» »

Kako se obnesejo USB zvocne kartice

Kako se obnesejo USB zvocne kartice

.smidge. ::

Torej rabil bi priklopit 5.1 slusalke na laptop.

PCMCIA je predraga -100€

SLusalke direkt za USB sem bral na testu da ni ok - ker ne morejo pozreti vsega kadar pride vec zvokov naenkrat.

Gledal sem zunanje zvocne za v USB, ki zgledajo bit 50% ceneje kot PCMCIA.

Nasel sem ene 3

Zalman: zalman (nima luknje za mic??)

creative (nima analognega izhoda ??)

terratec

Zdej me zanima ce je se kaj ponudbe, in kako se obnese taka zvocna?

Nase spletne trgovine so bolj slabo zalozene s tem:\

Hvala.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...
  • spremenilo: .smidge. ()

b ::

Tudi jaz iščem trenutno kakšno boljšo zvočno kartico, ki bi jo lahko prenašal med računalniki (predvsem za zajem iz zunanjih virov.)

Kako se obnesejo USB zvočne pod Linuxom? Na plati (Asus M2N-E) imam integrirano USB zvočno, pa je bolj žalost kot ne, vsaj z Linuxom. Sliderji v mixerju zamujajo, ko jih premakneš, ne zna delat hardverskega mixinga iz več programov naenkrat (to se sicer da rešit z Also...) in podobno. V glavnem, s tole sem precej nezadovoljen.

Si pa predstavljam, da tisti čip na plati stane približno $0.5 in je na voljo tudi kaj boljšega. Potreboval bi vsaj mic in, line in, line out, headphone out. Stereo, surround me ne zanima pretirano, bi pa bil vesel dobrega A/D in D/A pretvornika.

Nisem pa vezan na USB, zaradi mene je lahko zadeva tudi firewire ali kaj tretjega...

Denarja lahko dam kar precej, samo da bi mi z Linuxom dobro delovalo, kar sem zgoraj napisal.

hvala za odgovore. Na Googlu nisem na to temo našel nič pretirano pametnega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

.smidge. ::

Kako to mislis integrirana usb zvocna ?
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Fatboyslim ::

Smidge: vzemi terratec, boljši driverji, boljša kvaliteta izdelave, najverjetneje pa tudi kvaliteta zvoka

b: malo je profesionalnih kartic z linux podporo, a se bo po moje tudi to kmalu spremenilo, glede na to da je pred kratkim izšel Ubutnu studio

Drugače so pa stare RME kartice imele linux podporo, mislim pa da novejše nimajo; vsaj uradne ne

b ::

.smidge.:

Na Asus M2N-E SLI (in verjetno še kakšni drugi plošči) je vgrajena zvočna tole:

Bus 001 Device 004: ID 0d8c:0201 C-Media Electronics, Inc.

Dejansko je stvar priključena na USB.



Sicer pa sem kupil Terratec Phase 26 USB - 149 EUR + 25 EUR poštnine iz dojčlandije. Pri nas tega seveda ne prodaja nihče...

Dela kul, sound je OK, jaz slišim razliko med vgrajeno kartico in temle brez kakršnihkoli težav. Zvok je veliko bolj "poln".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB zvočna kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
9974 (870) hojnikb
»

MacBook Air - ko se čustva umirijo

Oddelek: Novice / Ostale najave
257276 (3729) Pyr0Beast
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
232298 (1844) perac
»

Slušalke za igre

Oddelek: Kaj kupiti
233291 (2931) €uro
»

Nokia ali SE pri Simobilu

Oddelek: Kaj kupiti
72736 (2436) RiNC

Več podobnih tem