» »

Procesor ''zalepljen'' na hladilnik

Procesor ''zalepljen'' na hladilnik

onitam ::

Težava je:
Hotel sem zamenjat hladilnik na mojem x6 1090T in sem najprej sprostil stock hladilnik od matične in sem ga potegnil ven. Zagledam, da je procesor ostal na hladilniku, na srečo nepoškodovan.
Težava je v tem, kako naj ga spravim dol z hladilnika, da bo ostal nepoškodovan? Stock hladilnik je bil na procesorju z preaplied pasto približno 9 mesecev. Opazil sem po hladilnika ''sive kupčke'' neke snovi in sem natančneje pogledal in opazil, da bi to lahko bila ''barva'' procesorja, saj je ob robu, kot se dotika hladilnika, procesor ''bakrene'' barve.

solatko ::

To je zasušena termalna pasta, previdno odstrani, da ne poškoduješ CPU. Če ne znaš, nesi na servis, kjer fantje to obvladajo.
Delo krepa človeka

TOP ::

Vzemi izvijačnik navaden na koncu ovi v kakšno krpo in previdno na vogalu mal zavrti izvijačnik na vseh štirih in bo popustilo.

Xserces ::

pri AMDju nimajo une klipsne k drzi proc notr? kokr pr intlu?? ker pr intlu mas neko klipsno cez proc potem pa sele hladilnik.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Icematxyz ::

Hotel sem zamenjat hladilnik na mojem x6 1090T in sem najprej sprostil stock hladilnik od matične in sem ga potegnil ven. Zagledam, da je procesor ostal na hladilniku, na srečo nepoškodovan.


Hm, kaj pa je držalo procesor v podnožju? Se ni slučajno tisti pritrdilni mehanizem poškodoval? Občutek imam, da je nekje nekaj "pod silo" popustilo, kar običajno naj nebi.

onitam ::

Icematxyz je izjavil:

Hotel sem zamenjat hladilnik na mojem x6 1090T in sem najprej sprostil stock hladilnik od matične in sem ga potegnil ven. Zagledam, da je procesor ostal na hladilniku, na srečo nepoškodovan.


Hm, kaj pa je držalo procesor v podnožju? Se ni slučajno tisti pritrdilni mehanizem poškodoval? Občutek imam, da je nekje nekaj "pod silo" popustilo, kar običajno naj nebi.


Preveril sem, pa se mehanizem ni poškodoval, še vedno deluje.
Procesor pa še vedno nisem uspel odstraniti.

fosil ::

Se mi je isto zgodilo z X4 955.
Tista AMD pasta očitno ni najboljša.
Previdno dobi dol hladilnik in potem očisti vse ostanke paste.
Tako je!

onitam ::

fosil je izjavil:

Se mi je isto zgodilo z X4 955.
Tista AMD pasta očitno ni najboljša.
Previdno dobi dol hladilnik in potem očisti vse ostanke paste.


Kako si spravil dol procesor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

mihec87 ::

Poskusi z kakšno tanko vrvico ala laks našponaš potem pa začneš na vogalu vlečt proti sredini..

PARTyZAN ::

Procesor enostavno vrtiš levo in desno in bo šel lepo dol brez poškodb.

blackbfm ::

Jz bi probal z laksom ja.

Drugače za naslednjič..v primeru zasušene paste je pametno ogret hladilnik (obremeniš komp za minutko), ugasneš, potem pa ga vrtiš levo desno z občutkom.

amacar ::

Daš nazaj noter, malo poženeš teste, da se vseskupaj zagreje, ugasneš in odstraniš hladilnik.

Istočasno kot blackclw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Shark-357 ::

To je klasično pri 478/754/939/AM2 in AM3 podnožju. Na vogalu CPU-ja samo malce privzdigni z izvijačem in se bo procesor "odlepil" od hladilnika.

