» »

QDI matična plošča da ali ne

QDI matična plošča da ali ne

halter ::

Prodajalec mi priporoča matično ploščo QDI 5I915 ne vem pa če je res dobra kot naprimer MB P-4 MSI 915P Combo FR (775 socket). Ne rabim je za navijanje, zanima me samo razlika.

SodVina ::

QDI plate niso vredu. Vsaj po mojih izkusnjah. Imam kudoz-7a, pa mi je pozrla nickoliko zivcev, kar zmrzovala je. Tud kolega je reku, da so jih nabavli na sihtu 7, pa ni nobena delala dobro. Ce ima kdo pozitivne izkusnje, naj pa pove. Jaz sigurno nikoli vec ne kupim QDI plate.

Sc0ut ::

Jaz mam kudoz 7-a, al kak je ze, pa se ni delala problemov, samo je pa res, da nima sploh funkcij za navijanje, tak da je ne morem testirat pod večjo obremenitvijo. Tako pač je, če se kupije računalnik za familijo in ne za igre.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

_Sajmon_ ::

tudi sam imam qudoz-7a in nobenih težav. Povsem stabilno mi delujejo xpji.

Pa se pozitivna izkušnja s podporo: ko sem upgrejdal bios zaradi podpore 160Gb disku, mi je ram začel delovati pri 266 namesto 333Mhz. Po postavitvi vprašanja na uradnem forumu sem po mejlu dobil neke vrste neuraden bios, ki je težavo odpravil. Ni slabo...

Dr_M ::

mam kle v compu ze vec kot 7 let staro QDI Titanium 1B plato.... p166mmx dela na 3x83MHz s 256MB sdrama. :)
plata je bla ze skurjena 1x, pa sm jo mal zrihtu, tko da zdej dela bp :)

QDI plate so dost uredu, niso pa za navijat kej dost, ksno malenost ze, ne pa extremno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomay ::

Imel
Qdi legend 2
Qdi legend 6
Qdi brilianx 1s 2000
Qdi zilliox 9


sedaj imam še
Qdi sinactix 5e
Qdi sinactix 5ep v2
Qdi platinix 2

Edina plošča s katero sem imel težave je bila zilliox 9 (zx chipset). Salbo napisan bios in slaba podpora za večje diske.

Ostale so in še delujejo BP a vseeno toplo priporočam ABIT ali ASUS.
Raje daj malo več za plato in šparaj kje drugje, čeprav če ne boš navijal razlike najverjetneje niti opazil ne boš.
Voodoo 4Ever

ZaFo ::

Mel QDI kudoz 7 v2.0 al ka je ze. Spomnem se, da je mela via kt333 in 266FSB. Gor sn mel palaminota 2200+ in kolikor je pac dovoljevala plata navil in sicer na hitrost 2400+. Delala je celi cas dobro. Zaj je crknila, ker je kolega prizgal komp brez kulerja na procu. R.I.P

Drugace pa so te plata v ogromno kompih z P3, Celroni 500MHz+ in se vsi danes delujejo. Pa fotru tut nobena od QDIjevih plat ni zatajila, ko jih je mel u kompih.

Sami ::

Punca je imela Celerona 850Mhz in eno QDI plato (ne vem katero) in sistem je bil počasnejši od mojega starega P2 350Mhz, potem pa sem ji zrihtal Chaintech plato z VIA chipsetom (133FSB) in ga navil na 952Mhz in zadeva super leti, veliko bolje kot na QDI plati.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

snoopy20 ::

hy
sem kupo nov comp z amd64 3000+boxed procesorjem in matično QDI ampak nevem točno kero?ker se ne spoznam dobro na te stvari (neki čipi pa,....)!vem samo da ma 2*ddr400 pa da je QDI! mi lahko kdo prosim pove če je plata OK? ne mislim pa nekaj navijat al pa kaj!ker je za moje potrebe to dovolj!mislim edino v prihodnosti dokupit rame na 1GB!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera QDI plata je boljsa?

Oddelek: Strojna oprema
5962 (890) OmegaM
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151311 (1143) bili_39
»

QDI Matične?

Oddelek: Kaj kupiti
8975 (782) jRk0
»

QDI plate in overclockanje Durona

Oddelek: Navijanje
5789 (688) nytro
»

Qunetiz 7D plata in Athlon

Oddelek: Navijanje
191139 (931) SaTaNIsT

Več podobnih tem