» »

Pregrevanje

Pregrevanje

Horsechoker ::

Sedaj, ko je toplo imam veliko problemov z računalnikom, saj se mi ugaša. Predvidevam, da je to zaradi pregrevanja, saj se zgodi le kadar igram kako igro, medtem ko lahko poslušam glasbo in surfam po netu pa ne bo nič. Sedaj bi rad vedel katera komponenta se pregreva. Jaz sumim procesor pa enega od dveh diskov. Potem, ko se ugasne začne (verjetno matična) piskat vse dokler jo ne izklopim iz elektrike.

Procesor: Athlon Xp 3200+
Matična: Asus nekaj :D
Grafična: Nvidia 6600 GT
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

KandazaR ::

Verjeto bo kar procesor. Xp-ji z stock hladilnikom imajo normalno temperaturo okol 60 C. Tvoj model pa še več. Rešitev je edino v zamenjavi hladilnika.

Horsechoker ::

Na HMonitor-ju( inštaliral sem ga danes) piše, da je temperatura procesorja okoli 52 C. V biosu imam naštimano, da se ugasne ob 85 stopinah. Je sploh možno, da temperatura zraste za 30+ stopinj samo zaradi uporabe določenih aplikacij?
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

dukenukem ::

navaden box hladilnik čist super hladi athlončka,ti samo spucaj prah iz hladilnih reber na procu in grafi,pa glej da imaš spredaj na ohišju ventilatorje za dovod zraka ,zadaj pa za odvoz zraka,pa bo vse špilalo :))

Horsechoker ::

Verjetno bo res prah problem, ker ventilatorjev imam "dovolj" pa še dolgo časa ga nisem spucal. Bom to storil jutri pa poročal.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Horsechoker ::

Skoraj ne bi verjel, da je toliko prahu, če sam ne bi videl. Sedaj je veliko boljše, saj je že samo v mirovanju temperatura 7-10 stopinj manjša.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

veverrca ::

Živjo. V zadnjem tednu se mi je nekajkrat prikazal "blue screen". Po nekih nasvetih v takem primeru sem si naložila program za izmero temperatur. In mi je pokazal to:



kaj se pregreva v tem primeru? Hvala.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: veverrca ()

cinkaCR7 ::

Živjo. V zadnjem tednu se mi je nekajkrat prikazal "blue screen". Po nekih nasvetih v takem primeru sem si naložila program za izmero temperatur. In mi je pokazal to:



kaj se pregreva v tem primeru? Hvala.

lp

na idle mas grafično na 79stopinj? to pa je mal preveč! probaj z everestom temperature preverit http://www.lavalys.com/
podaj se tvojo komfiguracijo..

veverrca ::

Živjo. Sem nesla pokazati škatlo k prijatelju in je vse pregledal in je rekel, da ni nič narobe. Je pa bila napaka tega programa za izmero temperatur, ker ko je on poizkusil ta program na svojemu računalniku je imel vse stvari nad normalno temperaturo. Tako da pregrevanje ni problem. Temperature v everestu mi kažejo za Motherboard 41 za CPU pa 32.

Windows 7 Ultimate RC 7100
Procesor AMD ATHLON 3800, grafična Nvidia 7300gs, 1GB RAM, matična je GIGABYTE.

lp

cinkaCR7 ::

Živjo. Sem nesla pokazati škatlo k prijatelju in je vse pregledal in je rekel, da ni nič narobe. Je pa bila napaka tega programa za izmero temperatur, ker ko je on poizkusil ta program na svojemu računalniku je imel vse stvari nad normalno temperaturo. Tako da pregrevanje ni problem. Temperature v everestu mi kažejo za Motherboard 41 za CPU pa 32.

Windows 7 Ultimate RC 7100
Procesor AMD ATHLON 3800, grafična Nvidia 7300gs, 1GB RAM, matična je GIGABYTE.

lp

No, če bi takoj pogledala z everestom bi prišparala za eno pivo:D in so se tvoje težave s tem končale?

veverrca ::

Eh..mi je vsaj prah počistil v škatli tako da nekaj je le bilo narejenega;) Da bi mi sedaj šel računalnik pa-pa bi verjetno pop..., ker je le 3 mesece odkar mi je garancija potekla. Bomo videli kako bo sedaj. Bom naslednjič, ko se mi bo pokazal modri ekran (ker se mi verjetno bo) prebrati v keri datoteki je problem. Hvala.

lp

Dejan99 ::

Eno vprašanje. Zanima me če so moje temperature vredu. Zdej ko sem na Prime95 testiral stabilnost, imam temperature pri iteracijah večje dolžine (npr. 512K-1024K) take kot so na sliki. Ko pa pridem do iteracij manjših dolžin (npr. 8K-14K) mi pa temperatura ful naraste. Na prvem coru (ki je vedno najbolj vroč) imam 78 stopinj, ampak to je res max, povprečje se vrti na okoli 73-74. A je to spremenljivo za 24/7? Mam pa q9550 na 1.33v, gor pa Xigmatek Thor's Hammer.

Temperature

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

Galaxy ::

Občutno preveč je to... takšne stopinje dobivam jaz na i7, Core2Quad bi moral biti dosti bolj hladen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Q6600 temp

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412495 (1298) axee
»

Temperatura procesorja in procesorskih jeder

Oddelek: Strojna oprema
231799 (1305) x45
»

Več težav: računalnik se obeša brez razloga, miš ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292159 (1738) teddy81
»

Program za odčitavnaje temeprature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192722 (2523) benjaminnaj
»

DFI LanParty temp. senzor

Oddelek: Strojna oprema
5844 (778) Scorpia

Več podobnih tem