» »

Kako razstavit file?

Kako razstavit file?

HEKO ::

Mam nek file, ki ma 4 Mb. Rad bi ga razstavo na štiri file pa 1Mb, ampak tako, da jih bom lahko nazaj sestavo in normalno odpr. Če se kdo spomni kakega proggya, bi bil zeloo happy, pa še kakšen link?
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]
  • spremenilo: HEKO ()

Dax ::

Mislim, da se z Windows Commanderjem to da...

V nasprotnem primeru pa zazipi z Winzipom (lohk nardi tud .exe fajl), pa vklopi disk spanning.

JLP ::

To se da nardit skor z usakmu programam za pakirane (WinZip, WinRAR, WinACE...). Sam naštimat morš da ti dela en MB al pa kukr hočš velike pakete.
Live long and prosper!

miranpozar ::

Najboljse ti je to naredit z ARJ programom. Dobis ga na netu, je majhen in brezplacen. V bistvu on kompresira, podobno kot zip, tako da je rezultat na koncu lahko se manjsi kot 4MB. Zadeva deluje v MSDOS oknu, ukaz pa je sledeci:

arj a -v1440 arhiv.arj imedatoteke.txt

Parameter a pomeni "add" torej dodaj, parameter -v1440 ustvari kose velikosti 1440KB (torej ena 3.5" disketa), arhiv.arj je ime arhiva (dobis se par datotek s koncnicami .A01, .A02, .A03, itd. - vsako skopiras na svojo disketo), imedatoteke.txt pa je pac datoteka, ki jo hoces razbit.

Ukaz za ponovno sestavljanje delov je:
arj x -va arhiv.arj

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

HEKO ::

Thx...!
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

HEKO ::

Thx...!
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Justy ::

Joj, kje so ze te cajti ko smo z arj na diskete snemal...:D

PaJo ::

Seveda so bili to zlati cajti ko si mel spil na dveh disketah:D

Drugace pa ce ne rabis komprimiranih fajlov si lahko sam sprogramiras en kratek program ki ti razdeli neko datoteko na vec manjsih kosov, kar je seveda znla ze dobri strai pascal:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Loki ::

Hja miranpozar, sam kaj moremo, ce ARJ za ms-dos danes ne uporablja vec veliko ljudi.:))

Igor ::

hmm
arj je star in kar je najbolj ne podpira dolgih imen
winzip ma tko probleme pri vec fajlnih datotekah (vsaj zip je mel tko da predvidevam da ma winzip tut)
priporocam winrar
hitr izi zastonj ...

Justy ::

Uporabljajte WinRAR

OrlyTM ::

Po moje je najlaži in najhitreje to nardit z windows commanderjem ... saj jest to uporabljam ko snemam na diskete...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

matejS ::

- za winse obstaja programcen WinSplitter
- ali pa kr WinZip multi-spanning
- ce pa imas linux :)) pa uporabi 'split'

Yohan del Sud ::

Orly, kje se pri wincomanderju nastavlja dolžina razstavljenega fajla? On zna (po defoltu) razstavt samo na dolžino navadne diskete. Kaj pa če bi rad npr. en dolg CD fajl razdelil na šest iomega zip diskov?

MRB0rYS ::

link

klikni na zgornji link in malce prebrskaj in poišči in napiši kaj iščeš pa boš najdu:)
b0rys

TinkaPinka ::

Jaz se tudi spomnim, ko sem pred nekaj leti se delala na arj v dosu.. Vsi tisti switch-i itd. To v Win je prava sala. Drugace pa komprimiram in dekomprimiram moje datoteke z programom, ki zmore od arj, rar, zip in druge komprimirane datoteke, in je zastonj: Power Archiver. Najdes pa ga na naslovu:
http://www.powerarchiver.com/

Martina

miranpozar ::

PowerArchiver je res zakon! Jaz sem deinštaliral vse kompresorske (hehe) programe, tudi WinZip! Ne rabim več drugega!
Zanimivost: to je program iz sosednje hrvaške.
Bravo!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Loki ::

Zanimiv...
Bomo sprobal.

andrej ::

na prvi pogled zgleda cool - zlo podoben WinZipu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programček, ki razdeli datoteko na več delov

Oddelek: Programska oprema
161882 (1762) schurda
»

Program za razdelitev file-a!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171544 (1364) ToniT

nujno rabim

Oddelek: Pomoč in nasveti
61045 (982) bexl
»

Datoteka .rar

Oddelek: Pomoč in nasveti
72546 (2416) Koci
»

bad CRC

Oddelek: Programska oprema
111603 (1475) JLP

Več podobnih tem