» »

Kopiranje velikih datotek v winXP

Kopiranje velikih datotek v winXP

Goldee ::

Živjo.

Zanima me ali v WindowsXP-jih obstaja kakšna omejitev pri kopiranju velikih datotek? Mogoče časovna omejitev kopiranja? Govorim o single datotekah večjih od 10GB (recimo kakšni VMware image).

Dotični problem pa je, ko poskušam na eni postaji skopirati Windows2003 virtual disk image, pa mi javlja error, da ni dovolj prostora na ciljnem mediju (ki je eksterni disk). Pa tukaj ne gre za to, da bi bila datoteka v uporabi oz. bi na disku ne bilo dovolj prostora, preprosto noče kopirati. Nobene error kode ni zraven.

Kaj svetujete? Naj poskusim z Total Commanderjem?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bluefish ::

sicer sam nimam problemom niti pri 15GB velikih datotekah, sem pa že dobil error ob večji količini le teh. Res poskusi še z TC.

Izi ::

Windows XP sam nima nobenih omejitev glede velikosti datotek pri kopiranju.
Sam sem kopiral že 250 GB datoteko in ni bilo nobenega problema samo trajalo je hudo dolgo :D

Ima pa omejitev datotečni sistem. Če imaš disk formatiran v FAT potem so datoteke lahko dolge največ do 4 GB in nič več.
Če pa imaš formatirano na NTFS pa je lahko datoteka dolga menda do 16 TB.

Torej preveri, če nimaš na katerem disku FAT

Goldee ::

Hmmm... No, oba diska sta preverjeno NTFS, tako da ni problem v datotečnem sistemu.

Bom poizkusil še z TotalCommanderjem, pa poročam.

Hvala za info ;-)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Ok, en update - tudi z TCjem mi javlja, da je disk full.

Kaj svetujete? Datoteko namreč nujno potrebujem!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Izi ::

Torej vsi programi trdijo, da na disku ni dovolj prostora, ti pa misliš, da se vsi programi motijo :D
V Explorerju (Raziskovalcu) klikni z desno miško na disk in izberi "Properties". Koliko ti pokaže "Free space" ?

Drugače pa obstaja samo še ena možnost in sicer, da datoteko razdeliš na več manjših kosov.
To najlažje narediš z kompresijskim programom WinRAR ali WinZip. TAm izbereš, da naj ti naredi par GB velike datoteke in potem po delih prenašaš na drug računalnik, dokler ne preneseš vse delov in potem odkompresiraš. V tem primeru rabiš na končnem disku dvakratno količino praznega prostora, da boš lahko vse skupaj odkompresiral.

Revenant ::

Drugače pa obstaja samo še ena možnost in sicer, da datoteko razdeliš na več manjših kosov.
To najlažje narediš z kompresijskim programom WinRAR ali WinZip. TAm izbereš, da naj ti naredi par GB velike datoteke in potem po delih prenašaš na drug računalnik, dokler ne preneseš vse delov in potem odkompresiraš. V tem primeru rabiš na končnem disku dvakratno količino praznega prostora, da boš lahko vse skupaj odkompresiral.


.. in par dooolgih ur čakanja, da bo WinRAR skompresiral 10GB, tudi najhitrejše oz. direktno pretvarjanje se zna zelo zavlečt, še posebej pa razdelvejanje na več delov. Razen če se ti ljubi :D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

Goldee ::

Izi,

iz diska sem lastnoročno izbrisal 20GB. Že prej pa je bilo prostega prostora 30GB. Se pravi sedaj imam 50GB prostora. Zdej pa ne vem s katerim tool-om naj še to preverim... :-P

Kar se pa tiče Winrara - na to sem tudi sam pomislil, vendar je to dolgotrajno, jaz pa datoteko rabim čimprej. No, če ne bo drugače šlo, se bom poslužil te metode.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

kixs ::

Naredi reboot, chkdsk in podobno!

ajd

Opkow ::

Ce bos zraral, potem uporabi pri Compression method store in ne normal.

Za foro sem sprobal pri 28 MB velikem fajlu in je za normal metodo rabil 16 sec, meddtem ko je za store rabil 1-2 sec.
Tako, da pri store metodi ne bo slo pocasneje kot kopiranje na drugo lokacijo diska... :)

Loki ::

imajo win xp se tisto napako iz win 2000, ko je pri kopiranju vecjega st dateotek zj*bal predvideni cas kopiranja, je kar naenkrat zacelo kazati case reda 23354min :)) ?
I left my wallet in El Segundo

Goldee ::

Loki,

te "napake" še nisem opazil, je pa res, da pri simultanem kopiranju več datotek, predviden čas (upravičeno) naraste.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

1fris ::

včasih se splača poškiliti tudi še na kak drugi forum :D

na SIOL furumu o računalništvu je zanimiv prispevek Kopiraj in Prilepi , ki govori o uporabi Robust File Copy Utility (Robocopy.exe) za kopiranje celih imenikov in podimenikov ali celih diskov 8-O

zadeva je M$ free - morda je to rešitev ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5412115 (6325) Oberyn
»

Katere programe uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
424406 (3686) R33D3M33R
»

Test stiskalnih programov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
122181 (2181) undefined
»

Program za razdelitev file-a!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171547 (1367) ToniT
»

Kako razstavit file?

Oddelek: Programska oprema
182018 (1819) andrej

Več podobnih tem