» »

Temperatura procesorja in procesorskih jeder

Temperatura procesorja in procesorskih jeder

pero228 ::

Na everestu mi senzorji kažejo teperaturo procesorja kljub temu da imam procesor 7% navit od 19 do 26 stopin temperatura posameznih jeder pa je od 40 do 50 stopin zdi se mi kar velika razlika. Zanima me kakšno temperaturo zdrži procesor intel Q9550.

Mitja358 ::

tja 60-65 je v mejah noramale. Kar več pa ni za vsakdanjo rabo. Gledati pa moraš temp. na posameznih jedrih.

klanjsekII ::

"...kljub temu da imam procesor 7% navit od 19 do 26 stopin temperatura posameznih jeder pa je od 40 do 50 stopin zdi se mi kar velika razlika..."

Najprej se nauci pisati oz. tvoriti smiselna vprasanja.

x45 ::

Na everestu mi senzorji kažejo teperaturo procesorja kljub temu da imam procesor 7% navit od 19 do 26 stopin temperatura posameznih jeder pa je od 40 do 50 stopin zdi se mi kar velika razlika. Zanima me kakšno temperaturo zdrži procesor intel Q9550.


ja to so pa zjeb___ senzorji vprašaj M xxx -a :D, sploh če je taka razlika. In to celo na Intelu .. hmmmmm 8-)

Merodajna je max temperatura jedo ali cpu... max ene 70 st potem je že preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

minimus ::

Na everestu mi senzorji kažejo teperaturo procesorja kljub temu da imam procesor 7% navit od 19 do 26 stopin temperatura posameznih jeder pa je od 40 do 50 stopin zdi se mi kar velika razlika. Zanima me kakšno temperaturo zdrži procesor intel Q9550.


ja to so pa zjeb___ senzorji vprašaj M xxx -a :D, sploh če je taka razlika. In to celo na Intelu .. hmmmmm 8-)

Merodajna je max temperatura jedo ali cpu... max ene 70 st potem je že preveč.


Mudel ti mas resno razfukan podstresje.

Half-Saint ::

Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

TOP ::

minimus vsaka čast za tole kar si napisal:)):)):)):)):)):))

TechStreme ::

Čudno. Meni na Phenom II kaže temperature jeder in procesorja z okoli 10°C razlike in ne 20 kot pri tebi.
Nevem kako je z Intelom pri tem, vndar dvomim da je to normalno.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Jovani ::

Zanima me ce je to normalno da kaze v biosu teperaturo CPU 62 stopinj in narasca. Imam pa procesor AMD phenom 9850 quad-core.

M-XXXX ::

Zanima me ce je to normalno da kaze v biosu teperaturo CPU 62 stopinj in narasca. Imam pa procesor AMD phenom 9850 quad-core.

Stock cooler? Malo visoka je...

pero228 ::

Po moje temperatura jeder ni pravilna ker v biosu kaže CPU 23 stopin Pa ker mam Asusov hladilnik silent king in se lahka čist zram procesorja dotaknem in je čist hladn.

Jovani ::

Ali je potrebno nujno dati pasto med procesor in pa hladilnik?

pero228 ::

Dobro je če daš.

Jovani ::

Med hladilnik in procesor sem dal termalno pasto in za celih 8 stopinj imam sedaj nizjo temperaturo ne moerem verjet.

Shark-357 ::

Pasta med procesorjem in hladilnikom je nujno potrebna!!!!

ABX ::

Pasta med procesorjem in hladilnikom je nujno potrebna!!!!


Po mojih izkušnjah vsak proces ki gre čez 60C ima slabo pasto. Ne glede na to koliko je navit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jest10 ::

Pasta med procesorjem in hladilnikom je nujno potrebna!!!!


Po mojih izkušnjah vsak proces ki gre čez 60C ima slabo pasto. Ne glede na to koliko je navit.

Čudne izkušnje...
Recimo X2 3800+ na 2250MHz z znižano voltažo(1,225V), box hlajenje, AS5 pasta in je konstantno okoli 60 stopinj, ozeroma večinoma čez.

x45 ::

to pa je res čudno...

Brisbane x2 G1 navit na 2500 mhz, pasta AC, cooler box- tamali samo aluminij, v core 1,23v:

Iz everesta v5 ( tazadnji )

cpu - 36 st c.
core 1 - 9 st c.
core 2 - 18 st c.

jest10 ::

Bolj čudne so tele tvoje temperature. Ok no, za neobremenjenega je 36 stopinj nekako ok, če je pa tole pod obremenitvijo, imaš pa napačno odčitavanje temperature

M-XXXX ::

to pa je res čudno...

Brisbane x2 G1 navit na 2500 mhz, pasta AC, cooler box- tamali samo aluminij, v core 1,23v:

Iz everesta v5 ( tazadnji )

cpu - 36 st c.
core 1 - 9 st c.
core 2 - 18 st c.


Menda ne misliš da je jedro dejansko pod sobno temperaturo?? No ti kot tako pametna buča, pa mi razloži kako je to mogoče!:D

Tole je le jasen primer zjebanih senzorjev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

x45 ::

36 jemljem za ok vrednost realno, delno obremenjano.
in to je super za cpu z takom malim coolerjem.
jest pa ma nekaj narobe za onih 60st.

M-XXXX ::

36 jemljem za ok vrednost realno, delno obremenjano.
in to je super za cpu z takom malim coolerjem.
jest pa ma nekaj narobe za onih 60st.

36C idle, oziroma net, filmi bi mogoče še šlo (čeprav malo nizka temp.), bolj me zanima za 9 in 18>:D

jest10 ::

Jaz nimam čisto nič narobe. Pasta prav nanešena, hladilnik in proc spoliran(3 stopinje manj kot pred poliranjem)
Prav tako sem imel na sedaj že bivšem X2 na 2770MHz in 1,375V okoli 57 stopinj z Arctic-Cooling Freezer 64Pro, na box je bilo čez 60. Sedaj imam na polno obremenjenem Phenomu X4 na 2515MHz pri 1,25V 58 stopinj z Arctic-Cooling Freezer 64Pro (neobremenjen 38 stopinj).

Teh tvojih 36 stopinj je pravilnih le v primeru, da nimaš nič obremenjene mašine, ali pa če imaš vodno.

x45 ::

za phenoma je to ok, se pa da še mal v core spustit. Drgač kak dela in kako plato maš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

i7 4770 temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
10825 (606) lukass
»

Intel Core 2 Duo E8200 temperatura...

Oddelek: Strojna oprema
302678 (1629) x45
»

Temp. procesorja x2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211594 (1127) OrkAA
»

Program za odčitavnaje temeprature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192773 (2574) benjaminnaj
»

a je moj procesor vroč?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292030 (1472) MyName

Več podobnih tem