» »

Radeon HD 2400 za AGP

Radeon HD 2400 za AGP

X-Bit Labs - Kljub temu, da AGP-ju že od pojava PCIe vodila napovedujejo selitev na večna lovišča luč sveta vsake toliko zagleda nova grafična kartica na omenjenem vodilu. Najnovejša grafična kartica za AGP vodilo izhaja iz rdečega tabora, saj so pri GeCube predstavili grafično kartico Radeon HD 2400 PRO za AGP. Omenjena grafična kartica je že na voljo japonskim kupcem, ki morajo za njo odšteti okoli 95 ameriških dolarjev. V prihodnosti gre pričakovati še več novih grafičnih kartic za AGP vodilo, med drugim tudi Radeon HD 2600.

Več o tem si preberite na X-bit labs.

25 komentarjev

Gregor P ::

Všeč mi je ideja, da se še vedno podpirajo tudi starejši sistemi z najnovejšimi produkti:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Phoebus ::

A kje prodajajo ISA kartice? kaka huda grafikulja z 1MB mi nebi škodila :-P

iskra ::

Hehe :) Ja še na ISA vodilu manjkajo grafične kartice...

Sicer pa je bil že čas, da se kdo spomni na "odpadke" z AGP vodilom. Morda bo to prva prilika po dveh letih, da bom lahko zamenjal grafiko na svoji štiri leta stari škatli z novo, zapakirano in brez praha.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

r5r ::

Lahko bi še kakšno na PCI izdali.
And it makes me wonder.

specterss ::

Tudi jaz bi rad videl kaj na pci-ju. Predvsem pa po kaki bolj normalni ceni.
V tujini je največ kar se najde, je gf6200.
Sam pri nas pa pa sploh nobenih pci-jev ni za dobit.
Isa kartic pa .. mislim da sploh ni bilo 3d pospeševanja zanje.

Spc ::

Pri nas se pci / agp grafičnih ne da dobit zato ker uvozniku dol visijo ti posebni uporabniki.
V Sloveniji uvozniki še samo pci-e uvažajo ker nočejo nič druga slišat kar jim ne prinese dobička.

:|
 

avAnger ::

Na mimovrste mas XFX GF fx5200 na PCI vodilu

r5r ::

Ja je, samo je za moje pojme precenjena.
And it makes me wonder.

Shifty ::

Niti ni to tako slaba ideja da izdajo za AGP, neko staro masino na s939 pa tole grafo in je odlicen komp za filme;)
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Looooooka ::

Eh fino... Spet podaljsujejo agonijo umiranja agp-ja.
Odlocil so se da je obsolete in nardil ze novo vodilo.
In edino kar je pametno je da se neha delat nove izdelke za agp. Se posebi pr cenah maticnih plosc. Ampak vedno se najde en k hoce zasluzit na racun stare opreme.
Pol bojo ti ljudje kupl novo graficno... In cez pol leta bo nekdo reku... "hey sj mamo se kup userjev k uporabljajo agp graficne... In zato je treba delat se vec agp maticnih".
Ze vidm kksne reveze k bojo kupl masine za 200 evrov in bojo pol hotl nadgradit graficne in jim bojo povedal da ne morjo ker so dobil masino z agp vodilom... In da so zato tok mal placal za vse skupi. Poor bastards.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

e-marko ::

Kaj mi pomaga nizka cena matične, če moram potem menjati še vsaj procesor in rame? Nak, na ta strošek pa še nisem pripravljen dokler mi stara konfiguracija še služi. Pa še ko kupim sem navajen, da kupim kvalitetne in po možnosti navijalsko prijazne komponente in te običajno niso več tako zelo poceni...

LP
...somebody, somewhere...

Bug ::

hmmm...naj bo to najnovejsa AGP grafa... ne bo me vidla :D

Res, da se v nobeni masini nimam PCI-e, DDR2/DDR3, LGA775... in ostalih "novih" dobrot...:D
furam na socket 478 in dobri stari Northwood (OC-ed), DDR, 6800 Ultra v eni in Radeon x800... v drugi masini...
Sicer se ze obcuti breme novih aplikacij... kaki dual core bi za labview, multisim ipd prisel ze prav... al se bo to kako leto dobro drzalo :D

Za grafiko pa se vec spljoh tolko ne mantram... tolko minimalno kolko spilam, je se 6800 Ultra dovolj...
Tedaj ko se bo kupovalo se bo kupilo PCI-e... ze v kaki "3.0 varianti"... :D

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

mortal ::

Kartica je že vsaj 3 tedne na voljo v Avstriji !

Link

MEDENA ::

e-marko ma nemoj velik strošek?

e2140 70-75€
ram 1gb 35€
plata 70€


velik strošek?

prodaš staro in dodaš še vedno 100x BOLJE kakor podaljševat SMRT stari tehnologiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

SmeskoSnezak ::

Ja, velik strošek. A nisi gledal dans Preverjeno?!? :\
@ Pusti soncu v srce... @

e-marko ::

MEDENA, če bi dobro prebral kar sem napisal mi ne bi ponujal krš komponent.

LP
...somebody, somewhere...

mtosev ::

AGP is dead
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

urbecar ::

Ja očitno ni.

Witboy ::

AGP je vec kot se ziv in pa uporaben. Dokler sama HW tehnologija dohaja graficne je brezveze neki menjat. Ja, ja zdej pa vsi pljuvajte cez mene, ker pcie je pa le najhitrejs pa tanartabuls. Dokler grafe ne bodo dokoncno izkoristile AGP vodila je PCIe le marketinska poteza, da vsi takoj menjajo plate pa grafe pa proce pa se kj. Sami AGP pa bi lahko recimo GF8800gtx enako dobro izkoriscal kot pa PCIe. Ok, edin SLI povezave ni mozno naredit, ker trenutni bridgei nekak ne podpirajo dvojnega AGPja.

_ele_ ::

Jst sm si kupil omenjeno grafično Radeon HD 2400 PRO za AGP na sejmu elektronike v italiji za 69.00 €. In je super..Imeli so tudi Radeon HD 2600 PRO, ki je stala okrog 90 € :))

Cveto ::

Hm, je videl kdo zadevo pri nas?

PROTOTIP ::

Ja super ne, zdej rabm sam še procesor pa rame za svoj prejšnji comp, pod pogojem, da ni šla plata. :(

madviper ::

@Cveto
Ja imajo pri nas. Tudi močnejšo verzijo 2600. Sam ne vem če lahk reklamo delam na ST-ju :D
I'd like to do something crazy!

Cveto ::

Kar povej, informacija bo verjetno marsikomu koristila!

madviper ::

Se opravičujem, sem pomešal :8) Imajo pa jih pri sosedih (na Hrvaškem) oba modela. Če koga zanima, lahko dam točen naslov trgovine, ko pridem domov.
I'd like to do something crazy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 in Ati driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
10804 (541) hojnikb
»

Radeon HD 3850 za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
265326 (3990) necromncr
»

Radeon HD 2400 za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
254821 (3195) madviper
»

Tudi Radeon HD 2600 Pro za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244666 (3284) wooted
»

GeForce 7300 GT za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344210 (3505) AtaStrumf

Več podobnih tem