vem od kje dobi IP 169.254.8.119 in masko 255.255.0.0?

To se nastavi samo v primeru, da router ne dodeli ip-ja. Glede na to, da niti z dodatno mrežno ne dela je lahko kej narobe s samim OS-om.
The one and only

allen ::

imel isti problem. mislim da ti ga bo tole pomagalo rešiti. meni ga je. GL

....click start > run > regedit > browse to HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ > delete the folders winsock and winsock 2 > restart your computer. Then start > control pannel > network connection > tools > folder options > view tab > ensure that show hidden files and folders is selected > ok. Right click on local area connection then click on propertys > install > protocal > have disk > browse > browse to the c:\windows\inf folder > find the file called nettcpip.inf > click open > ok > choose tcp/ip then click ok > close out of propertys and network connections > restart your computer. alternatively you can download a small program (http://www.spywarekills.com/dl/winsockf... to do all of this for you...

Cokolesnik ::

Kako to, da se nihče ni spomnil na vprašanje, ali ima več računalnikov v omrežju in kako se oni obnašajo? Če je v omrežju samo en računalnik, bi si sposodil kakšen prenosnik, če pa to ni mogoče, pa eventuelno drug router - kdo pa si upa reči, da DCHP ali katerakoli druga funkcija ali pa sploh vse funkcije na routerju delajo brez težav ali brez možnosti nenadne okvare?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

acquiring network address problem!!

Oddelek: Omrežja in internet
212171 (1907) bmatko
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212373 (2022) gumby
»

Težava z deljenjem povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61323 (1259) Smukec1
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333334 (2610) MrStein
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212211 (1900) tac

Več podobnih tem