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

če obljubiš da se ne boš porezal, lahko probaš z kakim tanjšim nožem... ne s špico, ampak s celim rezilom po dolžini
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

_Dormage_ ::

TOP je izjavil:

Vzemi izvijačnik navaden na koncu ovi v kakšno krpo in previdno na vogalu mal zavrti izvijačnik na vseh štirih in bo popustilo.

Kaj pa je izvijačnik?

solatko ::

Šraufenciger.
Delo krepa človeka

Brias ::

z izvijacem, nezno ... pa ne na nacin da odpajsas, ampak polozi lepo raven izvijac ne krizen med CPU in hladilnik, in potem ... kot da bi dodajal GAS na avtomatiku :) pooooooooocasiiiiiii... in bo sam klk naredilo... 400-500 njih sem sigurno tako dal narazen, noben se ni poskodoval...

zapecenih bartonov se pa nisem dotikal :)

st0jko ::

Eh, če ma procesor heatspreader ga sam zapajsaj z šraufencigerjem... Nič ne bo narobe.
keks?

Dr_M ::

Eh...koliko kompliciranja. Fino primes s prsti, pazis da ne zvijes pinov in obracas levo in desno. Pa parih sekundah se procesor odlepi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pšenični ::

"Eh...koliko kompliciranja. Fino primes s prsti, pazis da ne zvijes pinov in obracas levo in desno. Pa parih sekundah se procesor odlepi."

No, eni tega ne deajo vsak dan. Se spomnim mojih začetkov, ko sem z zalmanom okrušil en procesor.....oh, kje so tisti časi. Hočem rečt, če ne delaš tega vsak dan je lahko kaj prec narobe.


Lp Iztok

Dr_M ::

Ze kar nekaj casa imajo AMD in Intel procesorji heatspreader gor, tako da ne mores vec odkrusit jedra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Te zadeve se da rešit, če pred razstavljnjem segreješ hladilnik in cpu
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blazz ::

alko mislim da topi to pasto. Če ne pa tole:

http://www.cool-pc.org/artikel/997/arct...

s temle jaz pucam in se topi odlično :)

Xserces ::

nebos zdej su kupvt tega zato k nemors hladilnika dol dobit ^^ ... iz sraufncigrjem gre sigurno edino ce ni dau namest paste lim uspodi...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Adrijan0 ::

Tako kot je reku Dr_M gre.

rdecaluc ::

Jst sem hladilnik želel spucat pri amdju enem s939.. pa je skup s procesorjem se odlepu. Vzel obićn pipc, ga porinu vmes in viola.. skočilo narazen.

Ali pa samo proc odlepiš s tem da ga zavrtiš v stran.. kakor je Dr_M reku.
Est modus in rebus. ,typos

TOP ::

Če dobro drži termalna pasta ni šans,da ga zavrtiš,samo šrafciger v roko in je narejeno,sem že večkrat takole rešu situacjo.

zvery1 ::

Jaz ponavadi vzamem izvijač, ga naslonim na HS in z malim kladivom trknem po izvijaču. Brez opiranja na procesor, kot to počnete nekateri.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Vitamin-B ::

namest šraufncigerja, lahko poiščeš kaj v predalu - npr. tist za pomaranče lupit, če nimaš kakega plastičnega šraufncigerja (kar se splača imet, ko kak telefon, ipod ipd. razstavljaš).
drugače pa tako, kot je TOP opisal v prvem odgovoru.
S kladivom nad elektroniko pa res samo v skrajnih primerih.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

sej pomoje je ze narazn spravu :) upam da brezu poskodb na seb ali procesorju
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire 7970 3 GB - ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
301984 (1240) konspirator
»

Zapečen procesor/hladilnik, kako dobit narazen ??

Oddelek: Strojna oprema
252122 (1453) powr
»

Hercules 8500LE:: zamenjava hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7970 (847) SnakeBite
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505737 (4864) sharp
»

Lepljenje hladilnika na procesor grafične kartice - s čim?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122036 (1795) SaS

Več podobnih tem