» »

TEŽAVE z QDI ploščo in ATI RADEON - zmrzovanje - kaj kupit novega

TEŽAVE z QDI ploščo in ATI RADEON - zmrzovanje - kaj kupit novega

sdspecy ::

Kje začet???

(enkrat sem že pisal o tem, pa je zdaj stanje malo drugačno)

Tole konfiguracijo mam:
AMD Thunderbird 1000MHz (266)
256 DDR 2100
QDI Qudoz7, DDR, VIA KT266A
ATI All In Wonder RADEON 32MB DDR
sistema WIN 2000 in WIN 98
vse je nadgrajeno, kolikor je le lahko
pregrevanja ni, tudi navito ni nič
napajalnik ni problematičen, kot je videti iz izkušenj (sicer 250W)
BIOS že premetan do onemoglosti

Zadeva zmrzuje (obstoji, miš pa še deluje) nkaljučno skoraj povsod, v vsakem programu. Enkrat deluje dolgo brez težav, drugič takoj crkne, ko zaganjam različne programe. Pri prejšnji inštalaciji W200 so se namesto tega pojavljali STOP napake in BLUE SCREEN. Zanimivo je, da mi v W98 Project IGI še ni zmrznu, sami W98 pa.
Win ME in XP še nisem sprobal, pa ne verjamem da bi tam delovalo, ker ni teorije. 2 meseca ze iščem težavo, pa ne gre. Očitno bo treba zamenjat al GRAFIČNO al pa OSNOVNO plato. Izgleda, da je zajebana KONFIGURACIJA.

!!!!!
Pa me zanima, glede na to, da bi skoraj raje obdržal grafiko, kakšno ploščo kupit za AMD, DDR... (nekaj v stilu te QDI Qudoz7(PCX jo ima), za cca 35k SIT)
!!!!!

Če ma kdo podoben sistem z QDI in ATI, mi naj prosim odgovori in pove svoje iskušnje.
HVALA!

lp, DAVID

strel ::

Tolk o tem da z AMD-jevim sistemi ni problemov. Jst rihtam prjatlci mašino. Kakr sem dal noter modem(asusov) , mi mašina meče ven errorje razno razne blue..
pa neveljavne registre and staf. Sem modem ven vzel, dela ko šus.;((

piek ::

No tvoja konfiguracija res ni problematicna, pravis da se zadeva ustavlja, pa se kak blue screen da ven vrze. Morebiti je kriv RAM! Probaj prvo zmanjsati nastavitve za RAM v BIOSu, ali pa si od kakega kolega sposodi RAM pa sprobaj.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

tha_man ::

Ja, najprej preveri če ni slučajno kriv ram. Drugače pa so dobre plate v tem cenovnem rangu DFI AD70-SC ali Gigabyte, katere oznake si nikakor ne morem zapomniti :D Zadeva ima KT266A chipset.

sdspecy ::

SE TO!

Glede modema: imam zunanjega USR sportster FLASH 56k, pa res zgleda, da ko je izklopljen, manj zmrzuje. Ceprav pa opazam, da je masina nasplosno zacela manj crkvat, pa sploh nisem karkoli opaznega spremenil. Pojma nimam, kaj zdaj to pomen!

Ram pa sicer se nisem zamenjal, ampak strojno deluje brez napak! Bom se videl, kak bo v prihodnje!

pa lepe pozdrave vsem

sdspecy ::

PS: Plosco bom pa vseen zamenjal!

Zakaj noben ne omenja MSI (Microstar) plosc. Menda so vredu, al ne???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

QDI matična plošča da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
81113 (1016) snoopy20
»

Zakaj slabši rezultat ??

Oddelek: Navijanje
6679 (573) OwcA
»

Katera plata za DURONA - čipovje ? SIS ALI VIA ?

Oddelek: Kaj kupiti
372115 (1692) freejack
»

ESC K7S5A, qdi kudoz7 via kt 266a ali kaj drugega in prosim brez zajebancije

Oddelek: Kaj kupiti
251574 (1138) krucymucy
»

katero mamo plato

Oddelek: Strojna oprema
411953 (1356) ChiefThunder

Več podobnih tem